Nacházím se ve vzduchoprázdnu

Anonymní
13.9.20 11:17

Nacházím se ve vzduchoprázdnu

Z velké části je to zaviněno tou situací kolem covidu, nejde si nic plánovat, na co se těšit, nacházím se v takovém období, kdy mám pocit, že se nemám už k čemu upnout. Je mi 43, jsem vdaná, dvě děti, první má 18 a bude končit sš. Má přítelkyni, u které je velice často (znám ji, byla s námi v létě na dovolené, je moc fajn i její rodina) mají totiž dům a více prostoru, my máme jen byt. Takže možná na mě doléhá i syndrom vyprazdňujícího se hnízda. Nevím, co se sebou dál, k čemu se upnout. Normálně bych se těšila na advent, možná bych chodila cvičit nebo se zapsala do kurzu cizího jazyku, ale nechce se mi nikde nic platit dopředu, když nevím, co kdy kde zavřou. Dálkově jsem si dodělala VŠ, kde jsem úspěšně odstátnicovala a v práci mě to posune v tabulce o 2 tisíce hrubého :D. Nicméně studovala jsem obor, ve kterém pracuji a bavilo mě to, mám větší možnosti výběru, kdybych ze stávající práce odešla. Ale tak nějak jsem si splnila, co jsem si přála. A co teď?
Máte to někdo taky tak, že nevíte, co a kam dále? Máme teda ještě mladší dítě nyní v 5. třídě, jsme zdraví, manželství máme taky v normě, takže nemůžu si na nic stěžovat.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14891
13.9.20 11:26

Momentální situace mě taky naprosto ubíjí…nejmladší byl v devítce, pořád se odsouvaly přijímačky, do školy nechodil…taky mám pocit, že se nemám na co těšit, do obchodu s hadrem na obličeji nejdu, takže ani radost z nákupů…ježíšek bude přes net…nikdo neví, co tam ti oslové vyplodí z hodiny na hodinu a já už toho mám fakt dost…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.9.20 11:29
@Monchichik píše:
Momentální situace mě taky naprosto ubíjí…nejmladší byl v devítce, pořád se odsouvaly přijímačky, do školy nechodil…taky mám pocit, že se nemám na co těšit, do obchodu s hadrem na obličeji nejdu, takže ani radost z nákupů…ježíšek bude přes net…nikdo neví, co tam ti oslové vyplodí z hodiny na hodinu a já už toho mám fakt dost…

Co se týče roušek, chápu to jako nutné zlo v určitých situacích, potřebujeme nějak zpomalit přenos a lepší způsob zatím není. Ale doufám, že se nebude nic plošně zavírat jako na jaře, to by už byla ekonomická sebevražda.

• Citovat
  • Nahlásit
14891
13.9.20 11:32
@Anonymní píše:
Co se týče roušek, chápu to jako nutné zlo v určitých situacích, potřebujeme nějak zpomalit přenos a lepší způsob zatím není. Ale doufám, že se nebude nic plošně zavírat jako na jaře, to by už byla ekonomická sebevražda.

Tak stačí, že už zase zavírají po půlnoci hospody, bary…doteď jsem nepochopila, jak můžou zavírat soukromé podnikání…a pak zaseknou schodek 500 miliard…já mám pocit, že jsou tam komplet nepříčetní…že žijou někde jinde a mezi obyčejné lidi se nedostanou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.9.20 11:42

Doporučuji aktivně sportovat. Jdi kazdy tyden na turu na hory, jezdi na kole, kup si inline brusle. Sport tu z hlavy vyžene nespokojenost. Ja ti zavidim. Prala bych si byt taky zdravá a moct delat cokoliv se mi zamane. Tvuj zivot muze byt opravdu pestrý.

• Citovat
  • Nahlásit
14891
13.9.20 11:44
@Anonymní píše:
Doporučuji aktivně sportovat. Jdi kazdy tyden na turu na hory, jezdi na kole, kup si inline brusle. Sport tu z hlavy vyžene nespokojenost. Ja ti zavidim. Prala bych si byt taky zdravá a moct delat cokoliv se mi zamane. Tvuj zivot muze byt opravdu pestrý.

Jestli něco odmala nesnáším, je to sport :mrgreen: já třeba ráda chodím, ale momentálně rekonstruujeme chatu, takže na to není čas…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.9.20 11:51
@Anonymní píše:

Je mi líto, že máš zdravotní problémy :?. Jo, mám kamarádku, která chodí na túry a láká mě sebou, ale mám problém, že manžel je často o víkendu v práci a naše desetiletá je velmi lenivá, nikam ji nemůžu vytáhnout a když už, tak s miliónem řečí. Jsem teda ještě vázána dítětem, takže hledám víkendový program s ohledem na ni. Ale že si koupím brusle a budu se učit, nad tím jsem přemýšlela, to bychom mohly i s dcerou, ona teda trochu umí.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.9.20 11:52
@Monchichik píše:
Jestli něco odmala nesnáším, je to sport :mrgreen: já třeba ráda chodím, ale momentálně rekonstruujeme chatu, takže na to není čas…

Ale tak to je taky hezká náplň, máte společný a dosažitelný cíl, to je důležité.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.9.20 11:54

Já mám totiž pocit, že nám s mužem došly ty cíle. Já bych si třeba přála dům, ale on se do zadlužení nechce už pouštět, což ho chápu, ale stejně pořád věřím, že snad někdy… Přála bych si mít prostor, aby k nám mohly jednou dospělé děti jezdit se svými rodinami. Já třeba k mámě nemůžu a ač má zdravotní problémy, tak jí nemůžu moc pomoci, protože bydlí 200 km daleko a nemůžu si jí tady vzít na delší dobu z nedostatku prostoru a u ní taky přespat nejde.

• Citovat
  • Nahlásit
14891
13.9.20 11:58
@Anonymní píše:
Ale tak to je taky hezká náplň, máte společný a dosažitelný cíl, to je důležité.

No moc hezká náplň to není, protože znáš dnešní řemeslníky…takže se kvůli tomu spíš hádáme :mrgreen: a navíc se to táhne a já jsem od přírody netrpělivá, takže ten cíl nějak pořád není v dohledu :mrgreen: ty brusle si kup, to je dobrý nápad, když budeš jezdit i s dcerou…a třeba jí přemluvíš i na nějakou túru ;) náš synek je taky lenivý, ale ví, že na maminku to neplatí a kecama mě jen vytočí a pak má problém :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.9.20 12:49
@Monchichik píše:
No moc hezká náplň to není, protože znáš dnešní řemeslníky…takže se kvůli tomu spíš hádáme :mrgreen: a navíc se to táhne a já jsem od přírody netrpělivá, takže ten cíl nějak pořád není v dohledu :mrgreen: ty brusle si kup, to je dobrý nápad, když budeš jezdit i s dcerou…a třeba jí přemluvíš i na nějakou túru ;) náš synek je taky lenivý, ale ví, že na maminku to neplatí a kecama mě jen vytočí a pak má problém :mrgreen:

Taky občas zavelím a jde se, ale holt s kecama :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
28700
13.9.20 12:53
@Anonymní píše:
Já mám totiž pocit, že nám s mužem došly ty cíle. Já bych si třeba přála dům, ale on se do zadlužení nechce už pouštět, což ho chápu, ale stejně pořád věřím, že snad někdy… Přála bych si mít prostor, aby k nám mohly jednou dospělé děti jezdit se svými rodinami. Já třeba k mámě nemůžu a ač má zdravotní problémy, tak jí nemůžu moc pomoci, protože bydlí 200 km daleko a nemůžu si jí tady vzít na delší dobu z nedostatku prostoru a u ní taky přespat nejde.

Co pořídit chalupu? To je na scházení ideální. Víc místa, zahrada, grilovačky. Ideálně v nějaké řiti, aby to bylo levné, na půl cesty k mámě.

My máme rodinnou chalupu na Vysočině a je to ideální, nikoho neprudíš u něj doma, sejdeme se pěkně na chalupě, místa je tam hromada.

Teta, která má obě děti v cizině, si tam bez potíží může pozvat celou famílii, ti, co žijí v cizině to mají jako takovou základnu v Česku. Nemusí se k nikomu objednávat atd., když chtějí najedou přijet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28700
13.9.20 12:59
@Anonymní píše:
Taky občas zavelím a jde se, ale holt s kecama :zed:

Kamarádka z práce takhle pořídila chalupu na Kutnohorsku, protože žije v Praze malém bytě v Praze a její rodiče až u polských hranic. Přespávat u nich v Praze, když rodiče přijedou, je strašně nepohodlné.

Takže teď rodiče na tejden zakempí na chalupě, do Prahy je to 60 km, mimo špičku po dálnici ani ne hodinka. Rodiče přijedou, sejdou se, večer zajedou na chalupu. O víkendu oni přijedou za nima. Je s tím spokojená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
870
13.9.20 13:25

Souhlasím s některými, pořídit chalupu a pak také zařadit sport. Můžeš sportovat venku, zatím je krásně. A přibrat k sobě můžeš to druhé dítě. Tomu staršímu přej jeho osamostatňování, potřebuje to. Studovat můžeš i po netu. Můžeš se učit nové věci, třeba šití apod. Je toho spousta, jen se neupínej k těm negativům (corona, děti z hnízda). Můžeš být na sebe pyšná, že jsi vychovala dvě samostatné děti, které se dokážou ostamostatnit. To není málo! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.9.20 13:48

@Bábrdl Chalupa je fajn nápad, ale myslím si, že finančně by to vyšlo jako ten dům (když vezmu, že bychom k domu prodali byt) na výši dluhů Ale máš pravdu, na půl cesty mezi rodinami je to fakt dobrý nápad.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama