Náhlé zpomalení srdce

Anonymní
6.2.21 22:14

Náhlé zpomalení srdce

Ahoj, stalo se mi to už párkrát dřív, ale ne v takovéhle míře. Před chvílí jsem se rozčílila, dcerka je paličatá a i přes několikeré upozornění neposlechla a udělala pravý opak, tak už jsem chytla nerva. Najednou mi ale začalo hrozně pomalu bušit srdce. No myslela jsem, že mám snad infarkt. Prostě jsem cítila každý úder a tlouklo pomalu. Mám doma oxymetr kvůli astmatu. Ukazuje i srdeční tep. Běžně mívám kolem 90 úhozu za min. Teď jsem měla 50. Lehla jsem si a uklidnila se a teď mám mezi 90-100. Od dětství jsem měla spíše problém s tím, že se mi při rozrušení rozbušilo hodně rychle. Dnes jsem byla také hodně unavená, i když jsem dobře spala celou noc. Má někdo podobné zkušenosti? Příští týden jdu k lékaři, tak se ho na to poptám. Je mi 28.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22715
6.2.21 22:44

Nevím, ale tep 90-100 teda není normální, normální je kolem 60 tepů

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3831
6.2.21 23:00

Viděla bych to taky na návštěvu kardiologie…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31900
6.2.21 23:23
@stinga píše:
Nevím, ale tep 90-100 teda není normální, normální je kolem 60 tepů

Co jí to tady vykládáš za bludy?
Průměrný u žen je mezi 80 až 85 :nevim:

Tep 60 rozhodně není „normální“, to mají běžní lidé, když spí. Naopak tep u běžné ženy (nikoliv profesionální sportovkyně) pod 65 je už bradykardie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69403
6.2.21 23:36
@Bábrdl píše:
Průměrný u žen je mezi 80 až 85 :nevim:Tep 60 rozhodně není „normální“, to mají běžní lidé, když spí. Naopak tep u běžné ženy (nikoliv profesionální sportovkyně) pod 65 je už bradykardie.

Ano, arbitrárně je stanoveno žena pod 65. Ale rozhodně bych vyjímku neudělovala jen profesionálním sportovcům. Víceméně většina pravidelně sportujících ( vytrvalostní sporty) má tu tepovku pod tyto hodnoty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.2.21 23:40

Ještě podotknu že vyšší tepovou frekvenci mám už od dětství a těch 90 je u mě normální, moje mamka má běžně také vyšší.

• Citovat
  • Nahlásit
4175
7.2.21 00:37
@Bábrdl píše:
Průměrný u žen je mezi 80 až 85 :nevim:Tep 60 rozhodně není „normální“, to mají běžní lidé, když spí. Naopak tep u běžné ženy (nikoliv profesionální sportovkyně) pod 65 je už bradykardie.

tep 60 je rozhodně úplně normální hodnota. Bradykardie je po 60, někdy se udává pod 50. Pokud má člověk tep 55/min a nemá žádné potíže, tak i pokud není sportovec, tak považuji za normální hodnotu. Profesionální vytrvalostní sportovci mají běžně klidový tep pod 50.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Dinocco
7.2.21 00:50

Tak pokud to bylo jednorázové, tak tělo mohlo reagovat na stres, vnější podněty. Pokud by to opakovalo, tak bych šla na kardiologii, zvlášť jestli máš jiné zdravotní problémy.

• Citovat
  • Nahlásit
31900
7.2.21 08:54

@Lucka1111 My se učili u žen 65.
Ale já reagovala na stringu a její tvrzení, že 90 není „určitě normální“, že normalni je těch 60.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69403
7.2.21 08:58
@Bábrdl píše:
@Lucka1111 My se učili u žen 65.
Ale já reagovala na stringu a její tvrzení, že 90 není „určitě normální“, že normalni je těch 60.

Jedna věc jsou učebnicové tabulkové hodnoty a jedna věc realita. Tepovky mezi 50-65 nejsou žádná vyjímka. Rozhodně více mladých žen má tepovku pod 65, než nad devadesát. To vidím u těhotných.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
590
7.2.21 09:06

Naprosto normální tepová frekvence. Mám za sebou kontrolu EKG, kdy jsem se o tepu, jak mimina v břiše, tak o svém bavila s Dr, kdy mi sama řekla, že ženy mají tep vyšší( bavíme se bez těhotenství). 60-90 až 100 je v pohodě. Někdo má méně, někdo víc. Já měla taky vždy od dětství vyšší. Spíš bych asi řešila tvé zmíněné cítění tlukotu a rapidní pokles tepu.
Možná hapruje tlak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31900
7.2.21 09:09
@Lama Lama píše:
Jedna věc jsou učebnicové tabulkové hodnoty a jedna věc realita. Tepovky mezi 50-65 nejsou žádná vyjímka. Rozhodně více mladých žen má tepovku pod 65, než nad devadesát. To vidím u těhotných.

Tak znova.
Já reagovala na stringu, která je děsila, že 90 není normální hodnota.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4175
7.2.21 11:52

@Bábrdl no ono 90/min je horní hranice normy. Většina lidí pokud má alespoň nějaký pohyb (i chůze), tak má klidovou tepovku v sedě rozhodně pod 90. Mě přijde normálnější klidová tepovka 60 než 90. Pokud má někdo klidový tep 90 (i doma v klidu, bez stresu), tak nabírám alespoň štítnou žlázu a krevní obraz (anemie?), pokud má někdo klidový tep 60, tak to považuji za úplně normální hodnotu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29218
7.2.21 11:54
@Bábrdl píše:
Tak znova.
Já reagovala na stringu, která je děsila, že 90 není normální hodnota.

Ja mela na plicnim 93 a doktor mi to uz napsal do papiru, i napsal, ze se to ma resit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31900
7.2.21 11:58
@Lucka1111 píše:
@Bábrdl no ono 90/min je horní hranice normy. Většina lidí pokud má alespoň nějaký pohyb (i chůze), tak má klidovou tepovku v sedě rozhodně pod 90. Mě přijde normálnější klidová tepovka 60 než 90. Pokud má někdo klidový tep 90 (i doma v klidu, bez stresu), tak nabírám alespoň štítnou žlázu a krevní obraz (anemie?), pokud má někdo klidový tep 60, tak to považuji za úplně normální hodnotu.

Ale ona nebyla v klidu, byla rozčílená nejprve po hádce s dcerou, pak vystresovaná ze svého zdravotního stavu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat