Nadýmání - větry

Anonymní
5.1.20 20:45

Nadymani - vetry

Je mi 38 let, poslednich 5 let mam problem s nadmernym odchodem vetru.
Jakmile jsem nekde na navsteve a nemam moznost si ulevit, prichazeji pomerne velke bolesti bricha.
Uz se mi i stalo, ze mi vetry odesly ve chvili, kdy jsem se necekane zasmala nebo treba jen udelala drep :,(
Piju hodne, denne az 3 litry a to prevazne vodu nebo caj.
Pohybu mam taky dost.
Muzou pomoct volne prodejne leky nebo se budu muset sverit lekari?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

91
5.1.20 20:48

Co zkusit volne prodejny espumizan nebo upravit jídelníček? Pokud by to nezabralo, pak se raději nechat vyšetřit u lékaře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
112
5.1.20 20:48

Nemáte „pouze“ nabouranou střevní mikroflóru?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
91
5.1.20 20:50

Ještě mi napadlo zkusit probiotika, kdy jste brala naposled?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.1.20 20:51

V první řadě bych upravila jídelníček. Můžeš jíst hodně nadýmavých potravin a nebo mít na něco intoleranci - zkusila bych vysadit na pár týdnů lepek a mléčné výrobky (mně se začala projevovat někdy v 25 letech). Pokud by se to třeba do 2-3 týdnů nezlepšilo, poradila bych se s lékařem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23
5.1.20 20:57

Zkusila bych vyřadit mléčné výrobky - ty to způsobují u mě. Pokud ne ty, tak lepek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
913
5.1.20 21:05

Znam, bohužel. U mě to děla mouka a cukr. Když vše vyridim, je to ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.1.20 21:41

Znám…začalo mi to skokově, po druhém porodu.
Až po 2 letech jsem poznala a přiznala si, že to je mléko a mléčné výrobky (které miluji a konzumovala jsem ve velkém).
Není to JENOM to mléko, bude tam i něco dalšího, jsem si jistá třeba tepelně upravenou cibulí…např. cibulový základ omáček, na to reaguji plynatostí tak do ěh od snězení… Co dál, to zatím nevím…možná i pečivo…?
Každopádně, když jsem loni touto dobou byla v hubnoucm procesu a jedla jsem velmi málo, hlavně ovoce, zeleninu, maso…tak plynaost nebyla vůbec a hlavně zmizela i moje chronická únava, bylo mi celkově lépe.

Jo a ty různé přípravky z reklam mi nikdy nepomohly. Buď se nestalo nic, nebo jsem po nich měla křeče. Probiotika ano, ta trochu pomohla.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
6.1.20 08:03

Se stolici problem nemivam.
Ja si vzdy myslela, te alergie na lepek nebo mlecnou bilkovinu se projevuje hlavne prujmem nebo bolestmi.
U me je bolest jen ve chvili, kdy jsem nucena vetry zadrzovat :nevim:
Da se pripadne tahle intolerance zjistit z krve?
Mela jsem obdobi redukce vahy, kdy jsem nejedla psenicnou mouku a vzhledem k vetsimu mnozstvi zeleniny mi prislo, ze to bylo jeste horsi…

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama