Myš v puse

223
18.9.20 15:20

Myš v puse

Ahoj holky, syn si strčil mrtvou myš do pusy, mám plašit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4764
18.9.20 15:24

Ne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
595
18.9.20 15:26

Ten ma teda chute.. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.9.20 15:31

No já bych moc v klidu nebyla, ale jenom z toho důvodu, že jsme měli v rodině hantavir je právě z myši, hlídejte ho teď pár dnů, pokud se objevy horečky, zvracení atd. okamžitě na pohotovost a říct co se stalo.

• Citovat
  • Nahlásit
1715
18.9.20 15:39
@Dany.dee píše:

A co bys jako začala dělat, kdybys začala plašit? Děláš jako kdyby jí snědl :D
V klidu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2744
18.9.20 15:40
@Dany.dee píše:

Pokud jsi z Prahy, tak bych ji odvezla do Suchdola na státní veterinární zprávu na pitvu.
Když se nic nebude dít, tak Tě to bude něco stát. Když se něco bude dít, budeš vědět kultivaci patogenů, pokud by eventuálně ta myš něco přenášela /nebo byla otrávená apd…
Nicméně s největší pravděpodobností se nic nestane.
Já takhle snědla se psem jako batole shnilou makrelu, kterou si zahrabal ve skleníku :lol:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9371
18.9.20 15:42
@Pajik 76 píše:
Pokud jsi z Prahy, tak bych ji odvezla do Suchdola na státní veterinární zprávu na pitvu.
Když se nic nebude dít, tak Tě to bude něco stát. Když se něco bude dít, budeš vědět kultivaci patogenů, pokud by eventuálně ta myš něco přenášela /nebo byla otrávená apd…
Já takhle snědla se psem jako batole shnilou makrelu, kterou si zahrabal ve skleníku :lol:.

To musel bejt ultrahnus! :mrgreen: spolubydlící na koleji kdysi v pátek do koše vyhodila obal od makrely, koš už jsme nevynesly a v po dělí to byl tak děsnej smrad, fakt…ještě teď si to dokážu vybavit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2744
18.9.20 15:43
@Anonymní píše:
No já bych moc v klidu nebyla, ale jenom z toho důvodu, že jsme měli v rodině hantavir je právě z myši, hlídejte ho teď pár dnů, pokud se objevy horečky, zvracení atd. okamžitě na pohotovost a říct co se stalo.

No vidíš, i to se může stát :think:
Tady je mapa výskytu kdyžtak:
http://mendelu.cz/…oli-a-v-lese

V klidu, nic z toho nebude. Ale být ve střehu neuškodí, když jde o malé dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1059
18.9.20 16:50

„leptospiróza, Weilova žloutenka, tularémie, leishmanióza, klíšťová encefalitida, toxoplasmóza, nejrůznější horečnatá onemocnění…“ toto jsem našla hned v prvním článku o myších jako přenašečích různých nemocí. Takže já osobně bych sice nehysterčila, ale v klidu bych nebyla a minimálně bych se poradila s dětskou lékařkou. Asi taky záleží, za jakých okolností ta myš zdechla- zakousla ji kočka a potom nechala někde ležet?, otrávila se jedem na hlodavce?, měla (nakažlivou) nemoc a pošla? Osobně bych sázela víc na to, že byla nemocná než že byla zdravá- i kdyby ji zakousla ta kočka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43488
18.9.20 17:29
@Pajik 76 píše:
Já takhle snědla se psem jako batole shnilou makrelu, kterou si zahrabal ve skleníku :lol:.
:mrgreen: Takovej českej surstroming :jazyk:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
223
18.9.20 23:01

@Pajik 76 vím určitě že ji sebral kočce, ale i tak mám strach co vše mohla mít. Doktorka už v ordinaci nebyla tak počkám přes víkend a uvidím co bude

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2744
19.9.20 14:22

@Dany.dee
Měla jsi ji zabalit (řádně) a dát do lednice a v pondělí poslat na tu pitvu radši.
Jestli měla nějakou zoonózu, pak se to bude těžko diagnostikovat, kdyby malému něco bylo :roll:
Ale to už je jedno teď, jestli ji nemáš…
Tak snad malému nic nebude.

Mimochodem doktorek je plné emimino…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama