Údajně skryté vady

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.09.18 01:27
Udajně skryté vady

Jde o to ze: Pred 3 mesicema jsem prodavala auto ktere vsak bylo psane na meho bratra ale ja si ho od nej pred rokem koupila a jelikoz to je rodina, tak jsme prepis neresili. Tedy pred tema 3 mesicema jsem ho prodavala ja ale smlouva byla psana na bratra, jelikoz kupujici chtela smlouvu s tim kdo je v TP. To auto bylo v poradku a bylo cerstve po STK..Ona se mi po 2 mesicich ozvala ze chce vratit penize s tim ze tam jsou skryte vady a poslala mi fotky s vypisem zavad ktere tam ale pri prodeji nebyly..Ted to predala pravnikovi kterej ale jde po mem bratrovi a vyhrozuje mu ze pokud ji nezaplati do pondelka plnou castku, tak ze jdou na policii a vola mu kazdou chvili. V pondeli necham vyjet protokol z STK, o kerem vim, ze takovy vady ktere napsala ona tam nebyly na zaklade toho jsem ji odmitla odstoupeni od smlouvy, jelikoz je jasny ze si to auto zrusila sama a ted na tom chce vydelat. Navic ona vedela ze to auto kupovala ode me a ted stejne chce penize po bratrovi. Ta slecna sla znovu na stk a tam ji napsali par vaznych vad ale zadne nebezpecne vady a ona tvrdi ze auto neni schopne provozu ale nasli zavady ktere nebrani provozu vozidla, pouze naridili jejich odstraneni. Da se proti tomu nejako branit? Ja budu mit protokol kde to auto bylo v naprostem poradku, a ona po trech mesicich uzivani ma protokol kde to auto uz ma zavady. Muze vubec pravnik vyhrozovat a chtit po nekom penize do 2 dnu bez soudniho prikazu? Me je i divny ze mu vola kazdou chvili a bracha je z toho na prasky :zed:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Muminek2019
Stálice 54 příspěvků 23.09.18 03:55

Zkousi to… penize bych nedala, pokud jste si jisti ze jste auto prodali bez tech zavad ;) co tam je za vady?

beruska9
Extra třída :D 10753 příspěvků 23.09.18 06:36

Nejsem pravnik, ale myslim, ze nemuze…at si na tu policii klidne dojdou, i kdyz podle me je nejspis poslou nekam, na co to chteji nahrat, na podvod? Jinak bych teda neodborne rekla, ze to bude obcansky spor, ale podle me budou mit problem vam neco dokazat, pokud ty mas protokol ke dni prodeje, nebo tesne pred, ktery ty jejich vady nepotvrzuje. Mozna se ale taky poohledni po pravnikovi, nebo soudnim znalci :think:

Halamka
Závislačka 3695 příspěvků 23.09.18 07:03

Pokud držíte v ruce protokol, že auto bylo ke dni prodeje v pořádku, vůbec bych si s tím nelámala hlavu. Snad každému je jasné, že pokud jezdila tři měsíce jako p.ase, tak se mohou najít závady a určitě ne skryté. Však pokud by to jakkoli bránilo provozu auta, ozvala by se dříve než za 3 měsíce…

Murka
Ukecaná baba ;) 1582 příspěvků 23.09.18 07:10

Nenechte se vynervovat. Oni musí dokázat, že ty vady tam byly v době prodeje. Což půjde těžko, když vy máte v ruce protokol z stk, že auto v době těsně před prodejem bylo ok.
Podle mě si zku*vila madam auto a nějaký chytrolín ji poradil, ať zkusí skryté vady. Vůbec bych se nebála i případného soudního sporu.

TopSecret
Ukecaná baba ;) 1394 příspěvků 23.09.18 08:59
@Anonymní píše:
Jde o to ze: Pred 3 mesicema jsem prodavala auto ktere vsak bylo psane na meho bratra ale ja si ho od nej pred rokem koupila a jelikoz to je rodina, tak jsme prepis neresili. Tedy pred tema 3 mesicema jsem ho prodavala ja ale smlouva byla psana na bratra, jelikoz kupujici chtela smlouvu s tim kdo je v TP. To auto bylo v poradku a bylo cerstve po STK..Ona se mi po 2 mesicich ozvala ze chce vratit penize s tim ze tam jsou skryte vady a poslala mi fotky s vypisem zavad ktere tam ale pri prodeji nebyly..Ted to predala pravnikovi kterej ale jde po mem bratrovi a vyhrozuje mu ze pokud ji nezaplati do pondelka plnou castku, tak ze jdou na policii a vola mu kazdou chvili. V pondeli necham vyjet protokol z STK, o kerem vim, ze takovy vady ktere napsala ona tam nebyly na zaklade toho jsem ji odmitla odstoupeni od smlouvy, jelikoz je jasny ze si to auto zrusila sama a ted na tom chce vydelat. Navic ona vedela ze to auto kupovala ode me a ted stejne chce penize po bratrovi. Ta slecna sla znovu na stk a tam ji napsali par vaznych vad ale zadne nebezpecne vady a ona tvrdi ze auto neni schopne provozu ale nasli zavady ktere nebrani provozu vozidla, pouze naridili jejich odstraneni. Da se proti tomu nejako branit? Ja budu mit protokol kde to auto bylo v naprostem poradku, a ona po trech mesicich uzivani ma protokol kde to auto uz ma zavady. Muze vubec pravnik vyhrozovat a chtit po nekom penize do 2 dnu bez soudniho prikazu? Me je i divny ze mu vola kazdou chvili a bracha je z toho na prasky :zed:

Akorat to zkousi. I kdyby na soud doslo, vam nikdo nic neprokaze. Jestli mas ten protokol z STK, tak muzete bejt v klidu. I kdyby na soud doslo, tak akorat prohraje a jeste bude muset platit soudni vylohy.

Lalelale
Závislačka 2702 příspěvků 23.09.18 10:34

Podle popisu nevěřím, že by si takové vyhrožování právník vzal na triko. Můžeš ho dohledat, jeho právní kancelář? Podle mě je právník imaginární a píše ti ta ženská a volá nějaký kámoš, co to prostě zkouší. Btw za kolik to auto cca bylo? Pokud bylo pod 200 tisíc, nevěřím, že by holka platila právníka. A soud by ji prisel sakra draho. Myslím, ze kdyby jim zavolal zpět tvůj právník, podelaji se oba :lol:

Ou
Kelišová 5420 příspěvků 23.09.18 11:19
@Anonymní píše:
Jde o to ze: Pred 3 mesicema jsem prodavala auto ktere vsak bylo psane na meho bratra ale ja si ho od nej pred rokem koupila a jelikoz to je rodina, tak jsme prepis neresili. Tedy pred tema 3 mesicema jsem ho prodavala ja ale smlouva byla psana na bratra, jelikoz kupujici chtela smlouvu s tim kdo je v TP. To auto bylo v poradku a bylo cerstve po STK..Ona se mi po 2 mesicich ozvala ze chce vratit penize s tim ze tam jsou skryte vady a poslala mi fotky s vypisem zavad ktere tam ale pri prodeji nebyly..Ted to predala pravnikovi kterej ale jde po mem bratrovi a vyhrozuje mu ze pokud ji nezaplati do pondelka plnou castku, tak ze jdou na policii a vola mu kazdou chvili. V pondeli necham vyjet protokol z STK, o kerem vim, ze takovy vady ktere napsala ona tam nebyly na zaklade toho jsem ji odmitla odstoupeni od smlouvy, jelikoz je jasny ze si to auto zrusila sama a ted na tom chce vydelat. Navic ona vedela ze to auto kupovala ode me a ted stejne chce penize po bratrovi. Ta slecna sla znovu na stk a tam ji napsali par vaznych vad ale zadne nebezpecne vady a ona tvrdi ze auto neni schopne provozu ale nasli zavady ktere nebrani provozu vozidla, pouze naridili jejich odstraneni. Da se proti tomu nejako branit? Ja budu mit protokol kde to auto bylo v naprostem poradku, a ona po trech mesicich uzivani ma protokol kde to auto uz ma zavady. Muze vubec pravnik vyhrozovat a chtit po nekom penize do 2 dnu bez soudniho prikazu? Me je i divny ze mu vola kazdou chvili a bracha je z toho na prasky :zed:

A proč to proboha řešíte na internetu a ne s právníkem, zejména pokud ho protistrana má? Jasně že to zkouší jen tak, jestli vás nezastraší a tlačí, aby dosáhli svého.

Měla jste to řešit hned od začátku a ne shrábnout prachy a problémy nechat řešit bratra.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.09.18 12:04
@Ou píše:
A proč to proboha řešíte na internetu a ne s právníkem, zejména pokud ho protistrana má? Jasně že to zkouší jen tak, jestli vás nezastraší a tlačí, aby dosáhli svého.Měla jste to řešit hned od začátku a ne shrábnout prachy a problémy nechat řešit bratra.

Snad ten problém řešim já a navíc dopis bratr obdržel v pátek a jelikož je neděle tak se tady jen ptám na rady. Samozřejme si ve všední den právníka seženu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.09.18 12:15

@Muminek2019 Zavady tam jsou prý takové že tam neni kryt motoru, ze ma rez, ze pry zacal kourit motor, tlumič, nejake cepy. Slecna s nim nalitala za 3 mesice 6000km a pokud vim tak olej se meni po 5000km,pokud tak neucinila,tak je mozne ze ji to zaclo kourit.Ale tyto zavady nejsou ani skryte a ani tam pri prodeji nebyly. Pokud by tam byly,tak by nemohla ani projit evidencni kontrolou ,jelikoz pri evidencni kontrole take vuz kontroluji.Dekuji Vam vsem za rady a zitra jdu za pravnikem.

Lalelale
Závislačka 2702 příspěvků 23.09.18 12:25
@Anonymní píše:
@Muminek2019 Zavady tam jsou prý takové že tam neni kryt motoru, ze ma rez, ze pry zacal kourit motor, tlumič, nejake cepy. Slecna s nim nalitala za 3 mesice 6000km a pokud vim tak olej se meni po 5000km,pokud tak neucinila,tak je mozne ze ji to zaclo kourit.Ale tyto zavady nejsou ani skryte a ani tam pri prodeji nebyly. Pokud by tam byly,tak by nemohla ani projit evidencni kontrolou ,jelikoz pri evidencni kontrole take vuz kontroluji.Dekuji Vam vsem za rady a zitra jdu za pravnikem.

podle mě 100% blafuje a ten „vymahač“ není žádný právník, ale nějaký natvrdlý kamarád. Na rovinu, přišel vám oficiální dopis? Jak se ten takzvaný právník představuje? Než utratíš velké peníze za konzultaci, dámě bych napsala, ať pošle kontakt a jméno svého právníka, že ho během zítřka kontaktuje tvůj právní zástupce. Vsadím boty, že se začne vykrucovat nebo odepíše něco ve smyslu, že vidí, že jsi úplně blbá, a že to nemá cenu a na peníze kašle :mrgreen:

Lalelale
Závislačka 2702 příspěvků 23.09.18 12:29
@Ou píše:
A proč to proboha řešíte na internetu a ne s právníkem, zejména pokud ho protistrana má? Jasně že to zkouší jen tak, jestli vás nezastraší a tlačí, aby dosáhli svého.Měla jste to řešit hned od začátku a ne shrábnout prachy a problémy nechat řešit bratra.

protistrana má prd. Nevěřím, že by skutečný právník riskoval licenci. Jinak mi přijde přehnané ji obvinovat, že všechno hodila na bratra. Samotný úvodní příspěvek to popírá 8o

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.09.18 14:28

Bohuzel to pravnik je ale totalne nema zadne vychovani a vyslovene vyhrozuje a nadava a vola kazdou hodinu brachovi . V patek prisel od nej oficialni dopis. No na pravnika,jedine pravnikem.Jeste jednou dekuji za rady

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.09.18 14:28

Bohuzel to pravnik je ale totalne nema zadne vychovani a vyslovene vyhrozuje a nadava a vola kazdou hodinu brachovi . V patek prisel od nej oficialni dopis. No na pravnika,jedine pravnikem.Jeste jednou dekuji za rady

eumedon
Extra třída :D 13746 příspěvků 23.09.18 21:14
@Anonymní píše:
Bohuzel to pravnik je ale totalne nema zadne vychovani a vyslovene vyhrozuje a nadava a vola kazdou hodinu brachovi . V patek prisel od nej oficialni dopis. No na pravnika,jedine pravnikem.Jeste jednou dekuji za rady

Tomu, kdo by mi volal každou hodinu, dám do blacklistu.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Kostková o zmatcích ve StarDance: Bylo to společensky přijatelné!

Patří sice mezi naše nejoblíbenější moderátorky, po sobotním přímém přenosu... číst dále >

Cajthamlová se přirovnala k Farné a říká: Žena se mění celý život

Dietoložka, internistka a hvězda pořadu DoktorKA Kateřina Cajthamlová (56) se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >