Nárok na neplacené volno?

25157
2.6.13 23:43

Narok na neplacene volno?

Zitra se pravdepodobne nedostanu do prace( Praha - Zbraslav), jsem ale zdravotnik, tak to aspon zkusim.
Nicmene, pokud se mi to nepodari, mam narok na neplacene volno?
Navic dite nejde do skoly, skola nefunguje, tim padem bych asi taky mela mit narok na neplacene volno, je to tak?
V pripade nutnosti ( kdyz se mi podari dostat do prace) tak teda zustane doma manzel.
Nekdo urcite vi, ze jo…Dik M.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2529
2.6.13 23:54

@mroe Taky na to koukám. Já dělám na Zbraslavi a na stránkách DP píší, že nejezdí autobusy Lihovar-Chuchle-Zbraslavské nám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25157
3.6.13 00:01

To jsem cekala, jeli jsem tam vecer. Ja se chystam zkusit jet pres Komorany( pres most Zavodu miru),ale nevim, pry informovali dolni Zbraslav, ze si ma sbalit, ze se mozna budou evakuovat v noci :zed: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2529
3.6.13 00:10

Já jezdim MHD, takže ráno vyrazim a uvidim, buď to pojede nebo bude muset někdo zbraslavský za mě. K večeru jsme se byli podívat u Vltavy na Smíchově, pěšky ke Kampě a zpět-s díváním to trvalo asi tak hoďku-1,5 hod. a hladina stoupla dost, takže myslím, že v Chuchli to asi bude ráno pěkný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
versatilka
3.6.13 00:14

@mroe Proč neplacené volno? To už je lepší dovolená, ne? Nebo co je na neplaceném volnu tak skvělýho, že na něj chceš mít nárok?

• Citovat
  • Nahlásit
25157
3.6.13 00:15

Ja videla jak to vypada kolem Zbraslavi a v Lahovickach kolem osme. Dost hrozny.
Kamarad prijel kolem 11 vecer a rikal, ze mame kolem jezero. Strakonicka funguje zcasti jako odstavne parkoviste evakuovanych Lahovic a Lahovicek.
Myslim, ze ani nemusis vyjizdet.
Ja se nejspis jen projdu na konecnou 165 a zpet, nic jineho od nas zrejme momentalne nejezdi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25157
3.6.13 00:16
@versatilka píše:
@mroe Proč neplacené volno? To už je lepší dovolená, ne? Nebo co je na neplaceném volnu tak skvělýho, že na něj chceš mít nárok?

Ja mam dve male deti a dovolenou si rozhodne nemuzu vyplacat ted, potrebuju ji na leto. Skvely je na nem to, ze je navic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
versatilka
3.6.13 00:22

@mroe A proč si teď nevezmeš dovolenou a v létě, pokud to budeš potřebovat, si to případně nedoplníš tím neplaceným volnem?

• Citovat
  • Nahlásit
2529
3.6.13 00:24

No tak já náhr. volno určitě nedostanu, ten, kdo mi zítra vezme službu, tomu to pak budu muset vrátit..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25157
3.6.13 00:26

Protoze jsem zdravotnik, neplacene volno nedostanu ani nahodou, tolik nas neni, dovolenou mam naplanovanou od unora( do konce roku). Povinne, dokone to je tak ze zakona.
Mam skolni a skolkove dite a jeste nemam prazdniny uplne pokryte.

Příspěvek upraven 03.06.13 v 00:27

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25157
3.6.13 00:26

Ja si to nemam jak vymenit, kdyz pracuju cely tyden.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7995
3.6.13 00:27

Ja myslim, ze na neplacene volno nevznika zadny narok vlivem nejake situace, ale ze si ho muzes vzit klidne pul roku v kuse, pokud se rozhodnes, ze se ti nechce vstavat do prace. U nas si ho vzala jedna kolegyne kvuli rocni stazi v zahranici a nechtela podat vypoved, a jina si takhle delala dovolenou na vanoce.

Edit: tak mozna je to organizace od organizace jinak.

Příspěvek upraven 03.06.13 v 00:28

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2529
3.6.13 00:27

Taky to tak mám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
versatilka
3.6.13 00:28

@mroe

3. Přerušení dopravního provozu nebo zpoždění hromadných dopravních prostředků
Pracovní volno bez náhrady mzdy nebo platu se poskytne na nezbytně nutnou dobu pro nepředvídané přerušení dopravního provozu nebo zpoždění hromadných dopravních prostředků, nemohl-li zaměstnanec dosáhnout včas místa pracoviště jiným přiměřeným způsobem.

Řekla bych, že ze zákona nárok na volno nemáš. Pokud víš 12 hodin předem, že to asi nepojede, není to podle mě nepředvídané.
Ale vůbec bych to neřešila způsobem nárok-nenárok, to ti stejně nemusejí uznat, když nebudou chtít. Prostě bych zavolala do práce a že si vezmeš volno nebo dovolenou, je to na dohodě mezi vámi.

• Citovat
  • Nahlásit
25157
3.6.13 00:29
@ncc1701 píše:
Ja myslim, ze na neplacene volno nevznika zadny narok vlivem nejake situace, ale ze si ho muzes vzit klidne pul roku v kuse, pokud se rozhodnes, ze se ti nechce vstavat do prace. U nas si ho vzala jedna kolegyne kvuli rocni stazi v zahranici a nechtela podat vypoved, a jina si takhle delala dovolenou na vanoce.

Jenze s tim by musel souhlasit zamestnavatel, mam za to, ze v tomto pripade ( povoden)nemusi, proste prekayka na strane zamestnance, nezavinena.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat