Reklama

Mytí dětských lahviček v myčce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Baruunečka
Stálice 96 příspěvků 25.09.18 20:37
Mytí dětských lahviček v myčce

Ahoj, prosim o radu ;).. Tak jsem si rikala, ze dceři, ktere bude rok, bych uz nemusela vyvarovat lahvicky a místo mytí Nukem je strčila do mycky. Mam nejake obyc. tablety z DMka. No zminila jsem se po svem okoli a okamžitě od ostatnich maminek se na me snesla vlna zděšení :lol: :lol:,ze jako fakt??? Vždyť je to jen sama chemie pro dite… No a tak bych se chtela zeptat vas. Nevite, jestli je to hodne nezdravé? Nebo se to v mycce dobre oplachne? Dekuji a pěkný vecer ;)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Janasas
Kelišová 5237 příspěvků 25.09.18 20:40

@Baruunečka tak ono je to asi na stejné urovni, jak když někdo myje Jarem a pak někdo může říct, že to blbě opláchne :nevim:
Já jsme to nikdy nezkoušela, ale pokud bych ji tam dala, a pak ještě vypláchla, tak myslím, že to stačí…
zase mě to přijde mírné drama.. :mrgreen:

Uživatel je onlinea12
Vesmírná mluvilka 31035 příspěvků 25.09.18 20:43

Tak vzhledem k tomu, ze tam myju rocnimu lzicky a misky na jidlo tak bych tam asi klidne mrskla i tu lahev :mrgreen:

Jambik
Povídálka 22 příspěvků 25.09.18 20:43

Syn má rok a půl a myju v myčce. Po vyndání je ještě opláchnu pod tekoucí vodou. Okolí mě ještě neukamenovalo, ale já jsem trochu samorost a lidi kolem sebe neřeším. Ať si každý dělá co chce :mrgreen:

Sofie2013
Ukecaná baba ;) 2204 příspěvků 25.09.18 20:45

Taky myju v myčce a pak pro jistotu ještě oplachuju. Myju tam i dětské lžičky a talířky, tak nechápu, proč by to mělo u lahviček vadit :)

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 7991 příspěvků 25.09.18 20:45

Syn byl teda kojený, ale když už pak začal pít z lahviček, tak šly buď do myčky a nebo jsem je umyla kartáčem, ale běžným Jarem, vždy řádně vypláchla a vytřela, nikdy divně nesmrděly a syn si nikdy nestěžoval. U druhého to budu dělat úplně stejně, flašku jsem vyvařila vždy jen když byla nová. A překvapivě dítě za 22m mělo 2× rýmu, nikdy nic horšího :) zase bych to tak nedramatizovala :)

Uživatel je onlinefragola
Generální žvanilka 24787 příspěvků 25.09.18 20:48

@Baruunečka Lahvičky myju od narození. Nevidím v tom problém, od toho ty myčky jsou, ne? ;) Udělej si to podle sebe, jak ti to vyhovuje 8)

Uživatel je onlinechaela
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 25.09.18 20:51

Já jsem myla lahvičky v myčce od začátku, co jsme je používali, čili cca od 4 měsíců mimina. Zatím žádné náslekdy nepozoruju, kromě radosti při obsluze myčky :)
A při prvním pohledu na název diskuze jsem četla Mytí dětských hlaviček v myčce a děsila jsem se :)

Baruunečka
Stálice 96 příspěvků 25.09.18 20:54

@chaela Mytí dětských hlaviček v myčce a děsila jsem se :)
Opravdu upřímně jsem se zasmala :lol: :lol: :lol:

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1689 příspěvků 25.09.18 20:56

Tak se o tom s okolím nebav. Já myju v myčce všechno, vyvařovala jsem jen v šestinedělí a to nepravidelně. Nechápu tu dnešní snahu udržet děti od chemie co nejdál,pak se s ní setkají a mají z toho alergie. To samé s dalšími a dalšími věcmi. Mám jednu známou chvilku po porodu a ta v šestinedělí nenechá své dítě pochovat ani svému muži,ani matce. Jsem zvědavá,až bude dítě větší a dělit si hrneček na pití s dalšími dvěma batolaty. :mrgreen:

Uživatel je onlinechaela
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 25.09.18 21:00

@Baruunečka Já jsem si napřed představila, jak někdo rve hlavy dětem do myčky, vždyť by to nešlo zavřít a pustit… Až pak mi došlo, že je to blbost a přečetla jsem si to znovu.

lucynka25
Kelišová 7335 příspěvků 2 inzeráty 25.09.18 21:01

@Baruunečka myji v mycce nadobi od zacatku co jsme je zacli pouzivat,kojim takze nekdz okolo 6.-7.mesice na vodu atd..Vzdy to potom jeste promyji pod tekouci vodou a nikdy mi to nejak spatne neprislo :nevim:

šnitlík
Kecalka 124 příspěvků 25.09.18 21:04

Myji v myčce, proto ji přece mám. Někdy ještě přepláchnu pod tekoucí vodou a někdy ne :D
Jen ze zvědavosti…to ty kamarádky, co tě tak odsuzují, myjí vše ručně v nějakém super-bio-eko saponátu? I talíře, lžíce,…? A v kolika letech už může dítě věci umyté myčkou a proč? Myslím tím, jestli pro roční dítě je talíř umytý myčkou plný chemie a pro pětileté už ne :lol: :lol: :lol:

Hadumi
Extra třída :D 13393 příspěvků 25.09.18 21:32

Myju v myčce, moje okolí nikdy nezajímalo, v čem meju flašky.

janickaIII
Ukecaná baba ;) 2112 příspěvků 3 inzeráty 25.09.18 21:34

Dětská doktorka mi sama řekla, že vyvařování lahviček má smysl jen do té doby než dítě přejde na příkrmy. Takže max někdy do 4.-5.měsíce. A přijde mi to i logické, přeci nebudu mít speciálně nádobí pro dítě a to někde speciálně vyvařovat. Hygiena má smysl, ale budovat imunitu je taky potřeba. Já bych si jen u té myčky dala pozor na to, aby byla myčka čistá. Myslím tím ji pravidelně pouštět na nejteplejší program, aby se zbavila bakterií.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Kult i česká milenka Richarda Hammonda z Top Gearu. To je Škoda Rapid

Překoná někdy nová, právě představená škodovácká Scala popularitu Rapidu? Pro... číst dále >

Věra Špinarová bude mít svou sochu. Bohužel připomíná úplně někoho jiného

V Ostravě došlo k slavnostnímu odhalení bronzové sochy Věry Špinarové.... číst dále >

Články z Ona Dnes

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >