Nadměrný růst dcery

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
6.10.21 18:44

Nadměrný růst dcery

Dobrý den,
Chci se zeptat zdali někdo nějak neřešil nadměrný růst u dítěte. Naše dcera je od malička hodně velká. Máme to v rodině, všichni jsme velcí. Nikdo nema pod 190 cm ale jsme sami chapi. Moje sestra jako žena měří 189 cm a vím že ani nebyla v tanečních a v mládí to neměla lehké. V případě že by naše dcera měla mít taky kolem 190 cm nemáte někdo zkušenost jestli to nejde řešit přes doktory? Děkuju za váš čas a odpovědi nebo zkušenosti. S pozdravem David

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10275
6.10.21 18:46

Ne, přes doktory to řešit nejde. Ona dcera nemá matku? Ta je vysoká jak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.10.21 18:49

@AnastazieB matku má samozřejmě, ale nežije s námi. Ta je vysoká kolem 180 cm.

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
18672
6.10.21 18:49

Jak přes doktory?

Jestli nechceš aby zdědila tvoje geny, tak ji holt musí zplodit někdo jinej.

Spíš hledej cestu, jak dceru vychovávat jinak, než tvoji rodiče vychovávali tvou sestru a nezahltit ji mindráky. Ono to mizerné sebepřijetí se takový*á jaký *á jsem nezávisí na tvaru těla a jen částečně na reakcích okolí - podstatné je co si člověk nese z rodiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3391
6.10.21 18:51

Jako že by dceři zastavili/zpomalil růst? 8o
Jste velcí, tak bude i dcera. Jak je a tom matka s výškou?
Já bych dohlížela na to, aby měla dcera správné držení těla, behrbila se, měla dostatek svalové hmoty, aby tělo bylo zpevněné atd. A dceru učit, že z bkvejch keců si nemá nic dělat. Přihlaste ji na basket, tam svou výšku využije.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.10.21 18:57

Jo, jde to. Hormonálně se navodí pubertální růstovou spurt dřív, takže nedoroste tolik, kolik jí bylo geny dáno. Důvod chápu, taky bych nechtěla mít 190cm… Je to stigma Řešit přes endokrinologa. :mavam:… Jako znamená to, že celá puberta bude driv, takže prsa nebo menstruace třeba v 10 letech…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1273
6.10.21 19:05

Genetické dispozice doktor nezmění. A cpát do dítěte hormony nebo nevím co by mu doktor měl dát, jen aby nemělo 190 cm, je totální nesmysl.

Dcera prostě bude vysoká po rodičích. Spíš bych se jí snažila ukázat, že výška má i své výhody a není na ní nic špatného. Jestli vyrůstá v tom, že ježišmarjá ona bude vysoká, to bude hrůza, má na mindrák zaděláno stoprocentně už předem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
324
6.10.21 19:07

Kolik je dceři teď a kolik měří?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
692
6.10.21 19:10

Představ si, že ze strany táty jsou taky vysocí chlapi a já jsem vysoká po nich. Ženské byly malé, jinak jsou v rodině i náš menší všichni ostatní.
Moje kamarádka má přes 180 cm a žije spokojený život dokonce s vyšším manželem. Není to o výšce, je to o přístupu k životu, sebevědomí a výchově.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.10.21 19:12

@MiaBea chodí do první třídy, je tam nejvyšší z chapcu i dívek. I děti z vyšších tříd jsou menší. Dlouhodobe je nad 97.percentilem. kolik měří teď nevím ale vypadá o dost starší než je

• Citovat
  • Nahlásit
1273
6.10.21 19:12
@Ztřeštěnka píše:
Jo, jde to. Hormonálně se navodí pubertální růstovou spurt dřív, takže nedoroste tolik, kolik jí bylo geny dáno. Důvod chápu, taky bych nechtěla mít 190cm… Je to stigma Řešit přes endokrinologa. :mavam:… Jako znamená to, že celá puberta bude driv, takže prsa nebo menstruace třeba v 10 letech…

Ty jo, já nevím, ale to bych snad radši měla celý život 190 cm než od 10 let řešit prsa, menzes a pubertu. Vždyť pak holka mezi vrstevníky musí být ještě za většího exota než kdyby byla jen vysoká.

Chápu, že se to musí řešit u nějakých extrémních případů, růstových poruch a podobně. Ale když jde o zdravé lidi s lehce nadprůměrnou výškou, přijde mi to trochu moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.10.21 19:15

@annali
To je věc holky a jejich rodičů, jestli do toho jít nebo ne. Jen říkám, že to medicína umí. Rozhodovat za ně ty přece nebudeš :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.10.21 19:17

@Ztřeštěnka prosím a vy s tím máte nějaké zkušenosti u někoho známého?

• Citovat
  • Nahlásit
6.10.21 19:22
@Anonymní píše:
@Ztřeštěnka prosím a vy s tím máte nějaké zkušenosti u někoho známého?

Ne, ale mám medicínské vzdělání. Takže z knížek mám informaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35310
6.10.21 19:23
@Anonymní píše:
Dobrý den,
Chci se zeptat zdali někdo nějak neřešil nadměrný růst u dítěte. Naše dcera je od malička hodně velká. Máme to v rodině, všichni jsme velcí. Nikdo nema pod 190 cm ale jsme sami chapi. Moje sestra jako žena měří 189 cm a vím že ani nebyla v tanečních a v mládí to neměla lehké. V případě že by naše dcera měla mít taky kolem 190 cm nemáte někdo zkušenost jestli to nejde řešit přes doktory? Děkuju za váš čas a odpovědi nebo zkušenosti. S pozdravem David

Poraď se s pediatrem. Nikdo ti neporadí líp.
Chápu, že mít 190 cm není pro holku žádná radost, ale ty hormony… Já nevím.

Nechci nad tím mávat rukou, mám kamarádku 180 cm a ano, celý život jí to trápí. Ona má tetda i pár kilo navíc, nedaří se jí sehnat chlapa a připisuje to postavě, protože při své výšce je to prostě takový hromotluk.

Na druhou stranu, jsou holky 180 cm modelky a hvězdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat