Nadměrná spavost

638
3.2.15 11:45

nadměrná spavost

Ahoj potřebuji poradit. Déle jak rok mě trápí nadměrná spavost a únava. Chodím spát tak okolo 22 hodiny a ráno se probouzím okolo 9 h, celý den jsem šíleně unavená. Pořád bych jen spala. Nemátě někdo nějakou radu co s tím?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18696
3.2.15 11:48

Jit k lekari?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4543
3.2.15 11:49

Může za tím být úplná ptákovina, třeba nedostatek železa, ale taky cokoliv jiného, takže ten krevní rozbor by to fakt chtělo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
638
3.2.15 11:51

Doktoři to neřeší, krev mi brali v prosinci a v pohodě, ale já už toho mám dost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4543
3.2.15 11:53

@Jana.49 a zkoušela ses cíleně budit výrazně dřív, změnit režim, sportovat, cokoliv takového? Nejsi v nějaké blbé životní situaci, nemáš psychické problémy, vztahové…? Každopádně to tu asi nevyřešíme…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1127
3.2.15 11:53
@Jana.49 píše:
Ahoj potřebuji poradit. Déle jak rok mě trápí nadměrná spavost a únava. Chodím spát tak okolo 22 hodiny a ráno se probouzím okolo 9 h, celý den jsem šíleně unavená. Pořád bych jen spala. Nemátě někdo nějakou radu co s tím?

A braly ti krev třeba na štítnou žlázu a třeba na alergie?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3621
3.2.15 11:54

Někdy to dělá i štítná žláza. Takže stejně bude nutné dojít k lékaři na krev :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
638
3.2.15 11:56

Štítnou žlázou se léčím, ale hormon na št. žlázu beru tak jak mám. zkouším si dát budík třeba na 7 h hodinu, ale stejně ho zamáčknu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Martina321
3.2.15 11:56

K doktoru. Já takhle po vyloučení všech nemoci měla únavový syndrom. Já už tam šla asi po třech měsících. Bohužel před deseti lety pořádně nevěděli co s tím a pomalu ze mě dělali simulanta. Přehazovali si mě jak horkej brambor. Pak se najednou únava zmírnovala až přešla. Bylo mi asi 21. Zajdi k praktický ať ti vezme krev, fakt ti může chybět jenom železo.

• Citovat
  • Nahlásit
2069
3.2.15 12:36

@Jana.49
a chodíš pravidelně na kontrolní odběry THS, jestli má š hladinu v pořádku, jestli se ti to nezhoršilo.?Já dříve brala 75 a najednou jsem se taky cítila unavená a trvalo to tak pul roku. Pak jsem šla na kontrolu i s krví a zjistilo se, že se mi to zhoršilo, tak mi dala 100 a já se zase začala cítit v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10753
3.2.15 12:44

Tak pokud je štítná žláza, železo a ostatní v krvi ok, může to být opravdu psychického původu. Máš děti, že můžeš zamáčknout budík a spát do devíti? Pracuješ? Nejsi jen uvězněná v nějakém stereotypu? Moje zkušenost je, že čím víc mluvím o tom, jak jsem unavená, tím víc unavená jsem, ale když se donutím (teda spíš dítě mě donutí) jít na procházku, jsem vlastně ráda a cítím se líp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
638
3.2.15 13:15

Jsem právě doma na rodičovské dovolené, kdybych chodila do práce tak by to takhle nešlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
419
3.2.15 13:29

Ahoj, měla jsem ten samý problém. Pomohla mi změna životního stylu. Pravidelně a zdravě jíst, hodně pít, chodit ven na procházky, sportovat. Začala jsem dělat jogu a cítím se jak vyměněná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6529
3.2.15 13:30

A to tě dítko nechá tak dlouho spát?
Na únavu a vyčerpání je dobré železo a vitaminy skup. B.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2816
3.2.15 13:31

Jani, co životospráva? Co jíš, piješ? Co celý den děláš? Mnohdy je člověk unavenej protože špatně jí, mnohdy prostě jako zlenivý a nic se mu nechce tak spí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat