Reklama

Myšlenky na sebevraždu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.18 21:12
myšlenky na sebevraždu

Ahoj, rada bych slysela vaše názory. Vsimla jsem si, že tu nedávno byly nějaké diskuze ohledně Roaccutanu, tak bych se ráda poptala, zda jsem ještě v pohodě. Je mi 18 let a ROA beru už čtvrtým týdnem, zatím mi nic moc nepomohl, přešla jsem si velkou a dlouhou fázi zhoršení, která je ale normální a mám suché rty, bolí mě záda a občas hlava - to všechno se tak nějak da v pohodě přežít, ale v poslední době jsem tzv v „depresích“, prostě bez nálady a bez radosti, přijdu si ošklivá, hnusna, nechci mezi lidi, nechci do školy, všude po tvářích mám akné a je mi ze sebe skutečně zle. Je mi hrozně z toho, jak vypadam, nechci, aby se na mě lide dívali. Prostě myslím, že tohle pochopí hlavně lidi, co tím prochází, nebo procházeli. Ty nálady začínají byt až takové divné, zkratka já občas tak přemýšlím, k čemu tu vlastně jsem, že nechci byt na světě, že nechci být mezi lidmi s takovýmhle " znetvořeným" obličejem. Prostě občas mě popada taková myšlenka, jak bych to mohla skončit, naposledy jsem ve školní lavici při hodině přemýšlel a nad tím, že by na mě někdo ze zadu namířil pistoli a zmáčkl ji - ten pocit, že to bude rychle a už nad ničím nebudu muset přemýšlet. Nebo jedu autobusem a vidím kolejnicí a hadejte, co mě napadne - ta skutečnost, jak snadný by bylo si tam prostě jen lehnout a už by byl KLID. Vim, že tenhle prášek ma mezi vedlejšími účinky právě ty myšlenky na sebevraždu, ALE já mám pocit, že když to o sobě vim, jak uvažují a když už to sem píšu, tak to mám pod kontrolou a ten vedlejší účinek (myšlenky k sebevraždě) se mnou vůbec nesouvisí. Rozumite, jako že si stále uvědomují, co mě napadá. Beru 20mg každý den, je to skutečně nízká dávka, takže tím se uklidňuju. Akné mě trápí už 4 zatraceny roky, to se pak není čemu divit, že to lidi napadá. Ztraceny sebevědomí a psychika - ta už je na tom ani vlastně nevím jak. Preju všem lidem, co se tímto problémem trápí, aby se toho zbavili a byly ti nešťastnější lidi na světě.

Reklama

Reakce:

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1013 příspěvků 10.09.18 21:24

Máš kvůli beďarům myšlenky na sebevraždu? Přemýšlela jsi nad návštěvou psychologa?

hapolda
Zasloužilá kecalka 967 příspěvků 10.09.18 21:41

Ja to rikam furt, ze pribalove letaky by se cist nemely!

malytlustyhroch
Kecalka 480 příspěvků 10.09.18 21:47

Vždycky jsem měla hodně akné, i když ne nějak extrémně, ale asi i díky tomu mi lidé kteří mají extrémní akné přijdou v pohodě, neřeším ani svoje akné ani jejich akné. Nikdy mě nanapadlo, že má někdo s akné takové problémy, že musí brát takové hrozné prášky. Klobouk dolů, jseš statečná, že to polykáš a že ty deprese snášís s takovým nadhledem.
Kdysi jsem byla v opravdové těžké depresi (bez spojitosti s akné, nebo roa), a popisuješ to velmi přesně. Na tvém místě bych se o takhle šílených stavech už poradila s lékařem, nevím jak moc důležité je v tvém případě, abys ROA brala, ale psychický stav, který popisuješ mi přijde hodně přes čáru, a to nejenom ty myšlenky na sebevraždu i to ostatní, co píšeš. Čím tě chci povzbudit je, že když jsem se dostala z depresí, pomohlo mi to dívat se na svět trochu optimističtěji, ve smyslu „hlavně že nemám depresi, všechno ostatní se dá přežít.“ Věřím, že i pro tebe to nakonec bude posilující zkušenost, která ti umožní si později víc užívat život. Ale moc mě mrzí, že něčím tak nepříjemným teď proházíš. Kdyby sis o tom potřebovala s někým promluvit, můžeš zkusit některou linku důvěry, měli by být profesionální, chápající a mít nějaké ty odborné informace. Drž se. :hug:

elena.78
Zasloužilá kecalka 746 příspěvků 10.09.18 21:50

Na co jsou ty prásky ROA? Já trpěla na silné akné od dvanácti a snad až do třiceti. Hrůza. Přechodně mi odeznělo, když jsem užívala antikoncepci. Po pár letech jsem antikoncepci vysadila a akné zase naskočilo. Nech si vyšetřit štítnou žlázu, ta produkuje hormony a jejich nerovnováha může způsobit škaredou pleť. Ty jsi jestě puberťačka, na akné máš nárok. Ale pokud Tě to trápí skoč na tu endokrinologii.

Borůvka1990
Kelišová 5434 příspěvků 10.09.18 21:57

Ahoj zakladatelko :hug: Myslím, že tady se pochopení nedočkáš. Sice jsem nikdy s akné problém neměla, pokud nepočítám pár pupínků před menz, které zase zmizí. Ale mám dobrou kamarádku, která měla akné už od puberty a to ve velkém. Trpěla kvůli tomu depresemi, ve škole na ní divně koukali… Prostě jak píšeš, kdo to nezažije, nepochopí. Kamarádka ty beďary ,,poctivě mačkala" a když už beďary zmizely, mezi 20-25 rokem, tak jí zůstal zjizvený obličej, tváře opravdu hodně. Teď jí táhne na 35 let a s jizvama žije normálně. Vyhýbá se společnostem (plesy, poutě, koupáky atd…), těžko říct, zda je pouze introvert, nebo se stydí. Má rodinu, děti už větší, muže co by za ní život položil. Ale co pamatuju, jednoduché to neměla. Chodíš na dermatologii? Víš že úpravou jídelníčku a životního stylu můžeš výrazně omezit projevy kožních potíží? Každopádně vydrž, pravděpodobně Ti akné zmizí během následujících měsíců či let. Otázkou není zda, ale kdy. Pak už to bude jen hořká vzpomínka. Přeji hodně sil a nezapomeň, v nouzi se můžeš v budoucnu obrátit na plastické chirurgy, když si můžou ženy nechávat dělat prsa, proč by jsi Ty nemohla v nejhorším případě obličej :kytka:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.18 21:58

Měla bys zajít k psychologovi, možná by Ti s těmi myšlenkami i přijetím sama sebe pomohl.
jinak podobné pocity znám z Ad, vždy prvních pár dnů jsem měla nutkavý pocit skočit pod auto, skočit z balkonu…uvě­domovala jsem si, že je to jen z těch léků , ale děsilo mě, že tyhle myšlenky mám. Většinou jsem někam zalezla a volala kamarádce, snažila se nebýt sama a hlavně uvědomit si, že je to jen přechodná fáze léků. že ve skutečnosti to opravdu udělat nechci. Naštěstí to byla vždy otázka dvou tří dnů.
každopádně si myslím, že to není úplně v pořádku a pokud by tento stav přetrvával, konzultuj to s lékařem.
Z osobních důvodů prosím inko A

annasmyc
Kecalka 242 příspěvků 10.09.18 22:20

:hug: máš podporu doma? Trhalo by mi to srdce, kdyby moje holka měla kvůli akné takové stavy. Moje příbuzná taky měla v pubertě těžké akné a k tomu silné brýle. Oči si nechala operovat laserem, akné léčila na kožním (celkem úspěšně -jizvy sem tam má, ale to se dá už zamaskovat) a hlavně je to máma tří kluků (a to tvrdila, že ji nikdo nebude chtít a že se nevdá)

malytlustyhroch
Kecalka 480 příspěvků 10.09.18 23:12

Tip: jestli chces, aby se ti ozvali lidi, co maji s tim roa zkusenost (tak jsem tvuj prispevek pochopila), tak si dej „roaccutan“ rovnou do nazvu diskuse, zvysis tak sanci, ze to rozklikne nekdo s relevantni zkusenosti.

Halamka
Závislačka 3556 příspěvků 1 inzerát 11.09.18 05:25

Mě se kolem 25 dělalo akné, ale to bylo velikosti ho.ada. pupen přes čtvrt tváře. Něco šíleného. Na kožním mi řekli, že po 30. letech to bude lepší. Nebylo, tak prý po dětech. Nebylo. Teď už se neptám.
Nicméně v tom nejhorším období mi napsali nejakou vodičku, kterou jsem se potírala sotva dva dny a tvar jsem měla jak miminko. Po této léčbě se mi už nedělali v takovém množství ani velikosti, ale občas se nějaký vyklube. Jsem na půl cesty k padesátce ..
Hele, kdybych měla volit mezi akné a vedlejšími účinky léků, volím akné a hledám nejlépe vnější léčbu. Vím, že ve tvém věku koukáš na svět jinak. Ale věř, že ani sto je aku nestojí za takové myšlenky.

LennyL1
Kecalka 380 příspěvků 11.09.18 06:40

Ahoj, chtěla bych Tě uklidnit, že to opravdu dělají ty léky, je to jeden z potvrzených vedlejších účinků. A přišlo se na to tak, že se v Americe zabilo několik mladých lidí. Upozornil na to otec jednoho z nich, že od toho, co to jeho syn začal užívat, tak se začal psychicky měnit, začal mít strašné deprese až to skončilo sebevraždou bohužel. Moje kamarádka si prošla tím stejným, musela to kvůli tomu přestat brát, že by to prý dopadlo špatně. Takže akné řeší jinými dostupnými prostředky. Deprese a sebevražedné myšlenky přestaly a ještě upozorňuji, že ona o tomto vedlejším účinku vůbec nevěděla. Až šla k psychiatrovi a ten zjišťoval, co vše užívá, tak jí řekl okamžitě vysadit. Na někoho to prostě takto účinkuje.

Emimin7
Echt Kelišová 8713 příspěvků 11.09.18 07:44

A zkousela jsi misto toho laser v kosmetice? Nema vedlejsi ucinky a na akne opravdu funguje.

Meaculpa
Ukecaná baba ;) 1023 příspěvků 11.09.18 09:45

Musi to byt opravdu tezke. Nezavidim. :oops:
Priklanim se k lecbe zevnitr. Zvenku jen lecic dusledek (to same leky), ale zevnitr lecis pricinu. Kamaradka vylecila skarede bolaky, kdyz vynechala mlecne vyrobky. Pak ji zjistili intoleranci na laktozu. Znama zase vylecila akne diky vynechani lepku.
Muzes zkusit na 1-2 mesice najakou ocistu. Nebo si zajdi na alergologii. Drzim palce!

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Chmurná bilance Jana Hrušínského: My se smějeme, ale jsme prakticky zničeni

Ředitel Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský (63) se k politice vyjadřuje poměrně... číst dále >

Začíná devátá StarDance je tady: kdo je na prášky a co nám řekl Chlopčík?

Devátá řada oblíbené taneční soutěže je konečně tady a s ní přišlo také mnoho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

Příběh Markéty: Manžel skončil na vozíku, žít se mnou odmítá

Před dvěma lety měl manžel vážný úraz. Dokonce to vypadalo, že jeho následky... číst dále >