Protonové centrum a ozařování

Anonymní
6.2.21 14:39

Protonové centrum a ozařování

Dobrý den maminky,
bohužel mě čekají ozařování nejspíše v protonového centru a chtěla jsem se zeptat, zda má někdo zkušenosti, když mě tam manžel bude vozit každý den? Jak se toto řeší konkrétně u něho s prací? Děkuji Vám mockrát za rady, jak s protonem a ozáření, tak s tím dovozem. Jedna se mě nejspíše o nádor v slinná žláza nebo někde v krku, mám uvedeno, ze primární zdroj zatím neznámý.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
6.2.21 14:44

Zdravím.

Tchýně řeší naprosto to stejné. Bude docházet měsíc na ozařování, a říkala, že v blízkosti nemocnice je snad nějaký “hotel” pro tyto pacienty. Nechce, aby si tchán vyčerpal dovolenou. Ale já si myslím, že by si snad na ni mohl vzít ošetřovačku…

• Citovat
  • Nahlásit
24
6.2.21 14:58

Děkuji za zkušenost, ja mám malou holčičku, to bych nedala bez ni.. ona je dlouhodobá osetrovačka, ale snad člověk musí být 7 dnů po sobě jdoucích hospitalizovany v nemocnici. No zkusím asi obvodního lékaře.. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19491
6.2.21 15:17
@Deni-saa píše:
Děkuji za zkušenost, ja mám malou holčičku, to bych nedala bez ni.. ona je dlouhodobá osetrovačka, ale snad člověk musí být 7 dnů po sobě jdoucích hospitalizovany v nemocnici. No zkusím asi obvodního lékaře.. :nevim:

manžel si na tebe určitě může vzít 0ČR, pokud se nedokážeš o sebe a dítě sama postarat, pokud můžeš, může si brát „propustku na lékaře“ jako doprovod, otázka je, jak to máte daleko, asi by těžko bylo možné, že by třeba denně v práci chyběl 6 hodin, tak by byla vhodnější ta ošetřovačka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
6.2.21 15:23

Děkuji za názor.. no zabere nám to asi 3-4 hodiny než by odjel a přijel do práce.. nedokážu si představit, jak budu zvládat.. jde mi spíše o ten odvoz do nemocnice, ten sama určitě nedám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.2.21 15:34

Já jezdila na ozařování, sice jinam, ale jezdila jsem sama
Ať vám dr. vypise cestak, aspoň pak dostanete proplacene cesty
A s prací bohužel neporadím, jediné tu propustku si brát
A nebo máš nárok na sanitku bych řekla, taky jsem tam viděla lidi, co je svážela sanita

• Citovat
  • Nahlásit
24
6.2.21 15:40

Jj, to jsem slyšela, ze existuje nějaký cesťák - zažádám si o nej.. sanitku, nechám potrebnejsim, uvidim jak to budu zvládat.

Děkuji moc za rasdy. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.2.21 15:46

@Deni-saa pokud řídíš, tak uvidíš, třeba pak budeš jezdit sama

• Citovat
  • Nahlásit
1433
6.2.21 16:23

Otec jezdil na ozařovaní (ne protonové centrum). Dostal sanitku, byla to sanitka, která svážela a rozvážela lidi na toto ošetření a tak kroužila celý den po okrese/kraji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1433
6.2.21 16:25

Ještě dopisuji - v nemocnici měli „zastávku“ a tito lidé si tam po ošetření stoupli a sanitka je rozvážela dle potřeby. Prostě jen pro ně a jak a kam bylo potřeba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
6.2.21 17:21

Ahaa. Děkuji moc za informace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
6.2.21 18:29
@Anonymní píše:
Dobrý den maminky,
bohužel mě čekají ozařování nejspíše v protonového centru a chtěla jsem se zeptat, zda má někdo zkušenosti, když mě tam manžel bude vozit každý den? Jak se toto řeší konkrétně u něho s prací? Děkuji Vám mockrát za rady, jak s protonem a ozáření, tak s tím dovozem. Jedna se mě nejspíše o nádor v slinná žláza nebo někde v krku, mám uvedeno, ze primární zdroj zatím neznámý.

Ahoj, taky už tohle máme v rodině za sebou konkrétně s nosohltanem, a manžel si může vzít volno, protože se musí starat o osobu blízkou :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
6.2.21 19:05

@Rejže.kl u mě se nějak onkologové nemohou dohodnout co ozarovat.. jeden chce hrtan, nosohrtan, kořen jazyka a druhy slinnou zlazu ( byla jsem na vyndani krční uzliny ) kde byly metastaze, ale hlavní nádor se zatím nedaří najít. Takže se musím rozhodnout komu věřit, což je fakt nejhorší rozhodnutí snad..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
6.2.21 19:55
@Deni-saa píše:
@Rejže.kl u mě se nějak onkologové nemohou dohodnout co ozarovat.. jeden chce hrtan, nosohrtan, kořen jazyka a druhy slinnou zlazu ( byla jsem na vyndani krční uzliny ) kde byly metastaze, ale hlavní nádor se zatím nedaří najít. Takže se musím rozhodnout komu věřit, což je fakt nejhorší rozhodnutí snad..
. Nechci ukazovat na nic konkrétního, ale babičce taky vydávali krční uzlinu kde byly metastáze ( měla to tam skoro rok, asi 3 doktoři řekli, že ji má prostě zdurelou a samo to někdy splaskne) pak jí to vyřízli, poslali na rozbor a nádor našli až v nosohltanu, ozařovali celý obličej pomocí masky, kterou dělají každému speciálně odlevanou
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
6.2.21 20:46
@Rejže.kl

Ja byla na petce na ct, a nikde se nic pravé neukazalo, i jsem bYla na magnetické krku.. brali mě u vzorky z hrtanu, kořene jazyka.. tak uvidíme.. je to hrozny..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat