Nachlazení v I.trimestru

Anonymni
31.1.04 12:15

Nachlazení v I.trimestru

Ahoj holky,jsem v 8tt a mám kašel,rýmu,bolí mě v krku a začínám chraptět.Mohly by jste mi prosím poradit dle svých zkušeností,čím bych se mohla léčit abych neublížila miminku.

V lékárně mi dali na kašel Thymomel a do krku na kloktání Florsalmin kapky(Šalvěj).mockrát děkuju.Lucka

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
31.1.04 16:31

Nachlazení v I.trimestru

Ahoj, nejprve bych chtěla varovat před šalvějí. Určitě by se neměla používat během těhotenství..Je výborná na bolavý krk, ale ne pro těhulky. Nevím, zda se nepletu, ale při vyšším užívaní snad může dojít až k potratu, ale nechci strašit a blábolit…

Možná se opakuji, už jsem to někam psala, takže:

Ryma: napařovat nad horkou vodou s heřmánkem nebo solí, na noc si hrnec s heřmánkem, můžeš dát k posteli..

Kašel: nakrájet cibuli a přidat dost cukru moučka. Cibule pustí štávu a tu brát dvě lžičky kazdou hodinu

Krk: kloktat vodou se solí alespoň pětkrát denně. Je to hnusný, ale účinný

Nebo použít homeopatika, v lékarně poradí..

Brzké uzdravení přeje

Zuzka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
31.1.04 18:21

Nachlazení v I.trimestru

Na šalvěj bacha, také jsem to četla v nějaké bylinkové knížce.

A sama z vlastní zkušenosti mohu velice doporučit tu cibuli ( já ji ale dělám z medu ), a napařovat se vodou se solí.

• Nahlásit
  • Citovat
220
1.2.04 10:25

Nachlazení v I.trimestru

Ahoj,

já jsem v 10 tt mela 40 horecky, rymu, kasel. Na pohotovosti me doktor doporucil pouze lecbu horkym cajem a posteli. Pak mi jeste doporucil koupit takovy sprej, je to do nosu i do krku, uz si presne nepamatuju jak se to presne jmenuje, ale neco jako bioparol nebo bioparon :-) Asi jsem to zkomolila. Dostala jsem se z toho pozdeji nez s leky, ale nema to zadne nasledky :-))

Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
26.2.04 13:13

Ahoj maminy,
asi ve 12 tt. jsem byla nachlazená. Velmi dobře se znám s šéfkou lékárny a ta mi doporučila na užívání homeopatika. Lék se jmenuje Oscillococcinum. Jsou to drobné kuličky na cumlání, v akutním nachlazení se užívají co 6 hodin. Za dva dny jsem byla v pořádku. Preventivně je dobré užívat Celaskon v tabletách a Calibrum mami pro těhotné ve druhém a třetím trimestru. Šalvějový čaj pouze na kloktání rozhodně se nemá používat v těhotenství k pití. Všem přeju hodně zdravíčka.
Janča 8O

• Nahlásit
  • Citovat
288
27.2.04 15:43

Ahoj Lucko,
Na rymu je take dobre homeopatikum Coryzalia (cuca se jedna tabletka kazdou hodinu, jsou sladoucke, mnam!) . Jinak na takove ty ‚fujtajbl stavy‘ :wink: jedine Paracetamol, rozhodne ne napr. Nurofen!!!
Brzy se uzdrav!
Pa Dita

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
25.3.04 20:52

Nachlazení, viróza krátce před otěhotnění

Ahojte,
chtěla bych poradit s nachlezením, poříp. virózou před těhotenstvím. V únoru 2004 jsem se léčila z nějaké virózy dvěma různými antibiotiky. Právě jsem dobrala antikoncepční prášky a odmenstruovala a chtěli jsme se s manželem v dobnu pokoušet o miminko. Beru nyní Bioparox (léčba na 8 dní), protože mě bolí v krku a hlásí se opět nějaká viróza. Obvodní lékařku jsem o našem záměru informovala, proto mi předepsla Bioparox. Chtěla jsem se zeptat, jestli někdo neví, jaká rizika by mě, ale hlavně miminko mohly potkat, v případě, že bych teď otěhotněla.
Děkuji moc za odpovědi
RM

• Nahlásit
  • Citovat
26.3.04 10:25

Ahoj, když jsem byla těhotná a nemocná, doktorka mi řekla, že nemám brát nic, jenom kdybych měla hodně vysokou horečku, tak Paralen, jinak zábaly na krk, čaj, citron a med a hodně odpočívat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
213
20.2.13 13:44

Ahoj holky, moc vás prosím o radu (uklidnění). Jsem asi těhotná (MS mešká 10 dní, 3× pozitivní těhotenský test), na gyndu jdu až příští čtvrtek. No a chytla jsem nějakou virozu (chřipku?) - začalo to minulý týden ve středu (to jsem byla cca 4. týden podle mých doufám správných výpočtů) - rýma jak trám, bolest v krku, bolest hlavy, kloubů, svalů, únava, no prostě cítila jsem se pod psa. Teplotu jsem měla max. 37.5 Takto jsem se cítila zhruba do pondělka, včera a dnes už je to lepší. Ale lehce zvýšenou teplotu mám pořád (tak 37.1 až 37.3). Samozřejmě jsem doma na PN. Ale jsem z toho strašně nervózní…já blbec pořád projíždím články na internetu o chřipkách a virózách v začátku těhotenství. Některé mě teda dost děsí (riziko vrozených vad, potratů…). Teď jsem zhruba 5+3 tt. Moc by mi pomohlo, kdyby sem napsaly maminky, které něco podobného v tak brzkém začátku těhotenství prodělaly a mimča mají zdravé. Moc děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23700
20.2.13 13:51

Mela jsem na zacatku kdovico, horcku pres 39. Ted jsem v 18tt a zda se vse ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6926
20.2.13 13:57

@rodpc ahoj, hele jsem potřetí těhotná (už skoro rodím) a NEVÍM, co to je projít si první trim bez virozy! Přesně jak píšeš, i ta hodnota teploty - tak jsem to měla u všech tří! Dva už jsou narození a v pořádku, třetí se narodí každým dnem a zatím dle dr taky ok. Neboj se nic!

Jsou jiný věci, který miminku ublíží mnohem víc.
Ale to co popisuješ má hooodně nastávajích maminek!
(Já si to u tohohle posledního užila jak v prvním trimestru, tak i před 14 dny, starší děti nosí bacily z kroužků od dětí :? ).

Neboj se nic! :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
213
20.2.13 14:05

@Davdan @pikola Díky moc holky, snad to taky přečkáme bez úhony

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
252
20.2.13 14:05

Na tu šalvěj bacha. Ta se opravdu během těhu nesmí! Já jsem teď ve 23tt, ale během prvního trimestru jsem byla takhle nemocná 2×. Poprvé jsem se to snažila zvládnout sama, ale nakonec jsem opravdu musela jít k doktorovi a skončila s angínou. Na krk jsem dostala Bioparox - lokální antibiotika z nějakých houbiček či co, která se v těhu mohou. Jinak co se mi hodně osvědčilo, tak jak už tu někdo psal, na krk kloktání vody se solí, taky jsem po lžičkách pojídala med, na kašel sirup z cibule a cukru. Na rýmu a ucpaný nos mi nic moc nepomáhalo. Nějaké napařování už vůbec ne. Ale docela zabírala Vincentka ve spreji. A samozřejmě hodně hodně hodně pít a odpočívat. Přeji brzké uzdravení a příjemné těhulkování :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
115
20.2.13 14:27

@rodpc Myslím, že chřipka to určitě není, to bys měla teplotu 38 a vyšší. A nemusí to být ani viróza, jsem taky těhotná a první dva měsíce mně bylo přesně jak popisuješ..zvýšená teplota, bolest hlavy, kloubů, škrabaní v krku, rýma a dle doktorky jsem byla úplně zdravá. Hezky se natáhni u televize, popíjej teplý čaj a odpočívej… To je to nejlepší, co můžeš pro miminko udělat :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ikyki
20.2.13 14:38

Já se si v těhotenství prošla kde čím, tolik nemocí co já měla bych normálně neměla…rýma, kašlík, vysoký horečky, antibiotika, infekce zubu takže klídek

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama