Rozkapání očí u batolat

Anonymní
16.9.20 09:58

Rozkapani oci u batolat

Ahoj maminky, máme jít s malou na rozkapani oci, není ji ještě ani 1,5 roku… Mam z toho trochu obavy, tak se chci zeptat, jestli někdo nemáte zkušenosti se svými ratolestmi, které taky museli na rozkapani a případně jak probíhalo potom vyšetření… Na jakých přístrojích? Se bojím že malá nebude spolupracovat :,( Stěží ji udrzim chvilku na místě :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16515
16.9.20 10:22

Byli jsme se stejně starou akční holčičkou. Při rozkapání jsme na to byli tři, aby jsme ji udrželi. Vyšetření bylo lepší, to jsem ji zvládla sama. Pokzd jdeš na dětskou kliniku, tak tam to s dětmi umí a mají ověřený postupy. S mladší jsem byla ve dvou letech a ta byla naprosto v pohodě, protože jsem ji na to připravila. Kup umělý slzy a ukazuj prckovi, jak se kape do očí a zkus mu kapat taky, ať ví do čeho jde. Taky je dobrý ho naučit koukat do malé krabičky, třeba od čaje, do které dáš obrázek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
90
16.9.20 10:25

Syna sestřička položila na lehátko a zabalila mu vrchní část těla do prostěradla na způsob zavinovačky a přidržela jemně hlavu a druhá sestřička byla nachystaná s kapkami a šupla mu je tam a byli hotovo. A pak už si ho jen paní doktorka prohlídka právě na lehátku a něco v sedě u mě na klíně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2558
16.9.20 13:10

Mě poprvé rozkapávali oči v roce. Prý to bylo slyšet přes celou fakultku a museli mě zabalit do osušky :mrgreen:. Pak už to bylo každým rokem lepší, doma jsme trénovali kapání do očí při zachování klidu. Dá se to natrénovat. Od čtyř let za hrdinku, co vlezla do ordinace a chtěla kapky :D. Jen pak to rozkapání chvíli odeznívá, tak dítě hlídat, protože nemůže zaostřit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
16.9.20 13:19

Já byla se 7 měsíčním miminem a pohoda. Nikdo ho nedržel a ani nepípl :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.9.20 23:15

@Zuzi55 Tak to je jasný u takhle malýho dítěte… To ještě nemá moc reflexy a nebojí se…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama