Na co jsou dobré mantinely do postýlky?

9674
30.1.07 17:29

Na co jsou dobré mantinely do postýlky?

Ahoj, přemýšlím o tom, zda pořídit mantinely do postýlky a jestli k něčemu jsou nebo je to jen na ozdobu. Líbilo by se mi je mít, ale když budu mít troje různá povlečení, tak mít k tomu i 3 odpovídající mantinely?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6545
30.1.07 18:09

U nás to bylo k tomu, aby měla malá „soukromí“ a když u se hodně vrtěla, aby si neomlát ila hlavičku.

Měla jsem jedny ke 3 druhům povlečení. To jsem ovšem objednávala na jedněch konkrétních stránkách a vybrala jsem trošku uni, ve stejné barvě i nebesa.

G

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
282
30.1.07 18:20

Mantinel

Ahoj Majusko,

já jsem si pořídila mantinel ve smetanové barvě, takže jsem jej neměnila, aby ladil k povlečení a když jsem jej vyprala, u topení uschnul během dne a zase jsem jej hned na:,–(ila. Koupila jsem jen jeden (tuším, že 180 cm dlouhý) a navázala jej v postýlce do „L“, aby se odizoloval chlad od zdi (měli jsme postýlku v rohu místnosti). Osvedčilo se mi to, protože mi díky mantinelu nepadal dudlík ani hračky za postýlku, ale mimčo vidělo i v leže do místnosti. Když je dítko straší, tak se nebouchá hlavou o šprušle a neprostrkává ven nohy a ruce. Jinak když jsem občas postýlku potřebovala u naší manželské postele (při nemoci ), tak ty dvě chráněné strany pomáhaly bezvadně proti průvanu.
ahoj Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
30.1.07 18:43

Mantinely rozhodně nejsou na ozdibu a my bez nich nejsme dosud. Pořid si nějaké v neutrální barvě a je to. Dítko sebou kolem 6 měsíců začne děsně házet, v noci bude cestovat po celé postýlce-u nás to je pořád dosud- a bude mít omlácenou hlavu, což ho pak budí a řve… Takže proto.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10054
30.1.07 20:40

Prosím a jaké jste kupovali mantinely. Já mám vyhlednuté froté jednobarevné, jen nevím, jestli froté je zrovna dobrý materiál na mantinel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
30.1.07 20:43

Pořiď budou se hodit. Nám se nejvíc hodili v době kdy se ještě malá nepřetáčela ale už brala hračky do ruky a vůbec tak různě plácála rukama kolem sebe tak jí díky tomu ty hračky nevypádávali z postýlky… A měli sme jen jedny, dle mě je zbytečný pořizovat troje, to jen kdybys bazírovala aby ti to ladilo s povlečením…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8866
30.1.07 20:53

Jojo, hodí se vždycky. Hlavně, když sebou dítě v postýlce mele, tak se pak hlavičkou nebije o holé šprušle :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10054
31.1.07 09:57

Mantinel budu určitě pořizovat. Ale jaký? Většinou jsou k dostání celé :,-(y,myslím jako mantinel povlečení + nebesa. Nebesa nechci, na povlečení je ještě spoustu času a sehnat samotný mantinel je nadlidský výkon. A na to abych si ho sama ušila jsem děsně levá. Nemáte některá typ, kde koupit samotný mantinel nejlépe jednobarevný?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.1.07 15:30

Ahoj.

Co tohle?
http://www.mimibazar.cz/foto.php?…

Starší syn mantinel neměl, dcerka jej má - kvůli průvanu. Máme jej natažený podél celé jedné bočnice.

Beruška :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9674
31.1.07 15:34

Já dneska viděla ten frote mantinel od firmy Scarlett. Vypadal pěkně. Měli pastelové barvy, takové neutrální, myslim, že se bude hodit ke všemu. Akorát mi řikali v tom krámu, že je lepší mantinel kolem celé postýlky. Tenhle nebyl kolem dokola. Ale napadlo mě, že by možná šly spojit 2 dohromady, ale nepřeměřovala sem to, jak to vyjde.

Tady sem ho našla: http://www.prag-info.cz/…p/index_.php?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.1.07 16:13

Majusko , mantinel kolem celé postýlky bych nevyužila. I když mám monitor dechu, postýlka je přiražená k manželské posteli a já jsem spokojenější, že můžu přes šprušle kdykoliv HAničku bez vstávání zkontrolovat - podržet za ručku, dát dudlík… Jinak určitě je nevyužit pro postýlky se stahovací bočnicí.

Beruška :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
31.1.07 21:12

Ahoj, tak já mám jeden mantinel, jednobarevný, světle modrý a taky se hodí i ke žlutému a ostatním barvám. Máme ho podél jedné krátké a jedné dlouhé strany, takže do elka. Malý spí v rohu, tak mu tam netáhne chlad.
Já bych zase potřebovala vyšší mantinel, nevíte o nějakém? Tady ten je klasický nízký.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
31.1.07 22:03

Tak jsem nějaký našla, je moc pěkný http://www.dracek.cz/DetailPage.asp?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama