Nákupy - tipy,rady?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Deluxe27
Stálice 88 příspěvků 7 inzerátů 19.08.18 11:24
Nákupy - tipy,rady?

Zdravím :mavam:
Asi už toto téma tady je mnohokrát, ale nenašla jsem vhodnou diskuzi :nevim:
Jak nakupujete? nemyslím jen styl, ale i kde v jakých obchodech a co je kde nejlevnější (hygiena, jídlo, oblečení, hračky),chci tyto rady, ať se zdokonalím v hospodaření (přesněji v nakupování) :think:
Za tipy a názory budu moc ráda :kytka: :andel:

Reakce:
Uju
Kelišová 6530 příspěvků 19.08.18 12:45

No, já asi nenapíšu nic světobornýho,ale potraviny většinou v kauflandu, drogerie taky (nechápu, že někdo říká jak levně je v DM, byla jsem,omrkla jsem a nic nekoupila, bo mi to jako žádnej supr kauf nepřišlo), takže celkově obchoďák mi přijde nejlacinější kaufland. Hadry, no, to je těžký,občas sportisimo,ale hodně Kik,Taco (tam mi to ale přijde takový nic moc),občas Vietnamci a nebo trhy v PL a hodně na netu zara,Bonprix atd…tam je to ale blbý, že já ani manžel nejsme žádní hubeňouři,takže se na nás jen tak něco nesežene,aby to vypadalo trochu hezky a moderně. No a poslední asi 4měsíce jsem se naučila nakupovat na Ali-tak tam to je jasný :-)
Boty Vietnamci , Deichman nebo sportisimo. Hračky ty nekupujeme podle ceny ale podle toho co si naše princezna vymyslí a pak jen hledáme kde to vůbec sehnat :roll:

elza12
Kecalka 132 příspěvků 19.08.18 13:41

Nejlíp a nejvýhodněji nakupuju v Lidlu. Potraviny i drogerii. Někdy i oblečení. V Lidlu nemají úplně všechny potraviny, tak to pak dokoupím někde jinde. Ale to už jsou maličkosti. Maso kupuju, zrovna kde je nějaká akční nabídka. Taky hodně kosmetiky kupuji v DM ale jen značku Balea. Ta je levná a přijde mi srovnatelná s originálem.
A oblečení pro prcka Pepco, Kik, C&A.

nozu
Extra třída :D 11751 příspěvků 19.08.18 17:55

Ono primárně záleží na tom, s jakým rozpočtem hospodaříš. Já mám poměrně ráda drogerii a čistící prostředky z DM - tu jejich řadu DenkMit a Balea, pro děti jídla Babylove. Je to dobrý poměr kvality a ceny. Jídlo nakupuji různě, spíš to, co nám chutná a seženu na jednom místě. Dobře se mi nakupuje v Lidlu, zmiňovaný Kaufland neznám. Skoro nikdy nekupuji řetězcové značky, případně si hlídám výrobce (občas dělají stejný produkt pod svou značkou a levněji pod řetězcovou - například Choceňské pomazánkové máslo je stejné jako Tesco pomazánkové máslo).
V životě bych nekoupila boty u Vietnamců, s největším sebezapřením v Deichmanu a i tam velmi pečlivě vybírám. Mám své nohy i nohy své rodiny ráda a na tomto nesmyslně nešetřím.
Pro menší děti se dá hezké oblečení nakoupit v second handech. Krásně se nakupuje v sezónních výprodejích - když to vychytáš, nakoupíš za dobrou cenu na další sezonu a kvalitní zboží, které se dobře nosí a nezorpadne se po třech vypráních.
Taky se zamysli nad věrnostními kartami. Třeba u Bati si sbíráš body za nákupy a dostaneš po určité době oukázku na slevu na další nákup. Také jsou poměrně výhodné slevy na věrnostní kartu v DM. Mají tam i dětský program. To samé má například Globus. Hodně využívám členskou kartu Yves Rocher, vyhocuje mi jejich pleťová kosmetika.

Deluxe27
Stálice 88 příspěvků 7 inzerátů 19.08.18 22:02

Rozpočet mám,pro představu 8000,– +- na celý měsíc na život,po odečtení poplatků za byt, paušály,odisku(jíz­denka na měsíc),pojistky..

pionyrka
Kecalka 257 příspěvků 20.08.18 10:33

Ja nakupuji jidlo v Kauflandu a v Penny tak i drogerii kupuji v Lidlu radu Cien, sampony, kremy, cistici prostredky vysla nejlepe v d-testu a je lacina, sprchace Balea v DM. Plenky pro dite Tesco jsou lepsi jak Pampersky

Pleskánek
Nováček 3 příspěvky 20.08.18 11:16
@elza12 píše:
Nejlíp a nejvýhodněji nakupuju v Lidlu. Potraviny i drogerii. Někdy i oblečení. V Lidlu nemají úplně všechny potraviny, tak to pak dokoupím někde jinde. Ale to už jsou maličkosti. Maso kupuju, zrovna kde je nějaká akční nabídka. Taky hodně kosmetiky kupuji v DM ale jen značku Balea. Ta je levná a přijde mi srovnatelná s originálem.
A oblečení pro prcka Pepco, Kik, C&A.

Taky Lídl … ale u nás toho moc není… oblečení - sekáče a na drobnosti Aliexpress

kytkalenka
Zasloužilá kecalka 636 příspěvků 20.08.18 11:18

My nakupujeme jidlo v Lidlu, drogerii budto v Tete co maji v akci na Persil, Jar, Nivea, Dove atd. nebo Tesco -tam beru jeste kapsle do kavovaru, Panzanni testoviny, Vitanu a obcas Lego. Vetsinou to stridaji-jeden mesic maji v akci Persil a druhy Ariel. Nivea byva casto v Tete za 50%. Hracky Dracik s jejich slevovou kartou vetsinou tak 20%, detske veci ted v Tete co maji ten program Broucek, u prvniho ditete jsem nakupovala v DM. Jinak vetsinou net taky podle akci-Mall, Tchibo, CaA, Feedo, HaM. Boty Bata - uz vim kdy maji vyprodeje na netu a velikost mame porad stejnou, pripadne hned vratim na prodejne kdyz nesedi. Lekarna Dr.Max i po netu.l, mivaji lepsi akce nez v lekarnach. Kupujeme vetsinou velka baleni. Vlastne jedine obchody kam opravdu musim fyzicky je Teta, Lidl a obcas Tesco

pionyrka
Kecalka 257 příspěvků 20.08.18 14:20

Obleceni nakupuji v Pepco, Kiku a ve slevach vTako

EvulinkaH
Kecalka 380 příspěvků 25.08.18 15:21

Jídlo nakupujeme v Lidlu, ale neudělám tam plný nákup, takže zbytek v Tescu. Oblečení taky tady, poslední dobou v Pepcu, snažím se ve slevách, boty ve Sportissimu. Drogérii objednávám většinou na netu, něco v DM. pokud je něco v hodně velké akci v Kauflandu, tak tam, ale ten už mě několikrát vypekl, že neměli řadu letákového zboží.

FeferonkaPaliva
Nováček 5 příspěvků 26.08.18 12:25

Kaufland,Penny,Li­dl.

-Vikiviki-
Stálice 72 příspěvků 07.09.18 15:20

Ahoj, já nakupuji v Globusu. Jen potraviny a nějakou tu drogerii, ale tu skoro vůbec nepotřebujeme. Kupuji tak tampony a vložky jednou za rok, když jsou ve velké akci. U řezníka beru kuřecí skelety za 18 Kč/kg a občas krůtí. A hovězí kosti na vývar taky v Globusu za 3 Kč/kg. Ovoce a zeleninu někdy Globus, jindy takový malý obchůdek v „vyřazenou“ zeleninou (ovovce a zelenina se kontroluje při převzetí obchodními řetězci a když je třeba jeden kousek nahnilý, vyhodí se celá bedna. Tihle lidé to od nich berou, přeberou a prodávají normálně čerstvou zeleninu, jen „vřazenou“, jelikož v obchodě to třídit nebudou). Tam je to fakt levné. Posledně jsme koupili 2 kg rukoly za 27 Kč :dance: A takové věci jako rýže, luštěniny, bulgur kupujeme v obchodě bez obalu. Nemají o nic dražší a je to v bio kvalitě. Dost peču, snažím se zdravěji - ne z „divných“ druhů mouky, ale nedávám moc cukru, dávám hodně tvarohu, puding a ovoce. Těsta jen malinko jako nosič. Měsíčně dám za jídlo něco plus mínus 3500 pro dva. Drogerie je tak 100.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Uma se fotí uprostřed pařížských masakrů: Jaký to má smysl? ptají se lidé

Horší období si nemohla vybrat! Hollywoodská diva Uma Thurman se fotí... číst dále >

Počtení v nové rodině Karla Janečka: On a kněžka si jej prohlížejí na obálce

V nové rodině Karla Janečka se teď čte časopis Forbes a ne jen tak pro nic za... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >