Nesmyslný strach

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.09.18 02:52
Nesmyslný strach

Ahoj,
ani by mě nenapadlo, že bych o tom měla někam psát, ale můj problém mě začíná velmi tížit a znepříjemňovat mi život. Ráda bych se z něj zkusila aspoň částečně vypsat a přečíst si názory druhých. Jak začít…Je mi lehce přes dvacet a jsem 3 měsíce po porodu. Když mě propustili z porodnice bylo vše fajn, vezla jsem si domů hodné miminko, těšila jsem se domů. Můj problém se rozjel naprosto směšně, ale bohužel… Byla jsem s malým sama a dívala se na televizi. Pak jsem přepnula na nějaký dokument o koncích světa (živelné pohromy, změny počasí, kometa,…). Od té doby mám opravdu hnusné stavy kdy se mi svírá žaludek, kontroluju jak blázen počasí atd. Nejhorší na tom je, že manžel tento typ dokumentů přímo miluje a každou noc až do rána je má puštěné na ntb. Přijde mi že mi to snad vymilo mozek, když o tom poslouchám i ze spaní. Když se na to vnitřně zaměřím mám asi přehnaný strach ze smrti své, syna i blízkých, ale ta úzkost mi pomalu začíná zasahovat do myšlenek i během dne a je to velmi omezující. Celý den se snažím věnovat maximálně malému, pak úklidu, vaření prostě vše, abych tu hlavu zaměstnala…nemůžu přestat něco dělat a jen tak relaxovat. Já osobně si myslím, že mi po porodu v hlavě asi něco přeplo a teď už prostě nefunguji jak mám, může se vůbec něco takového stát? Kdo jste dočetl až sem děkuji.

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.09.18 03:10

Jen doplním, že jediný komu jsem se svěřila je manžel, ale šlo mu to asi jedním uchem tam a druhým ven takže jsem moc nepochodila. Pro něj banalita, pro mě psychické muka.

Russet
Extra třída :D 12153 příspěvků 24.09.18 05:05

Začni s tím, že poprosíš muže, aby si nepouštěl každou noc nějaký film na ntb. To jako u toho spí?! Z úzkostmi zajdi za doktorem. Není to normální. Strach máme o děti asi všechny, ale tobě to přerostlo přes hlavu.

robínek
Extra třída :D 14029 příspěvků 24.09.18 06:33
@Anonymní píše:
Jen doplním, že jediný komu jsem se svěřila je manžel, ale šlo mu to asi jedním uchem tam a druhým ven takže jsem moc nepochodila. Pro něj banalita, pro mě psychické muka.

Chvilku jsem nela po porodu neco podobného. Pomůže jedině od těchto informaci se odstrihnout, popros manžela, ať si to pred Tebou nepouští. Ale musíš mu to říct polopate - žádné„mám divné pocity“atd., to nejspíš vypusti. Prostě typu „nepouštěj to přede mnou, jinak skončím v blázinci a na dítě zbydes sám“, to by mohl pochopit. :mrgreen: Nepomůže zaměstnat se úklidem, protože pri tom mozek porad šrotuje, zamestnej nějak hlavu - uc se jazyky, přihlas se třeba do.nějakého online kurzu čehokoliv atd. Kdyby to nepřešlo, tak psycholog,ať Ti dá něco na úzkost. Držím palce. :kytka:

Uživatel je onlineFazulina
Závislačka 3867 příspěvků 24.09.18 06:48

To, že si manžel pouští do rána v posteli notebook, když ty spíš vedle a ještě s miminem, takže se potřebuješ v klidu vyspat, je mnohem nenormálnejsi, než tvoje obavy a strachy.

Upřímně, to bych si rozhodně nenechala líbit a pokud by nechtěl přestat, tak bych šla spát jinam. Pro mě je v noci důležitý klid a tma, jinak se pořádně nevyspim.

robínek
Extra třída :D 14029 příspěvků 24.09.18 06:54
@Fazulina píše:
To, že si manžel pouští do rána v posteli notebook, když ty spíš vedle a ještě s miminem, takže se potřebuješ v klidu vyspat, je mnohem nenormálnejsi, než tvoje obavy a strachy.Upřímně, to bych si rozhodně nenechala líbit a pokud by nechtěl přestat, tak bych šla spát jinam. Pro mě je v noci důležitý klid a tma, jinak se pořádně nevyspim.

No to jo, to jsem přehlídla, ze si to poušti celou noc :roll: To by mi hrablo uz dávno.

srpen89
Ukecaná baba ;) 1914 příspěvků 24.09.18 07:44
@robínek píše:
Chvilku jsem nela po porodu neco podobného. Pomůže jedině od těchto informaci se odstrihnout, popros manžela, ať si to pred Tebou nepouští. Ale musíš mu to říct polopate - žádné„mám divné pocity“atd., to nejspíš vypusti. Prostě typu „nepouštěj to přede mnou, jinak skončím v blázinci a na dítě zbydes sám“, to by mohl pochopit. :mrgreen: Nepomůže zaměstnat se úklidem, protože pri tom mozek porad šrotuje, zamestnej nějak hlavu - uc se jazyky, přihlas se třeba do.nějakého online kurzu čehokoliv atd. Kdyby to nepřešlo, tak psycholog,ať Ti dá něco na úzkost. Držím palce. :kytka:

Psycholog ti da prd a ne neco na uzkost,neni to lekar, psycholog je tak akorat na testovani IQ, skolni zralost, autogenni trenink, popovidat si atd… Takze bych volila psychiatra, ten ti da neco na uzkost. A jinak bych tyhle stavy uzkosti prisuzovala tomu, ze jsi cerstve po porodu. Asi bych jeste pockala a pokud by se to stupnovalo a zacala jsi mit potrebu budovat treba protiatomovy kryt, vyhledala bych psychiatra.

Gosi
Kelišová 5796 příspěvků 24.09.18 08:01

Co se nb manzela tyce, souhlasim s prispevky vys, i kdyby tam koukal jen na romanricky komedie, tak maximalne do doby,nez jdete s mimi spat a pokud kouka na katastrofy,nejsi v dobrym rozpolozeni to slyset kdykoli,behem dne a snad nezijete v garsonce, aby byl pro nej takovej problem na to koukat jinde v byte… No a ten strach chapu, taky mam bujnou fantazii a jak prijde jeste nejakej realnejsi impulz, je to dost neprijemne… Ale rizika, ktery minimalizovat lze, minimaliziju a pokud me napada, co se stat muze, co ovlivnit nemuzu, tak se uklidnit tim, ze bude prostor na to se tim stresovat, az to opravdu prijde… Klasicky dechova cviceni, bachovky, jine bylinky, joga a spat/relaxovat, co to jde…

elena.78
Zasloužilá kecalka 792 příspěvků 24.09.18 08:17

Tak já se přidávám k ostatním. Manžel ať si jde sledovat ntb někam jinam nebo ať ho netahá do postele (tam se má spát a ne čumět na kra.viny o konci světa) a mě s miminkem nechá v klidu spát. On třeba nabírat síly nepotřebuje, ale Ty celou noc a den lítáš kolem mrňouska, domácnosti, kdy si máš jako odpočinout? Upřímně, podle mě není manžel zcela v pořádku, když neustále sleduje takovýhle druh dokumentů. Ještě by k tomu mohl přidat ty emerický kra.viny jak na Zemi neustále někdo nebo něco útočí :zed:

blumen
Hvězda diskuse 42671 příspěvků 24.09.18 08:26

Taky nechapu, on u toho vedle Tebe spi? Nebo spi jinde a ma to pustene? Kazdopadne by pomohlo, kdyby to pochopil on a prestal s tim, on bude pricina. Pak psyholog, ale stejne s tim musi prestat on.

Michelle_M
Ukecaná baba ;) 2156 příspěvků 24.09.18 09:07

Ahoj, vím asi, jaké dokumenty myslíš. Když to dávali, taky jsem na to ze zvědavosti koukla, docela mě to zajímalo, ale málokdy jsem vydržela ten díl až do konce, bylo to fakt docela realisticky ztvárněné a o to víc frustrující, taky jsem pak o tom dost přemýšlela - co bychom v té situaci dělali my, jestli bychom byli mezi přeživšími, kam bych se běžela schovat :lol: Ale já to umím pustit z hlavy. Souhlasím s ostatními, že u tebe to bude kombinace hormonů, tvoje nová role matky plus asi i stres a nevyspání. Zkus u vás doma nejdřív ten režim trochu upravit, vyzkoušej relaxační techniky, ale jestli se to nezlepší a ty myšlenky budou stále tak vtíravé, za radu odborníka nic nedáš :kytka:

joli31
Kecalka 319 příspěvků 24.09.18 22:44

ahoj, měla jsem to podobně, ale nechci to tu veřejně probírat. Jestli chceš, napiš sz.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Počtení v nové rodině Karla Janečka: On a kněžka si jej prohlížejí na obálce

V nové rodině Karla Janečka se teď čte časopis Forbes a ne jen tak pro nic za... číst dále >

Fanoušci se bijí za Arichtevu: Tomicová nemá ve finále co dělat!

Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Na vlastní kůži to... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >