Náročná práce přítele

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.05.19 13:00
Náročná práce přítele

Ahoj. Nechci asi ani rady, spis se jen tak vypovídat. Přítel má pár měsíců novou práci. To je vše OK, jenze problém je v tom, že chybí dost kolegů a proto musí dost často jezdit s těmi, co zbyli na pracovní cesty. Bývá tam týden. Ze začátku, kdy to byly třeba tři dny, tak to bylo v pohodě. Ale teď je to týden co týden a proste tento týden je pryč a uz ted víme, že ten další bude taky. A ja to asi nějak nezvládám. Ne, ze bych se neměla jak zabavit. To mám. Jenže mi prostě fakt hrozně chybí a ja mam strach, že se nám kvůli tomu vztah rozpadne. Proste, že se odcizime a podobne. Přitom to má tak spousta párů. On sám z toho neni nadšený, bohužel se s tím nedá nic dělat, když nemají lidi. Ale nesu to těžce. Můžu jít s kamarádkáma. Píšeme si a tak, ale stejne… Nejvic se bojim toho odcizení. Sám mi už dřív psal, že má sám trochu strach z toho, ze mi takový vztah nebude vyhovovat. No, to jsem byla v pohodě. Jenže začal jezdiz na delší čas a já to asi fakt nějak nezvládám. Nejsem závislá. To ne, jen mi chybí.
Není moc co poradit. Zabavit se a tak. Jen jsem se proste chtela asi vypsat. :(

Reakce:
Premek_Orac
Kelišová 5106 příspěvků 27.05.19 13:06

Ahoj,
určitě je dobře, že ses o to podělila, ikdyž třeba ne všechny reakce budou povzbudivé.
Víš co je jedna z nejhečích věcí, co jsem ve vztahu zažil? Právě ty chvíle, kdy partnerka třeba jede pryč, po pár dnech se vrací a já vidím, že má radost, upřímnou radost, že jsme zase spolu.
Vztah, který se má rozpadnout, se rozpadne bez ohledu na nějaké pracovní cesty. A vztah, který to má vydržet, to vydrží. Pokud by to stálo na častých pracovních cestách, a bylo to vůlí partnera, lze přeci změnit zaměstnavatele. Dnes to není těžké.
Ale to je krajní možnost. Važte si krásných chvil, co jste spolu, dejte jeden druhému to nejlepší a věřte síle svého spojení. Protože nakonec ani těm, co jsou spolu denně, nic jiného nezbývá :-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.05.19 13:11

@Premek_Orac
Moc dekuju ta reakci. S negativními komentáři tak nějak počítám. Jak říkám, pritel sám z toho neni nadšený, jenze díky těm cestám má lepší peníze, chceme na dovcu a tak, ono není zatím možnost jinam. Nemá v plánu tu zůstávat věcne, ale momentálně nemá na vybranou. Nechci to s ním moc řešit. On ví, jak na tom jsem. Sám je z toho taky naštvaný. Je to taková prekerka.
Mate pravdu. Je krásné, kdyz přijede a je vidět, že má fakt radost, že me vidí. Já vím, že jsou na tom lidi i hůř. Páry, kde jezdí chlap pryč na 3 tydny a tak. Jen já jsem na to doteď nebyla zvykla.
Jsem hrozně kontaktní typ a ta druhá osoba mi chybí.

Premek_Orac
Kelišová 5106 příspěvků 27.05.19 13:15
@Anonymní píše:
@Premek_Orac
Moc dekuju ta reakci. S negativními komentáři tak nějak počítám. Jak říkám, pritel sám z toho neni nadšený, jenze díky těm cestám má lepší peníze, chceme na dovcu a tak, ono není zatím možnost jinam. Nemá v plánu tu zůstávat věcne, ale momentálně nemá na vybranou. Nechci to s ním moc řešit. On ví, jak na tom jsem. Sám je z toho taky naštvaný. Je to taková prekerka.
Mate pravdu. Je krásné, kdyz přijede a je vidět, že má fakt radost, že me vidí. Já vím, že jsou na tom lidi i hůř. Páry, kde jezdí chlap pryč na 3 tydny a tak. Jen já jsem na to doteď nebyla zvykla.
Jsem hrozně kontaktní typ a ta druhá osoba mi chybí.

Vždyse najdou pro a proti a volby to nejsou lehké. V podobných chvílích je prý dobré nekoukat na to, co říkají vaše ústa, ale co říká vaše srdce. A pokud v sobě i v partnerovi cítíš upřímnou lásku k tomu druhému, tak to zvládnete. Neboj.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.05.19 13:18

@Premek_Orac
Nejsou. Rozhodně to nejsou lehké volby. Kazdopadne tento zaměstnavatel mu zajistí i svářecí průkaz, takže je teď nerozum odcházet. Ono kdyby jezdil třeba na 3 dny. Jednou za 14 dni, tak jsem v pohodě. Ale při představě, že dnes odjel, přijede v pátek a pak se uvidíme jen dva dny a zase bude týden pryč… A pak ve finále může jet ještě na další týden… Neni mi z toho dobře. Ale i kdybych s nim o tom mluvila, je to zbytečné. On s tím momentálně nic nemůže udělat. :/ Musime to vydržet.

Premek_Orac
Kelišová 5106 příspěvků 27.05.19 13:28
@Anonymní píše:
@Premek_Orac
Nejsou. Rozhodně to nejsou lehké volby. Kazdopadne tento zaměstnavatel mu zajistí i svářecí průkaz, takže je teď nerozum odcházet. Ono kdyby jezdil třeba na 3 dny. Jednou za 14 dni, tak jsem v pohodě. Ale při představě, že dnes odjel, přijede v pátek a pak se uvidíme jen dva dny a zase bude týden pryč… A pak ve finále může jet ještě na další týden… Neni mi z toho dobře. Ale i kdybych s nim o tom mluvila, je to zbytečné. On s tím momentálně nic nemůže udělat. :/ Musime to vydržet.

Vím, že je to kdyby, ale představ si, kdyby mezi vás vstoupila nějaká nemoc. Jak by sis říkala, že ty služebky nebyly vůbec žádné trápení…

Lalelale
Závislačka 4696 příspěvků 27.05.19 13:33

Ahoj, já sama dost pracovně cestuju a partner taky. Ale pokud bych měla být v cudu vyloženě každý týden a doma defacto trávit méně času, než v práci, tak by mi to vadilo a řešila bych to se zaměstnavatelem. A pokud to nejde jinak, tak já osobně bych asi změnila práci. U vás se jedná jen o prázdniny, nebo o dlouhodobý zápřah?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.05.19 13:34

@Premek_Orac
Ja vim. Mohlo by to být i horší. Ale momentálně jsem v háji z tohohle. :(

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.05.19 13:37
@Lalelale píše:
Ahoj, já sama dost pracovně cestuju a partner taky. Ale pokud bych měla být v cudu vyloženě každý týden a doma defacto trávit méně času, než v práci, tak by mi to vadilo a řešila bych to se zaměstnavatelem. A pokud to nejde jinak, tak já osobně bych asi změnila práci. U vás se jedná jen o prázdniny, nebo o dlouhodobý zápřah?

Zatim je to cca 2 měsíce. Jak říkám, marodi dost zaměstnancu, lidi, co by tam normálně jeli jsou prostě na neschopence. Určitě si s ním chci o tom promluvit, ale ted to není úplně vhodne. Dneska odjel, sám je z toho otraveny a tak není teď úplně dobrý nápad to řešit. Navic přes zprávy. Kor, kdyz ví, že to nesu těžce. Zkusím, jestli by proste nešlo nějak udělat, aby jezdil méně. Jako jo, neumira se na to, ale… Ale…

Lalelale
Závislačka 4696 příspěvků 27.05.19 13:41
@Anonymní píše:
Zatim je to cca 2 měsíce. Jak říkám, marodi dost zaměstnancu, lidi, co by tam normálně jeli jsou prostě na neschopence. Určitě si s ním chci o tom promluvit, ale ted to není úplně vhodne. Dneska odjel, sám je z toho otraveny a tak není teď úplně dobrý nápad to řešit. Navic přes zprávy. Kor, kdyz ví, že to nesu těžce. Zkusím, jestli by proste nešlo nějak udělat, aby jezdil méně. Jako jo, neumira se na to, ale… Ale…

Tohle je těžké. Třeba u nás se to respektuje: člověk řekne, že z rodinných důvodu zkrátka cestovat nemůže. Pokud to u vás jinak nejde, a zaměstnavatel je třeba trvale v mínusu s lidmi a jak někdo onemocní, je zle - a tedy se situace bude opakovat, tak bych to jiné místo zvážila. Ale na to je tu moc málo informací.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.05.19 14:42

Bohužel ti lidé marodi. Dal pritel čeká na svářecí průkaz, který mu zaměstnavatel přislíbil. Teď budou prázdniny, chceme na dovcu, užít si léto. Proste na změnu práce není úplně vhodná doba. Já doufám, že je to přechodný čas. Měl by být.

Monchichik
Echt Kelišová 8630 příspěvků 27.05.19 14:46
@Anonymní píše:
Bohužel ti lidé marodi. Dal pritel čeká na svářecí průkaz, který mu zaměstnavatel přislíbil. Teď budou prázdniny, chceme na dovcu, užít si léto. Proste na změnu práce není úplně vhodná doba. Já doufám, že je to přechodný čas. Měl by být.

Vydrž, není to navždycky, ne? Chápu, že ti chybí, mě by bylo taky smutno a to jsem vdaná x let :mrgreen: aspoň se na něj můžeš těšit, něco dobrého mu připravit k jídlu, když se vrátí…

LAlezane
Ukecaná baba ;) 1118 příspěvků 27.05.19 15:31

Hele… můžeš to brát jako nevýslovnej cynismus, i když tak to opravdu nemyslím… ale a) aktuálně na tom stejně nic nezměníš… b) co bude v budoucnu, jak se to s těmi lidmi v práci srovná, taky neovlivníš.
Jediný, co v tuhle chvíli ovlivníš, je tvůj čas a tvoje nálada… jinak řečeno to, jestli se budeš užírat víc nebo míň… :) Takže… vím že to nejde úplně hodit za hlavu a neřešit, ale zaměřit se tímhle směrem by to možná chtělo. :hug:

Váš příspěvek
Reklama