Myslíte, že karma je zdarma?

67
22.8.20 00:57

Myslíte ze karma je zdarma?

Myslíte si ze tak jak se chováme odrazí to co dostaneme?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
93554
22.8.20 01:02

To by se karma musela sedřít…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
283
22.8.20 01:16
@Beryta píše:

Přesně tak naprosto vše se každému vrátí. Někomu dřív někomu později, ale naprosto každému. Jak to dobré tak špatné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7244
22.8.20 01:22

Myslím že ano, ale někdy působí až po letech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67
22.8.20 01:27

Já tomu věřím a proto se podle toho řídím ale u ostatních to nevidim ze by bylo!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
130
22.8.20 01:30

Nevím. Ze svého okolí vidím, že někdo se chová celý život jako hovádko, vše mu prochází a karma nikde. A někdo je fajn, slušný a furt padá do nějakých sra*ek. Ať už vztahy či zdraví…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
283
22.8.20 01:31
@Beryta píše:
Já tomu věřím a proto se podle toho řídím ale u ostatních to nevidim ze by bylo!

To, ale neznamená, že se vše vrátí hned. Přesně jak píše La Paloma, že se projeví až po řadě let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67
22.8.20 01:32
@kemeny13 píše:
To, ale neznamená, že se vše vrátí hned. Přesně jak píše La Paloma, že se projeví až po řadě let.mozna mas pravdu🤷‍♀️
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
93554
22.8.20 01:50
@Hypotéza píše:
Nevím. Ze svého okolí vidím, že někdo se chová celý život jako hovádko, vše mu prochází a karma nikde. A někdo je fajn, slušný a furt padá do nějakých sra*ek. Ať už vztahy či zdraví…

Taky mám ten pocit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
130
22.8.20 01:53

@Anna766 No právě. Tak už mi to někdy přijde jen jako fráze. Taková ta “odplata”, se některým lidem úplně vyhne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
93554
22.8.20 01:56
@Hypotéza píše:
@Anna766 No právě. Tak už mi to někdy přijde jen jako fráze. Taková ta “odplata”, se některým lidem úplně vyhne.

Znám dost lidí, co životem takzvaně proplouvají, narodí se do dostatku, takže se nemusí o nic extra rvát, jiní jsou podrazáci, co se neštítí ničeho a vychází jim to…na karmu nevěřím prostě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
130
22.8.20 01:59

@Anna766 Také o její existenci pochybuji. Jen je tato fráze pár let “in”

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
266
22.8.20 06:09

Poslední pětiletku nad tím často uvažuji. Stručná odpověď - ne. Obsáhleji - takový to, že časem dojde na každého a boží mlýny melou pomalu, ale jistě, to je jen útěcha. Svět je založen na evolučních principech, přirozeně. Je pak jasné, že přežijí jen ti nejsilnější. A to jsou právě často amorální tvrdolokťácí plivající na mlýnská kola i karmu.

Moc ráda se budu mýlit a nechci se dotknout žádné z vás píšící v opačném duchu. Rozumějte mi, já bych si to sama hrozně moc přála. Ale. Už taky nejsem nejmladší a těch smutných příkladů je tolik. Nechci zabíhat do detailu, jedná se o tragické události, které v posledních letech potkaly mé známé, ty, o kterých bych s čistým svědomím řekla, že to byli dobří lidé, pomáhající všem, dokonce shodou okolností oba pracovali v lékařství. A pak, rakovina, smrt (paní převážnou část života pracovala na oddělení dětské onkologie, a pak náš rodinný známý, lékař, mrtvička, ochrnul, téměř nemluví).

A to jsou jen dva takové pro mě nejpodloženější a nejparadoxnější karmické podrazy za krátkou dobu, záměrně nevybírám věci mě se přímo dotýkající, neměli jsme k sobě osobní vztah. O nějakých subjektivních pocitech křivdy pomlčím, to máme všichni… A asi většina si o sobě myslíme, že jednáme slušně a férově. A tak i já se přiznám, že si myslím, že jsem záměrně nikdy nikomu neublížila, nepomlouvám, neroznáším drby, nedělám podrazy, nemanipuluji a tak.

No a karma mi to vrací tím, že se na mě realizují jedinci zcela opačnýho zaměření. Pořád se ještě řídím tím notorickým - nedělej druhým to, co nechceš, aby oni dělali tobě. A taky se druhým snažím dávat to, co sama potřebuji.

Ale jen málokdy je to reciproční (výjimku tvoří mí rodiče a partner). Lidé se využívají, zneužívají. To, že když se usměji na prodavačku a ona mi to oplatí, je hezký, ale to je jen zrcadlení, chvilkový, taková náplast, život je bohužel o něčem jiném, tenhle svět by potřeboval obvazy o délce světelných let. A já už teď zním hrozně bolestínský a negativně, takže pa a napište sem opačné zkušenosti, ať to nevidím tak černě.

Jen dodatek, spravedlnost s časem nesouvisí. Jak je možné, že někomu prochází zvěrstva a podrazy. Lidé slušní, obětaví… mají zpackané životy a je na ně pliváno? To bych teprve měla příkladů, každý z nás. Jen nechci znít až tak bolestínsky, a proto jsem vybrala ty dva příklady, sešly se tak těsně po sobě, že mě to nemohlo nechat chladnou.

Nějaký anonym zmiňoval, že lékař z mého příkladu měl už tak velké životní štěstí, že právě byl tím lékařem. To mi připadá jako hodně trapný vtip. Nejsme soudci, abychom se pouštěli do podobných úvah, to bychom museli řešit, že někdo vyhodil papírek z auta a zašlápl omyl mravenčí rodinku. Ten člověk konal dobro, a to nemluvím o práci, ale běžném životě, jenže nemám na to to zde obšírněji propírat. Šlo mi o jasné příklady.

Příspěvek upraven 23.08.20 v 16:26

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48581
22.8.20 06:31

Moje babička říkávala: Vítr se vrací. No - někdy se vrací, někdy ne. To, co jsem kdysi dělával svému dědovi, mi vrací moje dcerka. Ale v karmu od jisté doby nevěřím. Je to složité. Všichni mě tu znáte - tak jenom velice stručně. Co jsme s dcerkou udělali tak hrozného, že nás postihla taková rána osudu? :think: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.8.20 06:33
@Beryta píše:

Ne není… Každému je nastaveno a měřeno jinak. Má to co dělat i se svědomím. Život není spravedlivý, ale to si snad ani nikdo nemyslí. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama