Na druhé koleji

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.04.19 03:14
Na druhé koleji

Ahoj,
potřebuju objektivní pohled od nezaujatých lidí, jestli jsem fakt tak mimo. Mám už nějak z toho všeho tak zatemněný mozek, že nevím…
Máme tři malé děti (5 let, 2 roky a půl roku). Když bylo jenom jedno dítě, celkem dost jsme ještě jezdili na různé pobyty (nejčastěji víkendové) a pod. S druhým dítětem to ustávalo a od posledního těhotenství jsem už více méně s dítětem doma, protože je to pro mě záhul jezdit s takhle malýma dětma někam a taky vyhozený peníze. Přece jen, jak tam nemá člověk zázemí, je to pro mě dost nepohodlné. Ale tak vím, tě až děcka odrostlou, bude to lepší.
Takže teď fungujeme hlavně tak, že chlap vezme nejčastěji jedno dítě (výjimečně dvě) a jede někam na návštěvu (nejčastěji ke svým rodičům) a já si aspoň doma udělám svoje.
Nedávno se svýma rodičema byl na Slovensku u příbuzných. Když přijeli, postavil mě před hotovou věc, že se s mamkou domluvili, že za měsíc tam pojedou znovu na 4 dny a vezmou dvě děti sebou…tak se přiznám trochu mě to zaskočilo, že to na mě tak vychrlil, ale když se mi to rozleželo v hlavě, byla jsem ráda, že si odfrknu.
No a dneska se omylem prokecl, že se s rodiči domlouval že by v létě jeli on, rodiče a dvě starší naše děti do Chorvatska k moři na týden a já bych byla s nejmladším doma. Tak to už mě prostě přijde přes čáru. Říkala jsem, že kdyby rodiče řekli, že dostali takový nápad a řekli nám OBOUM, ať to promyslíme, tak bych nejspíš kejvla. Ale takhle mi akorát chlap řekl, že to chtěl domluvit závazněji a defakto mě postavit před hotovou věc, protože se se mnou nedá mluvit. (Není pravda že by nedalo, určitě bych to vzala líp, jak tohle domlouvání za mými zády).
Chci se zeptat, jestli jsem fakt divná, že mi to vadí a popř. jak byste tuhle situaci řešily vy.
PS: Manžel je celkem maman, ale vždycky se to dalo vydržet, že jsou i horší případy. Ale toto se mi teda hodně nelíbí.
Samozřejmě se strhla hádka a vyslechla jsem si pěkně hnusný věci…ale to už je na jiný povídání a byla bych tu do rána.
Prosím o anonym, ať okolí nepozná, že jde o nás, díky.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.04.19 04:15
Mně by se to

Teda taky nelíbilo. Jak na to ale neporadím. Jsem v situaci., kdy se můj manžel sám rozhodl, že „nutne“ musí odjet na týden a nechat mě s rocnim a sedmiletym dítětem doma. Kdyby přišel a chtěl to probrat, asi bych taky kývla, ale takhle… Taky se dozvídám o sobě hnusy je jak posedly… Nevím, co se děje. Je něco ve vzduchu? Anonym nebo smazat.

Ijen
Ukecaná baba ;) 1692 příspěvků 25.04.19 04:19

Nelibilo by se mi to. Muj muz taky casto vzal deti nebo starsiho ven, abych mela doma klid, a velmi casto s nima skoncil u tchyne, hlavne kdyz byli kluci mensi. Ale dost casto jsme vyrazeli i na spolecne vylety a min 2× rocne na dovolenou, jakmile byl mladsimu rok. To bylo ciste v nasi rezii, jakekoliv domlouvani dovolene za zady partnera by nas nenapadlo. Jezdime na dovolene i zvlast, abychom pokryli prazdniny, ale vzdy se na tom spolecne domluvime. Pokud chteji prarodice pomoct, muzete jet vsichni dohromady, nebo muzou vzit jenom 2 starsi deti. Ono odkladani az deti odrostou muze dopadnout tak, ze nikam nepojedes nekolik let, protoze je nejmladsimu teprve rok, dva atd. Cestovat s detma se da uplne v pohode, ja jsem si pro sebe stanovila vekovou hranici 12 mes, nekdo ji ma vys nebo i niz. Ale u vas bude mozna i nejaky jiny problem, soudim dle jeho reakce.

Hojuza
Kecalka 161 příspěvků 25.04.19 05:50

Mě by vadilo, že se domluvili za mými zády a hlavně bych chtěla jet s celou svou rodinou také na dovolenou. My jezdili tak od půl roku mladší. Tedy po Čechách. Takže pokud jezdíte i na společné výlety, dovolené, tak ať klidně vezme s prarodiči starší moři. Nicméně bych se zamýšlela, jestli se mi to opravdu nebál říct oprávněně, jestli v jiných situacích nereaguji přehnaně. Každopádně stejně bych chtěla, aby se se mnou nejdřív domluvil o tom žádná.

Jedna babička
Závislačka 4747 příspěvků 25.04.19 06:08

Tak komu by nevadilo ze takoveto rozhodnuti bylo za jeho zady. Nebylo ani spravne ze strany prarodicu ze Te vynechali. Ale je mozne ze o variante chorvatsko on deti a oni pouze nezavazne diskutovavali s tim aby jste to vy dva doma probrali a dal jim pote vedet aby se udelalo konecne rozhodnuti. V kazdem pripade bych si s muzem znovu sedla a v klidu mu zopakovala proc se ti nelibi ze te z takoveho rozhodnuti o vasich detech vynechal. Zvazila bych pobyt i toho nejmladsiho u more myslim ze zase bude v lete o trochu starsi abyste mohli jet vsichni jako rodina.

Jedna babička
Závislačka 4747 příspěvků 25.04.19 06:10
@Anonymní píše:
Teda taky nelíbilo. Jak na to ale neporadím. Jsem v situaci., kdy se můj manžel sám rozhodl, že „nutne“ musí odjet na týden a nechat mě s rocnim a sedmiletym dítětem doma. Kdyby přišel a chtěl to probrat, asi bych taky kývla, ale takhle… Taky se dozvídám o sobě hnusy je jak posedly… Nevím, co se děje. Je něco ve vzduchu? Anonym nebo smazat.

a na tu dovolenou opravdu odjel? Na tve otazky si budes muset odpovedet zejmena ty sama. zda je to opravdu nadala a pro tebe nyni zarazejici zmena tveho muze nebot do te doby jste se o vsem spolecne radili nebo on byl vzdy solista a ty ses jen prizpusobovala jeho rozhodnutim.

Russet
Neúnavná pisatelka 15971 příspěvků 25.04.19 06:42
@Anonymní píše:
Ahoj,
potřebuju objektivní pohled od nezaujatých lidí, jestli jsem fakt tak mimo. Mám už nějak z toho všeho tak zatemněný mozek, že nevím…
Máme tři malé děti (5 let, 2 roky a půl roku). Když bylo jenom jedno dítě, celkem dost jsme ještě jezdili na různé pobyty (nejčastěji víkendové) a pod. S druhým dítětem to ustávalo a od posledního těhotenství jsem už více méně s dítětem doma, protože je to pro mě záhul jezdit s takhle malýma dětma někam a taky vyhozený peníze. Přece jen, jak tam nemá člověk zázemí, je to pro mě dost nepohodlné. Ale tak vím, tě až děcka odrostlou, bude to lepší.
Takže teď fungujeme hlavně tak, že chlap vezme nejčastěji jedno dítě (výjimečně dvě) a jede někam na návštěvu (nejčastěji ke svým rodičům) a já si aspoň doma udělám svoje.
Nedávno se svýma rodičema byl na Slovensku u příbuzných. Když přijeli, postavil mě před hotovou věc, že se s mamkou domluvili, že za měsíc tam pojedou znovu na 4 dny a vezmou dvě děti sebou…tak se přiznám trochu mě to zaskočilo, že to na mě tak vychrlil, ale když se mi to rozleželo v hlavě, byla jsem ráda, že si odfrknu.
No a dneska se omylem prokecl, že se s rodiči domlouval že by v létě jeli on, rodiče a dvě starší naše děti do Chorvatska k moři na týden a já bych byla s nejmladším doma. Tak to už mě prostě přijde přes čáru. Říkala jsem, že kdyby rodiče řekli, že dostali takový nápad a řekli nám OBOUM, ať to promyslíme, tak bych nejspíš kejvla. Ale takhle mi akorát chlap řekl, že to chtěl domluvit závazněji a defakto mě postavit před hotovou věc, protože se se mnou nedá mluvit. (Není pravda že by nedalo, určitě bych to vzala líp, jak tohle domlouvání za mými zády).
Chci se zeptat, jestli jsem fakt divná, že mi to vadí a popř. jak byste tuhle situaci řešily vy.
PS: Manžel je celkem maman, ale vždycky se to dalo vydržet, že jsou i horší případy. Ale toto se mi teda hodně nelíbí.
Samozřejmě se strhla hádka a vyslechla jsem si pěkně hnusný věci…ale to už je na jiný povídání a byla bych tu do rána.
Prosím o anonym, ať okolí nepozná, že jde o nás, díky.

Jo, vidím to stejně. Kdyby mi zavolali, chceme jet na dovolenou, vezmem děti a muže, ať si odpočineš. Tak bych asi kývla, ač by mi bylo líto, že neuvidím svoje děti blbnout u moře. Ale něco jako tajit a tvrdit, že se mnou stejně není řeč :roll: Ale asi ti není poprvé, co rozhodnul za všechny, že?

kve-tinka
Kelišová 5024 příspěvků 3 inzeráty 25.04.19 06:49

Asi trošku by mě to mrzelo, hlavně že nebudu u moře já :mrgreen: ale podívej se na to z druhé strany, sama píšeš, že výletovat momentálně se třemi dětmi nejde. Tak je vypusť, na Slovensko, k moři a ty se už teď teš na ten svatý klid. :* jen manželovi dodej, že tohle je naposledy, co se „spikly“ za tvými zády. Já si taky něco třeba naplánuji s našima a pak to manželovi oznamuji, určitě mu nevolám a neptám se na svolení. :nevim:

Nouky
Ukecaná baba ;) 1253 příspěvků 25.04.19 06:55

Tak já bych byla ráda, že se děti podívají k moři, i když bych teda odvařená z toho, že musím tvrdnout doma nebyla. Ale zas ať aspoň oni jedou. Ale ten způsob ujednání téhle věci je ponižující, trochu mi to připomíná, když můj táta bral děti do Bulharska a přes bývalého manžela mi vzkázal, co mají mít děti nabalené. Děti jsem měla přitom v péči já. Přišlo mi to vážně dehonestující. Asi bych tchánovcům i muži poděkovala, řekla jim, že je to fajn nápad, ale že bych příště ráda o podobných věcech věděla ve fázi nápadu, a ne rozhodnutí. A nebylo by pro vás fajn si třeba (napřesrok) pronajmout v ČR nějakou chatu, chalupu? Důležité věci byste si nabalili s sebou a byli spolu. A finančně to pro tolik lidí oproti moři není taková darda (dle typu ubytování).

catchthem
Zasloužilá kecalka 757 příspěvků 25.04.19 06:56

Je to necitlivé chování. Kvůli dětem bych povolila, ale byla bych naštvaná. Jinak řečeno jsi s miminkem na obtíž a oni si chtějí užít moře bez problémů. Takhle bych to brala. U nás je to tak, že když jeden chce nějaké volno nebo něco dělat mimo rodinu tak se prostě prostřídáme. Většinou se jedná o motorky takže buď jedeme oba, když je hlídání nebo jeden dopoledne a druhý odpoledne. Prostě vždycky myslíme na to, že i ten druhý by chtěl.

terien
Extra třída :D 11295 příspěvků 25.04.19 07:03

Tobě vadí že pojedou nebo že se tě nejdřív nezeptal? Sama říkáš, že nikam jezdit nechceš a on zřejmě nechce sedět doma. Já nevím, já bych v tom žádný problém neviděla, ať jedou. Sama za sebe bych s tím nejmladším k moři stejně nejela, to když mu dáš bazének na zahradu tak máš 100× větší pohodu takže od manžela je to náhodou hezký že nesedí doma s vámi ale uleví ti od dvou dětí.

arinecka
Kelišová 6188 příspěvků 25.04.19 07:04

Taky by mi to vadilo, to budou tohle dělat až do doby, kdy bude nejmladší dítě chodit asponˇdo školky aby někoho neomezovalo? Nebo proč pořád jen starší děti a ty s nejmladším nikam? Kdyby přišel chlap domů a probral by to první s tebou, tak ok ale takhle tě postavit před hotovou věc je hnusný :nevim:

elena.78
Zasloužilá kecalka 906 příspěvků 25.04.19 07:07

Byla bych taky naštvaná a to hoooodně. Předpokládám, že na MD a RD jsi se všema dětma byla Ty. Takže odpočinout u moře by sis měla hlavně Ty, ne manžel. Mohl udělat kompromis a to ten, že s prarodičma pošle dvě starší děti a on zůstane s Tebou doma a s nejmladším si vyrazíte na nějaký ten prodloužený víkend jak jste to aplikovali s nejstarším nebo bude prostě s Tebou doma.

Sany80s
Kelišová 7326 příspěvků 25.04.19 07:08

No je dost sprosté, že nedojel za tebou s tím, že by chtěl tam a tama zda ti to nevadí.
přičemž by bylo fajn nabídnout, že vám třeba za rok pohlídají všechny dět a pojedete spolu sami.
Jinak vám to funguje?

Sany80s
Kelišová 7326 příspěvků 25.04.19 07:08
@Anonymní píše:

Asi nějaká milenka.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Váš příspěvek
Reklama