Nádoby na potraviny

267
25.11.19 14:06

Nádoby na potraviny

Dobrý den všem, jsem muž (to jen tak pro pořádek) a potřebuju radu - chtěl bych na různé trvanlivé sypké potraviny (těstoviny, luštěniny, cukry, sole atd.) nádoby do skříně. Ideálně ne skleněné kvůli váze, ale co je zásadní - spíše vysoké než široké. A hlavně - takové, aby se do nich vešlo víc než jedno balení potraviny - dám příklad:

existují dózy na mouku, které mají obsah 1,5 kg a to z toho důvodu, že logicky občas mouku dosypete i když tam ještě nějaká zbývá. Nechci abyste za mě googlili, ale zajímalo by mě jestli někdo nemá něco takového doma.

Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

213
25.11.19 14:16

Na mouky, cukry mam z ikei primo na tyto suroviny. Na ostatni potraviny (koreni, lusteniny, seminka, ryzi, testoviny..) mam krabicky lock lock, nikdy se mi do nich nedostali ani zadni skudci! Navic napr u koreni se vune nedostane ven. Nejsou nejlevnejsi, ale za me nejlepší. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.11.19 14:18

Tescoma airstop nebo já mám tescoma freshbox, viz obrázek… obojí prodávají ve vysoké variantě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4650
25.11.19 14:19

Já mám teda skleněné s dvojitým závitem, ale pokud trváš na plastu, tak jedině lock&lock. Velké i vysoké mají https://dozy-na-potraviny.heureka.cz/…hpl813-1_8l/. Jinak kilo hladké mouky má běžně objem 1,5l, takže pokud počítáš s dosypáváním, tak to chce ještě větší…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
267
25.11.19 14:21

Děkuji za dosavadní tipy.

Skleněné by se mi líbily víc ale nejsem si jistej že polička ve skříini unese jejich váhu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1273
25.11.19 14:40

Ja mam take z ikei, na mensi baleni testovin, cocky, hrachu, kuskusu, apod pouzivam, klidne sklenicky od zeli, okurek, pak se da sehnat na ebay za hubicku, ale nemam rada plast, to sklo mi prijde cistotnejsi ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2479
25.11.19 15:20

No, to je otázka - já měnila dózy asi 3× a to z důvodů moučných molů/červů. :zed:
Měla jsem skleněné, takové ty klik klak tuším z Tesca a nakonec jsem zakotvila u Tupperware sada,,stále sypké" a jsem naprosto spokojená- žádní moli, jsou lehlé, dobře se mi z nich odsypává a mají různé velikosti- 300 ml, 1,1 l, 1,7 l, 2,3 l, 650 ml, 1,1 l.
Jediná nevýhoda je cena, takže vždy píšu Ježíškovi a postupně dokupuju. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
267
25.11.19 15:48
@Hanulínek píše:
No, to je otázka - já měnila dózy asi 3× a to z důvodů moučných molů/červů. :zed:
Měla jsem skleněné, takové ty klik klak tuším z Tesca a nakonec jsem zakotvila u Tupperware sada,,stále sypké" a jsem naprosto spokojená- žádní moli, jsou lehlé, dobře se mi z nich odsypává a mají různé velikosti- 300 ml, 1,1 l, 1,7 l, 2,3 l, 650 ml, 1,1 l.
Jediná nevýhoda je cena, takže vždy píšu Ježíškovi a postupně dokupuju. ;)

Tupperware mě nenapadl (i když je mi jasný že drahý to bude) - kde se to dá koupit? Google mě hází na jejich stránky a tam nevidím možnost koupě.

Lock a lock je dobrý nápad, to mě nenapadlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.11.19 15:51

Já mám taky skleněné, mám jich na poličkách snad 20 a nenapadlo by mě, že by to nemusela unést, to by musela být z papíru. :nevim: Jinak používám dózy od Nescafé Gold, ale nejspíš budou na tvůj vkus malé, mám ozkoušené, že se tam vejde cca 300 gramů oříšků nebo necelé půlkilo mletého kafe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
267
25.11.19 15:55
@klamonožka píše:
Já mám taky skleněné, mám jich na poličkách snad 20 a nenapadlo by mě, že by to nemusela unést, to by musela být z papíru. :nevim: Jinak používám dózy od Nescafé Gold, ale nejspíš budou na tvůj vkus malé, mám ozkoušené, že se tam vejde cca 300 gramů oříšků nebo necelé půlkilo mletého kafe.

Možná jsem zbytečně posranej no.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4650
25.11.19 15:55

@emo.law Na Tupperware potřebuješ buď jejich agentku, nebo mrkni na aukro, někdy se tam prodávají…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.11.19 16:09

Dneska je v krámech dóz tři pr dele a ještě více. V každých pořádných domácích potřebách máš dva dlouhý regály jenom těhle věcí, že nevíš které si vybrat. Jestli jsi z Prahy navštiv velkoobchod a od pěti kusů máš kvalitní dózy 1,5 litru za necelých 50 korun.
Do klik klak bych nešel, neb by mě jeblo zavírání. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama