Mytí oken v těhotenství

267
13.10.08 12:33

Mytí oken v těhotenství

Ahoj, mám asi dost divnou otázku, ale někdo tady nedávno psal, že věšení záclon a mytí oken je nebezpečné pro mimi, protože by se mu mohla omotat pupečníková šnůra kolem krku. Jsem na úplném konci těhu a na porod to nevypadá, tak si chci umýt ještě okna a pověsit záclony. No ale nechci nic riskovat. je to jen „babská rada?“ děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24840
13.10.08 12:43

Ahoj Martino, já před každým porodem okna umyla už jen z toho důvodu, abych je nemusela umývat v šestinedělí a špinavá okna by mě iritovala :lol: Nestalo se nic…Myslím, že je to jen babská pověra… Ahoj, M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4270
13.10.08 12:49

S tou šńůrou je to blbost, spíš je riziko aby ses nenatáhla a nepraskla ti plodová voda třeba v 6. měsící. Teď už bych strach neměla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6512
13.10.08 12:54

Ja taky pred porodem umyvala okna a vesela zaclony… To bys ani nesmela veset pradlo, ne? :roll: :o :D No a nic se nestalo (A tyden jsem prenasela :wink: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10766
13.10.08 12:55

kdybys ovšem mela nekoho kdo je umeje za tebe. cobych se na ne vybodla. bo kdy se ti to znovu povede mít výmluvu pro nemytí oken??? :lol:

har. mi stačilo v osmém umýt jedno a stahy jsem mela celý den - ono je to hodne fyzicky náročné s tím břichem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
158
13.10.08 13:00

ahojky,ja mam dva tydny do terminu a delam vsechno,umyvam podlahu,vysavam okna jsem umyvala spolecne s mamkou,
neboj se

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7584
13.10.08 13:01

No je to babská rada - výmluva. Myla jsem je v těhotenství minimálně 3×. A co tahání starších surozenců? Sport? Jak už bylo řečeno - věšení prádla? Vytírání? Atd, atd? :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
112
13.10.08 13:54

Odpoveď

Tak ja sa pridávam, je to blbosť keď som bola v druhom mesiaci tak som bola na SK pri tátovi a akurát sa sťahoval do domu a tam so umývala okná v celom dome!!!
A teraz prerábame jadro a máme 3+1 a tiež som umývala okná v celom byte a nielen to viete si to predsaviť keď sa prerába jadro!!! :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10410
13.10.08 14:12

Martino - opravdu by se v těhu neměly tyhle věci dělat, ale ne z důvodu omotání pupeční šňůry, nýbrž z nadměrného napínání dělohy (směrem nahoru), což může způsobit i krvácení. Ale pokud nemáš v těhu nějaké zdravotní problémy, myslím, že to bude ok :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19269
13.10.08 14:34

Ahoj
Ono by se to opravdu nemělo dělat.A není to výmluva. Říkala nám to i PA v předporodních kurzech.
Ale myslím si,že každý zná své možnosti.Já jsem necelý měsíc před prvním porodem doma pokládala lino a malovala jsem byt cca 2 měsíce před termínem.To jsou podobné pohyby jako u mytí oken.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1493
13.10.08 15:03

Tady dost záleží na technice mytí oken a jak moc se musíš natahovat. Já teda nevím, ale myju okna, když stojím na židli, moc natahovat se nemusím (prakticky vůbec, jenom zvednu ruku a dosáhnu až nahoru) a je to úplně v pohodě. Takže mi to přijde jako blbost, že se nesmí mýt okna - když si to zařídíš, aby ses příliš nenatahovala, tak je to OK.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2752
13.10.08 23:35

Já taky myla. Ale nejvíce mi tedy dělalo problémy udržet rovnováhu - přece jen změna těžiště :wink: .. Když si teď zpětně vzpomínám, jak jednoduše jsem mohla z té vratké stoličky spadnout :oops: ..Hm, ale neříkám, že bych je neumývala znovu :twisted:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3329
13.10.08 23:58

Ja myslim taky ze je to kravina, ale kamaradka mi rikala, ze kdyby byl na pupecniku uzel, tak by se tim natahovanim mohl utahnout… a strasne se div ne krizovala, kdyz jsem sundavala cosi ze skrine skoro u stropua natahovala se pro to :roll: Ale myslim si, ze je to technicky nesmysl… Spis ze je diky posunutemu tezisti vetsi riziko padu a urazu :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13999
14.10.08 00:24

Podle mě je to nějaké vžité pravidlo z dřívějších dob (nějaké riziko s tím spojené bych chápala, ale utažený uzel na pupečníku se mi opravdu fest nezdá :roll: ). Mě mamka častovala svým „nenatahuj se!!!“ celé těhotenství. Řadím to ovšem vedle „šťuká (pozn. překl.: škytá), je mu zimečka“ :lol: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
14.10.08 07:58

Hrozí předčasné odloučení placenty a krvácení. S tou pupeční šňůrou to až taková blbost není, když je v bříšku, tak to nepocítíš, až při porodu, že ji může mít omotanou. Kamarádka je porodní asistentka, tak říkala, raději ne. Když se to nestalo jedné, druhá už takové štěstí mít nebude. Najdu si raději někoho, kdo ty okna umyje za tebe, nebo fakt vklidu, nespěchat

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama