Narušil vám příkrm kojení?

17.9.19 15:54

Narušil vám příkrm kojení?

Zdravím. Dceři bude 5 měsíců za 5 dní a už lehce prikrmuji zeleninkou, dnes poprvé i ovoce (hruška). Plně kojim, dcera je drobná, pomalu přibírá, v noci se mi budi poslední dobou na kojení tak po 1,5-2 hod.
Když ji dávám v poledne ten příkrm, spapa tak půl skleničky, krásně papá a vidím, že by jedla dál..po všem, co jím já, se furt sápe a tak uvažuji, že zkusím na večer už i kaše, ale bojím se, aby mi to nenarušilo nějak kojení.
Maminky, co plně kojite…od kdy jste začaly s příkrmy? A nenarušilo vám to kojeni? Prodloužilo to u vašich dětí spánek? (Ty večerní kaše?). Mám pocit, že se v noci nebudi hlady, ale chce prostě maminku, kontakt a uklidnit prsem…
Chtěla jsem počkat do 6 měsíců s prvními příkrmy, ale nevydržela jsem to. když já vnitřně cítím, že ona už prostě chce víc…možná se pletu. Snazim se dělat pro dceru to nejlepší a někdy mi už trochu hrabe z toho, jak se v dnešní době všechno hrozně řeší, hlídá, měří… :mrgreen: Díky všem za odpověď

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1893
17.9.19 16:33

Začala jsem po 6tem měsíci, pomalu. Kojení mi to nenarusilo. Noční spaní nevím moje mi spala celou noc bez kojení. Postupně jsem nahrazovala jednotlivá kojení jídlem až jsem se dostala na ranní a noční kojení. To jsem ji pak začala učit na um ráno, pak večer obden um až jsem s kojením v 10tem měsíci přestala. Jinak když se mi v noci vzbudila měla většinou špatný sen nebo tak něco snažila jsem se jí uklidnit bez prsa tak od toho 6teho měsíce, aby si nezvykala, že ji hned dám. Když to nešlo tak jsem ji ho nakonec dala. Většinou ale do 10ti minut usnula.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10720
17.9.19 16:42

Take jsem zacala zacatkem 7.mesice a po jidle vzdy dokojila, kojeni to nenarusilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1215
17.9.19 16:44

Obě děti jsem začala přikrmovat v 5 měsících. Kojení tím snad ani narušit nemůžeš, touhle dobou už je laktace ustálená.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.9.19 17:06

Ja to mam se synem stejne, zacal se vyrazne zajimat o jidlo jeste pred ukoncenim 5 mesice tak jsem mu obcas dala do ruky kousek neceho (meloun, okurka, syrova mrkev), krasne se s tim popral, chtela jsem to jet metodou BLW, tak to postupne zkousime. Ted poslednich par dni taky zkousime sklenicky, sni vzdy pres pulku te male 125ml, a to mu nabizim po kojeni. Je mu 5 a pul mesice. Kojim furt stejne, naopak mi prijde ze se ted tech par dni koji opravdu casto, cca kazdou hodinu a pul - asi spurt? I proto jsem zkusila ty sklenicky, mela jsem pocit ze uz jsem uplne vyzdimana. K tomu mu zkousim davat i vodu z hrnicku, hrozne rad pije z obycejne sklenice ze ktere piju ja :lol: ale zatim nemam pocit ze by to kojeni ovlivnilo. Vse zkousime vzdy az po kojeni, takze kojeni nenahrazuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
361
19.9.19 17:36

U nás neovlivnilo. A to jsme začali s příkrmy po 4. měsíci na doporučení Dr. (moc v té době nepřibirala, zájem o naše jídlo projevovala ve velkém). Od počátku byla velký jedlík, většinou snědla vše, co dostala. Začali jsme na oběd zeleninový příkrm, pak masozeleninovy, dopo časem přidali i ovoce a teď před 6. měsícem k večeři i kaše (nejraději má rýžovou). Pribirame i tak málo, začala lozit po 4 ještě před 6. měsícem, je hodně aktivní (vysvětluje to Dr. :roll: ). Snažím se kojit ráno dvakrát, jednou odpo, před spaním a v noci stává tak jednou, max dvakrát. Problém byl spíše s pitím. Obyč lahvičku to nechtěla, koupila jsem tréningové pítko, tak to trochu, spíš si s tím hrála. No a z čeho mi teď začala prosím pěkně pít, tak jsem na zkoušku dala takovou nádobku, ke které byl i sosák, je tvrdý, teče, ale světe div se, kolik toho vypije :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama