Na výročí rozchod?

Anonymní
13.6.20 00:28

na výročí rozchod?

Ahoj všem, uf, jak začít, bude to dlouhé…
Manželství 10 let, děti 3 a 1 rok. Já 31, on 43. Loni v srpnu jsem se dozvěděla že mě chlap nemiluje, není rodinný typ( první dítě vymodlené, druhé bylo v plánu). Nikoho prý nemá. Začal s osobním rozvojem (dle Hoanga, Čejkové atd..) přišel na zákon přitažlivosti, vizualizace, plejáďany, Petra Chobota. Pořád řeší sebelásku- viz dále jeho trávení volného času.
Miluje Afghánistán, poslouchá jejich hudbu, kouká na videa o tom jak afg moderátoři natáčí sirotky nebo pole s granátovýma jabkama. Chce tam žít.( má modrou knížku a vybere si tu asi nejvíc „mírumilovnou zemi“)
Chce být osvícenej, hledá i osvícenou partnerku…
Od toho srpna jsem se asi 6× pokusila navodit diskuzi… nikdy jsem se nic nedozvěděla. Jen nevím, možná, odpověz si sama, mám starosti sám se sebou…
Vyhledala jsem i psychologa kde jsem se dozvěděla že já jsem prý v pořádku, ale on je schizoid..
Mě to už úplně ničí. Od srpna dole 25 kg.
Proč teda neodejde? Kvůli pohodlí? Děti má prý rád, ale je s nima doma 2 hodiny večer a už je z nich unavenej. Žádné
povinnosti kolem nich nemá. Nemá vlastně žádné povinnosti doma.
Teď od vánoc věčně sedí u playstationu a hraje hry. Nebo koukal na youtube nebo lajkuje polonahý „hvězdy“ na instagramu( nejlépe ty o 20 let mladší). To mému sebevědomí moc nepřidává.
Milenku nemá, myslím že ani nikdy neměl.
Z práce hned domů, žádná hospoda ani nic podobného. Není ani moc na cestování( nechápu proč chce ten AFG).
Já jsem se od toho stpna na jeho popud dost změnila. Snáším ty jeho vrtochy, řvaní po dětech. Toleruju hodiny prosezený u youtube- telku nepouštíme protože prý lidem vymývá mozky(jeho slova). To vše jen proto že ho mám stále ráda. I přes to všechno. Vždy to byl moc hodnej chlap, čestnej. Jinak komunikace je u nás bez problému, nehádáme se, neděláme si naschvály. Sex taky máme. Spíme v jedné posteli. Vše děláme spolu. Nějak to na mě dolehlo. Příští týden máme výročí 10 let od svatby, tak balancuju. Přemýšlím že započnu asi poslední hovor kde řeknu že buď budeme tento stav řešit nebo prostě konec, že na to už nemám.
Omlouvám se za nesrozumitelnosti, ale nějak jsem už na pokraji..
Moje jediná touha je najít k sobě opět cestu. Zachovat funkční rodinu. Ale nechci dělat dalších x let blbku a starat se o něj aby mi pak řekl že našel nějakou osvícenou erosenku a pojedou spolu do AFG…

Co by jste dělali ma mém místě? Jak by jste začali rozhovor? Jak zformulovat mé myšlenky?
Delkuji za přečtení❤️

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
13.6.20 01:37

Po zkušenostech jedné mé známé se s ním rozveď dřív než Ti někam do zahraničí uteče a nebude rozvod možný. Ten její skončil u nějakých mnichů v Asii a pořád rozvod odkládal, přestože už měl cestu naplánovanou. Naštěstí se to stihlo a ona si časem založila novou rodinu. Právnické detaily neznám, tenhle příběh je deset let starý, ale jak jsem si Tvůj příspěvek přečetla, hned se mi vybavil příběh té kamarádky. A to taky nebyla žádná mladice, ten vztah (bezdětný - k dětem se ještě nedopracovali, než on přehodil životní směr) trval už pár let, bylo jí kolem třiceti.

• Nahlásit
  • Citovat
10809
13.6.20 04:59

Protoze nepatrim mezi zeny trpitelky a chci byt ve svem zivote spokojena (a ne se kvuli jinemu cloveku nicit), tak bych volila rozchod. I pro deti to bude lepsi, kdyz budou vyrustat v pohode, i kdyz bez taty, nez v takovem stresovem prostredi :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
891
13.6.20 05:07

Krize středního věku našroubovaná na poruchu osobnosti. Když s tím nebude chtít nic udělat on, tak ty neuděláš. Zkus si s ním promluvit, pokud bude ochotný aspoň poslouchat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8452
13.6.20 05:20

Nedivila bych se, kdyby se časem zbláznil úplně a vzhledem k tomu, jak moc jsi ve vztahu ochotna trpět, tak by ses ním nebyla schopna rozvést, protože on by byl nemocný.
Udělala bych to hned a ať jde, kam ho srdce táhne. S někým, kdo je natolik mimo, se prostě na něčem rozumném nedohodneš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4336
13.6.20 05:29

Manželství je takové smluvní partnerství, založené na oboustranné spolupráci rodičů zaměřené na vytváření vhodných podmínek na odchov další generace :mrgreen: Pokud jeden nespolupracuje, je třeba odstoupit od smlouvy :mrgreen: Vážně, zakladatelko, rychle pryč, těžký sobec s krizí středního věku není vhodný parťák do nepohody :jazyk: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3387
13.6.20 05:36

Jsem příznivcem jemného a citlivého řešení problémů. Na tvém místě bych mu asi řekl něco ve stylu „Buď navštívíš psychiatra, nebo se okamžitě sbal a táhni do prd.ele“… A moc to neodkládej, nebo udělá magory i z tvých dětí… :nevim: 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4336
13.6.20 05:46
@bse.pedro píše:
Jsem příznivcem jemného a citlivého řešení problémů. Na tvém místě bych mu asi řekl něco ve stylu „Buď navštívíš psychiatra, nebo se okamžitě sbal a táhni do prd.ele“… A moc to neodkládej, nebo udělá magory i z tvých dětí… :nevim: 8)

Takhle jemně a citlivě bych to vyřešila taky :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3387
13.6.20 05:49
@Betty MacDonald píše:
Takhle jemně a citlivě bych to vyřešila taky :jazyk:

Taky taková jemná, něžná, poetická duše… :* ;) 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4336
13.6.20 05:50
@bse.pedro píše:
Taky taková jemná, něžná, poetická duše… :* ;) 8)

Já myslím, že jemně a citlivě toho člověk vyřeší víc :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1512
13.6.20 06:12

U partnera vidím jasně nějakou psych. poruchu. U měho příbuzného se takhle začala projevovat scizofrenie, taky až po 40. Nejdřív doktoři tvrdili, že na první projevy schizofrenie už je starý, ale bohužel, schizofrenie to opravdu byla, jen dost atypicky načasovaná.
Udělej to tak, jak tady píšou ostatní, promluv s ním, a buđto ať navštíví psychiatra, nebo rychle pryč, než mu hrábne úplně, a zdrhne do nějaké komunity, třeba i s dětmi, i to se u takových osvícenců stává..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.6.20 06:48

@akavi a co mu mám/jak říct?
Mě příjde že to je jak házet hrách na stěnu. Nechci dávat ultimáta…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
13.6.20 06:52

@ropucha 02 s dětma určitě nezdrhne, zas tak je nežere. Já si myslím že nemá koule na to odejít ani do komunity žádné. Nikdo krom nás dvou o situaci neví. Navenek ideální rodinka.
On navíc pto to aby odjel do zahraničí nedělá nic. Ani se neučí jazyk.
Akorát kouká po cigánkách( vypadají exoticky) já jsem modrooká blondýna jakou vždy chtěl

• Nahlásit
  • Citovat
891
@Anonymní píše:
@akavi a co mu mám/jak říct?
Mě příjde že to je jak házet hrách na stěnu. Nechci dávat ultimáta…
Že ti v tom je blbě a zvažuješ rozchod. Buď bude poslouchat nebo ne. Pak je na Tobě, jestli zůstaneš nebo ne.

Příspěvek upraven 13.06.20 v 06:54

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11183

Ja osobne bych mu na tu cestu do Afghanistanu pridala. Deti s sebou vzit bez Tveho svoleni nemuze. Bud se tou cestou vzpamatuje, nebo se nevrati, nebo se nebude mít co vrátit. Uz jenom to, ze chce zrovna tam, svedci o nepořádku v jeho hlavě, který Ty sama „neuklidis“. Dělá to totiž dojem, že se zhlednul v islámu. Takže ja bych to taky „jemně“ vyřešila. A to hodne rychle. Driv, nez v tom uviznes i s detma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama