Studentské jízdné

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Wild_Turkey
Nováček 7 příspěvků 25.09.18 10:10
Studentské jízdné

Ahoj, je tady někdo, kdo rozumí jízdnému? Studuji dálkově vysokou školu a nemám ISIC kartu, ale průkaz studenta. Na průkazu je napsáno jméno, student a datum narození. Ale není tady žádné datum, kdy průkaz platí. Mohu využívat slevu studenta? Osobně si myslím, že ne, v takovem případě bych přece mohla slevu využívat i za deset let, ale někteří spolužáci slevu využívají a nemají problém. :think:

Reakce:
sagina
Echt Kelišová 8081 příspěvků 25.09.18 10:34

@Wild_Turkey pokud jim slevu uznávají, tak možná záleží na benevolenci dopravce, nevím. co jsem koukala na Flixbus, Student Agency a České dráhy (dopravce, které využívá má studující dcera), tak všude chtějí u studentů nad 18 let buď platný ISIC nebo žákovský průkaz - taková oranžová kartička, která platí školní rok a která se vydává (nebo aspoň vydávala) pouze studentům v denní formě studia - tu vystaví škola a ověří dopravce.

P4ja
Extra třída :D 10637 příspěvků 25.09.18 11:12

@Wild_Turkey Záleží na dopravci. Jinak než píše @sagina by to jít nemělo.

Jorik81
Kecalka 327 příspěvků 25.09.18 11:15

Dle věstníku MF se sleva vztahuje na studenty prezenčního denního studia a nebo jemu na roveň postaveného studia. Tedy pro studenty dálkového a kombinovaného nee. Ale věřím, že se najdou dopravci, kteří slevu dají i na lístek od bot :)

Váš příspěvek
Reklama