Následky nehody a notář

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.02.19 21:21
Následky nehody a notář

Jsem člověk který docela přemyšlí o životě i o tom co by kdyby.
K tomuto mě přiměla dopravní nehoda v mém okolí a taky že sama jsem řidičem. Člověk nikdy neví co se může stát a může sobě nebo někomu jinému ublížit s těžkými následky nebo i úplný konec. Začla jsem zjištovat jak to je v případě těžké nehody a zjistila jsem že už člověk který nehodu zavinil je automatický stíhán pro těžké ublížení s následky nebo i pro vraždu ( přesně nevím zjištovala jsem to před x měsíci, ale od té doby nad tím myslím) když je příbuzenský poměr musí dát zraněný souhlas s nahlížením do zdr. dokumentace, když nedá bere se to jako nehoda bez zranění.
Nedávno se stalo něco co mě znova donutilo nad tím přemyšlet.
Přemyšlela jsem že bych u notáře nechala napsat v případě kdyby např. jela autem s lidmi mě blízkými (nejen přibuzný, ale i přátele) a něco se mi stálo že si nepřejí aby za to byli trestně stíhání ( co se mě týče).
Vím že úplně je od neviny neosvobodím, ale nechtěla bych aby krom výčitek byli ještě potahovaní že mi ublížili. Vím s kým sedam do auta a tedy kdyby se něco stálo. Nebrala bych to jako úmysl, ale jako nepozornost roztržitost a nepřala bych si aby byli potahovaní kvůli mě i když bych to nemohla říct osobně.

Vzala by policie v potaz moji pomyslnou závět žádost že nedávám souhlas zdr. dokumentace a tedy by je nemohli vyšetřovat co se ublížení mé osoby týče?

Reakce:
vokishka
Extra třída :D 14044 příspěvků 24.02.19 21:28

Pochybuju. Známý měl nehodu, bylo u toho cizí dítě zraněné a jeho rodiče se jasně vyjádřili, že nechtějí, aby ho stíhali. A stejně šel k soudu.

pohledzdruhestrany
Echt Kelišová 8824 příspěvků 24.02.19 21:30

v případě řešení jakéhokoliv trestného činu/přečinu nebo i přestupku mají právní předpisy upravující danou oblast přednost před právními předpisy upravujícími nahlížení do zdravotní dokumentace, spisů, atd.

takže ne …

pouze v případě některých trestných činů je trestní stíhání vázáno na souhlas poškozeného (§ 163 trestního řádu)

Ivan PPZ
Kelišová 5787 příspěvků 24.02.19 21:53
@Anonymní píše: … Začla jsem zjištovat jak to je v případě těžké nehody a zjistila jsem že už člověk který nehodu zavinil je automatický stíhán pro těžké ublížení s následky nebo i pro vraždu

Možná spíš pro zabití, než pro vraždu …

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.02.19 06:53

Myslim, ze souhlas s nahlizenim do spisu musi nebo nemusi podepsat kazdy zraneny, neplati to jen u pribuznych. Znam par policistu-nehodaru.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.02.19 06:54

Oprava: s nahlizenim do zdravotni dokumentace.

lorelai947
Zasloužilá kecalka 565 příspěvků 25.02.19 07:06

To je podle mě nesmysl. Kdyby vás příbuzný okradl nebo já nevím co, tak ok, tam můžete říct, že proti němu nebudete podávat trestní oznámení a tím se to ukončí. Ale jakmile jde o autonehodu se zraněním (nebo nedej bože úmrtím) tak nemůžete dělat nic. Toto policie a soud prostě řešit musí… :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.02.19 09:49
@lorelai947 píše:
To je podle mě nesmysl. Kdyby vás příbuzný okradl nebo já nevím co, tak ok, tam můžete říct, že proti němu nebudete podávat trestní oznámení a tím se to ukončí. Ale jakmile jde o autonehodu se zraněním (nebo nedej bože úmrtím) tak nemůžete dělat nic. Toto policie a soud prostě řešit musi

Myslim, ze pokud by slo pouze o zraneni (byt vazne) a ona nedala souhlas, resi se to v ramci prestupku, ne jako trestny cin.

Váš příspěvek
Reklama