Syn dává hračku na stejné místo

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Andrejka_13
Kecalka 448 příspěvků 23.09.18 09:09
Syn dává hračku na stejné místo

AHoj maminky. Zajímalo by mě, zda to nějaké vaše dítě také dělá. Mám syna 1,5let a zhruba před půl rokem dostal dřevěný vláček, který se skládá z několika dílů. Vždy, když si s ním začne hrát, tak vezme jeden díl (modrý komín) a jde ho dát na na poličku do komody (vždy na stejné místo). S ničím jiným to nedělá, pouze s komínem. Nevíte, proč to dělá? Má to nějaký význam? Na internetu jsem nic podobného nenašla :)

Reakce:
Elishka1
Závislačka 2787 příspěvků 23.09.18 09:11

nějaký význam to asi ma, ale jaký asi nevyřešíme

možná to udělal kdysi někdo z dospělých a on to opakuje, deti mají na něco skvělou paměť

Halamka
Závislačka 3700 příspěvků 23.09.18 09:21

Asi se mu tam líbí.
Nehledal bych problémy, kde nejsou. Jako že jste chtěla na netu najít diagnózu podle modrého komínu na poličce?

Božislava
Ukecaná baba ;) 1642 příspěvků 23.09.18 09:22

Dnešní lokomotivy už nejsou opatřené komínem, tak jako lokomotivy před 45lety-tehdejší lokomotivy byly opatřené komíny ze kterých čoudil hustý dým a topiči přikládali do kotle uhlí, zatímco dnes, jezdí na elektřinu, nebo na naftu a bez komínu. :kytka:

LadyTommy
Extra třída :D 14917 příspěvků 1 inzerát 23.09.18 09:27

Mam podobne stareho kluka a v tomhle obdobi zacal mit taky takove ritualy, podle me to k tomu veku patri.

Takyjedna
Závislačka 4668 příspěvků 23.09.18 09:40
@Božislava píše:
Dnešní lokomotivy už nejsou opatřené komínem, tak jako lokomotivy před 45lety-tehdejší lokomotivy byly opatřené komíny ze kterých čoudil hustý dým a topiči přikládali do kotle uhlí, zatímco dnes, jezdí na elektřinu, nebo na naftu a bez komínu. :kytka:
:D A jakou to má souvislost s poličkou? :mrgreen:. Buď to tam někdo z dospělých dal, a on to uklízí, nebo mu ten komín tvarem připomíná něco, co na tý poličce je. Děti mají v tomhle věku takový čarovný myšlení, přiřazujou si věci k něčemu podle svých pocitů, ještě je fascinuje, co se čemu podobá. Já jsem v tomhle věku kradla vajíčka z ledničky, protože tvarem a razítkem připomínaly pinpongové míčky. Ale ten tvar mi byl trošku divný a taky ta kvalita - hned mi prdly v ruce, hrát jsem si s nima stejně nemohla. (opravdový pinpongáče ségra přede mnou schovávala, pálky taky, ale u těch jsem věděla, kde jsou :) )

Příspěvek upraven 23.09.18 v 09:40

Andrejka_13
Kecalka 448 příspěvků 23.09.18 09:40
@Halamka píše:
Asi se mu tam líbí.
Nehledal bych problémy, kde nejsou. Jako že jste chtěla na netu najít diagnózu podle modrého komínu na poličce?

Ja nehledam žádný problém. Jen me zajimalo zda by to mohlo něco znamenat, nic víc

Andrejka_13
Kecalka 448 příspěvků 23.09.18 09:45

Pro představu přikládám foto :) jinak spíš me to fascinuje a říkám si co si asi myslí když ji tam dává.. no třeba mi to jednou řekne sám :D

Božislava
Ukecaná baba ;) 1642 příspěvků 23.09.18 09:50

Když tak trošku vytři prach na poličce…

Takyjedna
Závislačka 4668 příspěvků 23.09.18 09:52

Nevím. :-). Chce to zapátrat v minulosti. Kdy to tam začal dávat, co předcházelo. To jsou otázky na doktora Junga :D. Aneb když se řekne stůl, taký stůl přesně si vybavíte? Jaké u toho máte pocity : :mrgreen: Děti mají podobné myšlení a podobně spojují věci jako dospělí akorát ve snech, v dospěláci už takovou linku ve dne nemají. Nebo o tom musejí dlouho přemýšlet.

Takyjedna
Závislačka 4668 příspěvků 23.09.18 09:55

Jo, řekne ti to třeba sám. Dospělí to možná nechápou, ale děcka nedělají nic nelogickýho. Moje máma to taky nechápala - prý - když jsi byla malá, chodila jsi mi do lednice rozbíjet (!?) vajíčka. Vždycky jsi jedno ukradla, rozmáčkla a začala jsi řvát. Naprosté nepochopení situace - já jsem jednala logicky, rozbíjení nebylo účelem a řvala jsem právě kvůli tomu, že se rozbily. :mrgreen:

Andrejka_13
Kecalka 448 příspěvků 23.09.18 09:58

@Takyjedna a vy si to s těma vajickama pamatujete když jste byla tak malá? :) je to zajímavé, každé dítě má asi nějaký svůj zvyk A jak píšete, může mu to něco připomínat

Limi123
Závislačka 3691 příspěvků 23.09.18 10:02
@Andrejka13 píše:
Pro představu přikládám foto :) jinak spíš me to fascinuje a říkám si co si asi myslí když ji tam dává.. no třeba mi to jednou řekne sám :D

Krasne tu policku doplnuje :-D

Takyjedna
Závislačka 4668 příspěvků 23.09.18 10:03

Jj, pamatuju, někdy se to podaří. Byla to za prvý velká emoce - měla jsem vzteka, že se mi to nikdy nepodařilo. A taky to bylo několikrát, takže jsem si to pořád připomínala.

Andrejka_13
Kecalka 448 příspěvků 23.09.18 10:09
@Božislava píše:
Když tak trošku vytři prach na poličce…

Děkuji za radu, až zase nějakou budete mít tak hned sem s tím

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Dvě ženy za jeden večer: Jak Onder zvládl polibky na ruku i dámské lodičky

Po velkém finále StarDance následovala samozřejmě afterparty, na které se... číst dále >

Nemá ruku a chce 63 milionů korun! Za dublérku Milly Jovovich se modlí i Milla

Přežila skoro vlastní smrt, teď žádá odškodné! Krásná kaskadérka Olivia... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >