Na pohovor v kapsáčích

Anonymní
2.12.19 14:33

Na pohovor v kapsáčích

Zdravím, jsem metalistka a vždy jsem měla vyhrazený styl, kapsáče, řetězy, glady.
Šaty ani sukně nosím nerada, ale teď mě čeká osobní pohovor na pozici nákupčí materiálu. Zjistila jsem, že když si k černým kapsáčům vezmu bílou halenku a boty na podpatku, totálně to změní styl a vypadá to fakt hezky. Mohla bych s tím jít na pohovor? O tu práci mám opravdu zájem a jak se říká, i při pohovoru se máme každý držet svého stylu. Co myslíte, co na to personalista? :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

14262
2.12.19 14:38

Za mě nevhodné, asi bych nevzala někoho, komu je zatěžko se slušně obléct i na přijímací pohovor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11767
2.12.19 14:38

Tak nejdříve si zjisti jaký se v té firmě nocí dresscode a podle toho se zařiď. Pokud je to nějaká nadnárodní firma, kde i uklízečka chodí v lodičkách, pak bych si kapsáče nebrala ani omylem. Pokud ovšem nemají předepsaný styl oblékání, nemusel by to být problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5586
2.12.19 14:42

A stoji Ti to za to?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11767
2.12.19 14:47
@terien píše:
Za mě nevhodné, asi bych nevzala někoho, komu je zatěžko se slušně obléct i na přijímací pohovor.

Zase na druhou stranu, mně když přišla na pohovor načinčaná lejdy, tak jsem ji okamžitě vyřadila, protože jsem věděla, že občas bude muset vypomáhat ve skladu nebo při skládání zboží a já tam potřebovala lidi, co se nebojí fyzické práce. Takže se to fakt odvíjí od zvyklostí dané firmy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.12.19 14:47

Ahoj,
záleží, v jaké firmě se místo nabízí. Pokud je to pila, stavebniny apod., tak si myslím, že když ti to body nepřidá, sneslo by se to. Pokud je to např. do Tesca, tak to bude významné minus.
Nic proti tvému stylu, ale je ke každé práci patří nějaké předpoklady a jedním z nich je umět na zastávanou roli vypadat a umět vystupovat. Takže za mě - doporučil bych pro práci styl odívání upravit, ve volném čase si nos co chceš…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14262
2.12.19 14:49
@Janli píše:
Zase na druhou stranu, mně když přišla na pohovor načinčaná lejdy, tak jsem ji okamžitě vyřadila, protože jsem věděla, že občas bude muset vypomáhat ve skladu nebo při skládání zboží a já tam potřebovala lidi, co se nebojí fyzické práce. Takže se to fakt odvíjí od zvyklostí dané firmy.

Nemusí být načinčaná lejdy, stačí se slušně obléct.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
823
2.12.19 14:50

Tak nemusíš tam asi chodit v kostýmu, ale myslím, že vzít si černý kalhoty a k tomu nějaký slušný svršek a boty, by nikoho nezabilo. Mě vždycky zaráží tady to špěkulování. To by pro mě opravdu bylo jednodušší skočit si do krámu po černý (byť džíny) a nějaký slušnější svetřík nebo halenku, než tu zkoumat a diskutovat :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.12.19 14:51

To ani není o tom, jak to má firma, ale jak to má v hlavě srovnané paní personalistka… Za mě je lepší jít v tom, v čem se sama sobě líbím, než se hastrošit do kostýmků, to je přežitek raného kapitalismu, a ty časy jsou dávno v čudu. Ale bohužel lidí v tom pořád žijí.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
2.12.19 14:53

Tak můj partner - personální manažer - Ti vzkazuje, že kdyby na pozici nákupčí přišel někdo takto vymóděný, tak to na něj moc dobře nepůsobí. Svůj styl sice respektovat ano, ale za něj to znamená, že když mám ráda černé oblečení, neobleču si najednou krátký růžový kostýmek s podpatky, ale i tak se obleču slušně.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
2.12.19 14:54

Já šla na pohovor do pozice asistentky s modrou hlavou, výrazně viditelným tetovanim, v botaskach, tilku s lebkou a rifle. Hele vzal mě :lol:. Dělala jsem asistentku architektovi. Jezdila jsem s ním na pohovory i zasedacky a všichni mě brali úplně v pohodě. Naopak semnou měli vlídnější vztah nez s těmi ženy v sukni a halence.

Myslím že jde hlavně o to co jim nabídneš než jak tam příjdeš.

• Nahlásit
  • Citovat
391
2.12.19 14:55
@Anonymní píše:
Tak můj partner - personální manažer - Ti vzkazuje, že kdyby na pozici nákupčí přišel někdo takto vymóděný, tak to na něj moc dobře nepůsobí. Svůj styl sice respektovat ano, ale za něj to znamená, že když mám ráda černé oblečení, neobleču si najednou krátký růžový kostýmek s podpatky, ale i tak se obleču slušně.

Tak růžový bych si nevzala ani já.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
823
2.12.19 14:55
@Anonymní píše:
To ani není o tom, jak to má firma, ale jak to má v hlavě srovnané paní personalistka… Za mě je lepší jít v tom, v čem se sama sobě líbím, než se hastrošit do kostýmků, to je přežitek raného kapitalismu, a ty časy jsou dávno v čudu. Ale bohužel lidí v tom pořád žijí.

Jenže to je ono - nemusíš hastrošit v kostýmku, jak Ty říkáš, ale i tak se mohu obléct slušně. Mně je dobře a pohodlně v teplácich a triku se spadlým ramenem. Dokonce mi přijde, že mi i sluší :mrgreen:, ale myslím, že mě nezabije si na pohovor pořídit alespoň jedny slušnější tmavé kalhoty a k tomu třeba nějakou tuniku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6430
2.12.19 14:57

Záleží na pozici a firmě. U nás by to neprošlo, na pohovor jsem vždy chodila v šatech. Zároveň jsou firmy, kde naopak preferují hala bala styl a kancelářské oblečení by ti tam nepřidalo. Musíš si to pohledat sama.

Příspěvek upraven 02.12.19 v 14:58

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.12.19 14:57

Pokud o tu práci hodně stojíš, je takový problém sehnat si jedny slušné kalhoty? V kanclu bude asi jedno, v čem tam sedíš, ale občas se ti při výkonu práce může přihodit nějaké to obchodní jednání se zákazníky, zahraničním dodavatelem, nedej bože účast na veletrhu, tak by bylo vhodné být na to připravena.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama