Dárce, který měl být anonymní chce najednou dceru vídat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.05.19 10:58
Váš názor, prosím nesuďte

Jednu podobnou diskuzi jsem zde již zakládala. Máme s partnerkou dítě, jehož bio matka jsme já. Partnerka je ode mne starší, je po 40 a své dítě již ze zdravotních důvodů nechce. Dcera vznikla pomocí dárce. Původní domluva s ním byla, že bude anonymní. komunikujeme přes maily. informovaly jsme ho, když jsem otěhotněla, chtěl pak vědět info, az se mala narodi. tak jsme mu pak daly vedet a poslaly fotky. od te doby jsme mu na jeho prani vzdy nejake to foto pravidelne poslaly s mailem, jak se mame, co mala a tak. pak ji chtel videt, tak jsme se vsichni sesli. od te doby dcerku videl jeste jednou a jsme v pravidlelnem mailovem kontaktu. citim z neho, ze mu dcera neni lhostejna. opakovane nas zadal, zda k nam muze prijet na navstevu. no, a tady je kamen urazu. partnerka to striktne odmita, ze rodice jsme my, ze on uz se prilis angazuje a ze jsme si rekli, ze to bude anonymni, tak co on chce. ja to vidim spise tak, ze je to od nej pekne, ze ma zajem a navic je to velmi mily, hodny clovek a nechci jeho zajem o dceru v nem zabijet. mne by vubec nevadilo, kdyby fungoval jako strejda, ktery za nami obcas prijede se na malou podivat. ale tohle u partnerky neprojde, pres to nejede vlak. rika mi, jak se asi citi, ze ona je jeji druhy rodic a ze nechce rodicovstvi ve trech a ze on ji bere jeji roli rodice. ze já jsem v pohode, protoze jsem matka, ale co ona. a ze jesteli s nim chci takhle pokracovat, tak bez ni. mne prijde, ze jsem vlastne v situaci, kdy se mam rozhodnout, bud nase stavajici rodina (ktera mimochodem az na tema otec funguje velmi dobre) anebo styk dcry s otcem. problem je v tom, ze nevim, do jake miry by otec byl schopen styku, protoze i on ma svou zenu a nevlastni dcru. taky jsme na partnerce vlastne zavisla, asi tak jako jine matky batolat jsou zavisle na svych protejscich. prijem mam pouze rodicovskou, mam aspon svuj byt, ten je ale zatizeny hypotekou, kterou splaci najemnici. momentalne zijeme v dome partnerky. vlasnte i „moje“ auto je prakticky majetkem její firmy (od partnerky). takze bych byla celkem i existencne v pytli. ale branit otci, ktery ma zajem o dceru, mi prijde vuci dceri nefer. nevim, proc by nemohla zit s maminkou a jeji partnerkou, ktera dceru má strasne rada a obcas by je navstivil tatka… vim, do tehle situace jsem se dostala sama. nez si clovek dite poridi, ani si neumi predstavit, jaka emocni naloz to je… a navic, heterosexualum se nekdy velmi jednoduse soudi homosexualove. moje predstava zivota s muzem pro mne byla stejne sci fi jako vase predstava zivota s zenou… jestli jste docetli az sem, dekuji

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 18 Další »
Reakce:
Lamátko
Závislačka 2721 příspěvků 27.05.19 11:02

Šly jste do toho, že to bude anonymní. Myslim, že chyba byla ho informovat, posílat fotky, teď se bude chtít dožadovat víc a víc. Tvá partnerka má pravdu

stinga
Kelišová 7079 příspěvků 27.05.19 11:03

A proč zakládáš novou diskusi 12 hodin po založení té minulé naprosto stejné?

Amelie30
Závislačka 2660 příspěvků 27.05.19 11:03
@Anonymní píše:
Jednu podobnou diskuzi jsem zde již zakládala. Máme s partnerkou dítě, jehož bio matka jsme já. Partnerka je ode mne starší, je po 40 a své dítě již ze zdravotních důvodů nechce. Dcera vznikla pomocí dárce. Původní domluva s ním byla, že bude anonymní. komunikujeme přes maily. informovaly jsme ho, když jsem otěhotněla, chtěl pak vědět info, az se mala narodi. tak jsme mu pak daly vedet a poslaly fotky. od te doby jsme mu na jeho prani vzdy nejake to foto pravidelne poslaly s mailem, jak se mame, co mala a tak. pak ji chtel videt, tak jsme se vsichni sesli. od te doby dcerku videl jeste jednou a jsme v pravidlelnem mailovem kontaktu. citim z neho, ze mu dcera neni lhostejna. opakovane nas zadal, zda k nam muze prijet na navstevu. no, a tady je kamen urazu. partnerka to striktne odmita, ze rodice jsme my, ze on uz se prilis angazuje a ze jsme si rekli, ze to bude anonymni, tak co on chce. ja to vidim spise tak, ze je to od nej pekne, ze ma zajem a navic je to velmi mily, hodny clovek a nechci jeho zajem o dceru v nem zabijet. mne by vubec nevadilo, kdyby fungoval jako strejda, ktery za nami obcas prijede se na malou podivat. ale tohle u partnerky neprojde, pres to nejede vlak. rika mi, jak se asi citi, ze ona je jeji druhy rodic a ze nechce rodicovstvi ve trech a ze on ji bere jeji roli rodice. ze já jsem v pohode, protoze jsem matka, ale co ona. a ze jesteli s nim chci takhle pokracovat, tak bez ni. mne prijde, ze jsem vlastne v situaci, kdy se mam rozhodnout, bud nase stavajici rodina (ktera mimochodem az na tema otec funguje velmi dobre) anebo styk dcry s otcem. problem je v tom, ze nevim, do jake miry by otec byl schopen styku, protoze i on ma svou zenu a nevlastni dcru. taky jsme na partnerce vlastne zavisla, asi tak jako jine matky batolat jsou zavisle na svych protejscich. prijem mam pouze rodicovskou, mam aspon svuj byt, ten je ale zatizeny hypotekou, kterou splaci najemnici. momentalne zijeme v dome partnerky. vlasnte i „moje“ auto je prakticky majetkem její firmy (od partnerky). takze bych byla celkem i existencne v pytli. ale branit otci, ktery ma zajem o dceru, mi prijde vuci dceri nefer. nevim, proc by nemohla zit s maminkou a jeji partnerkou, ktera dceru má strasne rada a obcas by je navstivil tatka… vim, do tehle situace jsem se dostala sama. nez si clovek dite poridi, ani si neumi predstavit, jaka emocni naloz to je… a navic, heterosexualum se nekdy velmi jednoduse soudi homosexualove. moje predstava zivota s muzem pro mne byla stejne sci fi jako vase predstava zivota s zenou… jestli jste docetli az sem, dekuji

No. Já chápu tebe, chápu i partnerku. Za mě jste to měli nechat anonymní, protože tady se otec zajímá. A pokud se zajímá, očekávala bych problémy. Ve vašem případě. Už teď vám to narušuje soužití.

Russet
Neúnavná pisatelka 16499 příspěvků 27.05.19 11:03

Co chceš slyšet? On není anonymní. Chce své dítě vidět. Může se soudit a vyhraje. Tvoje partnerka je sobecká a netuší, o co všechno vaši (tvou a jeho) dceru okrádá.

Lamátko
Závislačka 2721 příspěvků 27.05.19 11:03

A hlavně partnerka má právem pocit, že je to proti ní. Jak byses asi cítila ty v její situaci, vůbec se jí nedivim

stinga
Kelišová 7079 příspěvků 27.05.19 11:04
@Lamátko píše: Šly jste do toho, že to bude anonymní. Myslim, že chyba byla ho informovat, posílat fotky, teď se bude chtít dožadovat víc a víc. Tvá partnerka má pravdu

ano mám stejný názor, byla to chyba, ale už se stalo :nevim:

sediza
Ukecaná baba ;) 2413 příspěvků 27.05.19 11:04

Tak partnerka ma dle mého problém, ktery bych řešila psychoterapií. Klidne parovou. Nekde v ni je velká nejistota. Jde nějak zařídit, aby byla ona uvedena v rodném liste také jako rodič? Třeba by se uklidnila. Je nevím, zdali to zakon umožnuje…nebojí se ona, ze by jí mohl jednou chtít do své péče? Jak tohle mate pravně osetřené?

Russet
Neúnavná pisatelka 16499 příspěvků 27.05.19 11:04
@stinga píše:
A proč zakládáš novou diskusi 12 hodin po založení té minulé naprosto stejné?

Protože tam nedostala tu potřebnou odpověď :roll:

Lama Lama
Hvězda diskuse 53191 příspěvků 27.05.19 11:04

Tvůj pohled mi přijde fajn. Problém je, že nebyl optevřeně prokonzultován předem s tvou partnerkou, která měla v postatě hrát toho druhého rodiče.

Králičice
Extra třída :D 13421 příspěvků 27.05.19 11:04

Zeptám se tě na jednu věc- kdyby bylo sperma od anonymního dárce, také bys souhlasila, aby vídal dceru? A pokud jste do tohoto šly - měla jsi mít jasno v jedné věci - tvoje dcera už
„otce“ má - tvoji partnerku. Otec není ten kdo plodí, ale kdo vychovává, zabezpečuje a ochraňuje.

Uživatel je onlineKeyllah
Extra třída :D 12268 příspěvků 27.05.19 11:05
@Anonymní píše:
Jednu podobnou diskuzi jsem zde již zakládala. Máme s partnerkou dítě, jehož bio matka jsme já. Partnerka je ode mne starší, je po 40 a své dítě již ze zdravotních důvodů nechce. Dcera vznikla pomocí dárce. Původní domluva s ním byla, že bude anonymní. komunikujeme přes maily. informovaly jsme ho, když jsem otěhotněla, chtěl pak vědět info, az se mala narodi. tak jsme mu pak daly vedet a poslaly fotky. od te doby jsme mu na jeho prani vzdy nejake to foto pravidelne poslaly s mailem, jak se mame, co mala a tak. pak ji chtel videt, tak jsme se vsichni sesli. od te doby dcerku videl jeste jednou a jsme v pravidlelnem mailovem kontaktu. citim z neho, ze mu dcera neni lhostejna. opakovane nas zadal, zda k nam muze prijet na navstevu. no, a tady je kamen urazu. partnerka to striktne odmita, ze rodice jsme my, ze on uz se prilis angazuje a ze jsme si rekli, ze to bude anonymni, tak co on chce. ja to vidim spise tak, ze je to od nej pekne, ze ma zajem a navic je to velmi mily, hodny clovek a nechci jeho zajem o dceru v nem zabijet. mne by vubec nevadilo, kdyby fungoval jako strejda, ktery za nami obcas prijede se na malou podivat. ale tohle u partnerky neprojde, pres to nejede vlak. rika mi, jak se asi citi, ze ona je jeji druhy rodic a ze nechce rodicovstvi ve trech a ze on ji bere jeji roli rodice. ze já jsem v pohode, protoze jsem matka, ale co ona. a ze jesteli s nim chci takhle pokracovat, tak bez ni. mne prijde, ze jsem vlastne v situaci, kdy se mam rozhodnout, bud nase stavajici rodina (ktera mimochodem az na tema otec funguje velmi dobre) anebo styk dcry s otcem. problem je v tom, ze nevim, do jake miry by otec byl schopen styku, protoze i on ma svou zenu a nevlastni dcru. taky jsme na partnerce vlastne zavisla, asi tak jako jine matky batolat jsou zavisle na svych protejscich. prijem mam pouze rodicovskou, mam aspon svuj byt, ten je ale zatizeny hypotekou, kterou splaci najemnici. momentalne zijeme v dome partnerky. vlasnte i „moje“ auto je prakticky majetkem její firmy (od partnerky). takze bych byla celkem i existencne v pytli. ale branit otci, ktery ma zajem o dceru, mi prijde vuci dceri nefer. nevim, proc by nemohla zit s maminkou a jeji partnerkou, ktera dceru má strasne rada a obcas by je navstivil tatka… vim, do tehle situace jsem se dostala sama. nez si clovek dite poridi, ani si neumi predstavit, jaka emocni naloz to je… a navic, heterosexualum se nekdy velmi jednoduse soudi homosexualove. moje predstava zivota s muzem pro mne byla stejne sci fi jako vase predstava zivota s zenou… jestli jste docetli az sem, dekuji

partnerka vždy potáhne za kratší konec, právně je pro dítě nic a nemá na něj žádný nárok. Na jednu stranu jsi ji postavila do role druhého rodiče, který vychovává, finančně zajišťuje a má mít rád a na druhou stranu do toho zatahuješ otce dítěte, který ji může o vše připravit, takže je celkem logické že se brání. Vy dva ji můžete z vaší šťastné rodinky kdykoli vyšoupnout, třeba až ji nebudete tak finančně potřebovat...……...….otec se asi nevzdá, je otázkou, co to udělá s jeho oficiální rodinou až to praskne……...zamotala jsi to pěkně, aniž by jsi někomu ublížila, to už teď nepůjde...…...

Lamátko
Závislačka 2721 příspěvků 27.05.19 11:05
@Králičice píše:
Zeptám se tě na jednu věc- kdyby bylo sperma od anonymního dárce, také bys souhlasila, aby vídal dceru? A pokud jste do tohoto šly - měla jsi mít jasno v jedné věci - tvoje dcera už
„otce“ má - tvoji partnerku. Otec není ten kdo plodí, ale kdo vychovává, zabezpečuje a ochraňuje.

Ano přesně tak

Kriss Tina
Extra třída :D 10657 příspěvků 27.05.19 11:07

Já se tvoji přítelkyni nedivím. Když se původně řeklo že to bude anonymní, tak nevim proč se ten chlap začal angažovat :nevim: kdybys žila s mužem a on nemohl mít děti a měli ste dítě od dárce, tak by ten chlap taky těžko vydychaval, kdybys ho stavěla na druhou kolej a nechávala dítě se stýkat s tím bio otcem :think: na mě to působí, ze ty seš teda matka, ten muž je otec a přítelkyně je teda co? Když jste byli na něčem domluveni a ty to chces měnit tak se nedivim, že se jí to nelíbí. Musí si připadat jak někdo cizí, kdo jenom sponzoruje vaší šťastnou rodinku…

Markéta80
Hvězda diskuse 44555 příspěvků 27.05.19 11:07

Vždyt to není anonymní a jeho chápu že ho zajímá jeho vlastní dítě. Navíc jak to budeš řešit až se dcera jednou zeptá kde má tátu? těžko jí vysvětlíš že dvě ženské můžou mít dítě ;) Asi bych popřemýšlela co je nejlepší pro dítě ;) Ale on o dítěti ví a pokud mu násilně vezmete kontakt může na to jít soudně ;)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 18 Další »
Váš příspěvek
Reklama