Nastřižení vs. Natržení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Nigerin
Nováček 2 příspěvky 29.01.19 14:16
Nastřižení vs. Natržení

Zdravím, jsem těhotná poprvé a zajímá mě, jak jste to jako prvorodičky měly u porodu s nastřižením nebo natržením. Odmítly jste tu některá nastřižení a potom byly bez zranění, případně s minimálním? Nebo jste se nakonec rozthly hodně a byly by radši kdyby vás nastříhli? Zranění je jediná věc, která mě na porodu děsí, ale ráda bych slyšela vaše příběhy, ať už dopadly jakkoliv, snad mi pomůžou se psychicky připravit. :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
cverunka
Závislačka 2765 příspěvků 29.01.19 14:22

Tak za mě je lepší natržení. Zahojilo se mi rozhodně lépe než nástřih, který se ještě k tomu dál trhal a hojil se půl roku i s reoperací. O natržení jsem za týden nevěděla.

tininas
Ukecaná baba ;) 1643 příspěvků 29.01.19 14:24
@Nigerin píše:
Zdravím, jsem těhotná poprvé a zajímá mě, jak jste to jako prvorodičky měly u porodu s nastřižením nebo natržením. Odmítly jste tu některá nastřižení a potom byly bez zranění, případně s minimálním? Nebo jste se nakonec rozthly hodně a byly by radši kdyby vás nastříhli? Zranění je jediná věc, která mě na porodu děsí, ale ráda bych slyšela vaše příběhy, ať už dopadly jakkoliv, snad mi pomůžou se psychicky připravit. :)

Ahoj.

Též mě při prvním porodu lékařka řízla. Vůbec jsem to necítila, to jen pro uklidnění. :) Ani hojení nebylo dramatické a zůstala mi jizva, spíš jizvička. :)

A když jsme pak čekaly na vypuzení placenty, tak mi řekla skvělé přirovnání. Ono je to podobné jako s látkou - vždy se lépe šije přestřižená než roztrhnutá.

Rychlý a bezbolestný porod Ti přeji. :)

Příspěvek upraven 29.01.19 v 14:27

Rive
Ukecaná baba ;) 1353 příspěvků 29.01.19 14:25

Při prvním porodu natrhnutí a krásně se to zahojilo, u druhého nástřih a hojení mnohem delší, bolestivější…

Helca83
Zasloužilá kecalka 888 příspěvků 29.01.19 14:26

@Nigerin Prosimte hlavne si nic presne neplanuj a nech vsemu volny prubeh. Jinak si zadelavas na depku, ono pak vse muze postupovat jinak nez bys ocekavala :) Ja teda nastrih mela a byla to ta posledni vec; kt.jsem resila, zahojilo se to pekne. nepouzivala jsem Aniball a ani nevim jestli do nej jit ci ne, kamaradky si ho chvalily a nastrih ani natrzeni nemely, jenze zas moje MUDr strasila ze po nem casto vida potize s panevnim dnem a pocuravanim, takze je tezke si vybrat, tyto potize mi pak i potvrdila jedna kamaradka co jej pouzivala (ostatnich jsem se neptala :nevim: )… Asi je lepsi nastrih nez natrzeni :nevim:

edit:preklepy

Příspěvek upraven 29.01.19 v 14:29

Kriss Tina
Kelišová 7480 příspěvků 29.01.19 14:26

Nástřih sem nechtěla hrozně sem se toho bála, syn mě natrhnul, ale částečně to byla i moje chyba, protože sem tlačila mimo kontrakce :zed: měla jsem 7 stehů, zahojeno tak za týden, nic mě nebolelo, hned po porodu sem mohla normálně chodit a sedět. Ale měla jsem drobné miminko :D někde sem zas četla že se nástřih lépe hojí :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.01.19 14:28

Měla jsem nástřih, a doktorka mě i šila vevnitř, protože jsem byla potrhaná. Malá šla rameny přímo, takže to byla na mě velká šířka. On to nebyl úplně ukázkový porod, ale i takové jsou. Doktorům se lépe šije rovná rána, než kdyby byl člověk natržený. Určitě je však dobré masírovat hráz a domluvila bych se s porodní sestrou, kdyby to šlo tak bez nástřihu. Ničeho se neboj, stejně na to nepříjemné z porodu zapomeneš a zbyde ti z něj miminko.

Po šití jsme drželi 6 týdnů sexuální půst. Potom to bylo se sexem horší. Jak mě šily, byla jsem užší. Takže jsme s mužem museli pomalu, bylo to méně příjemné, ale všechno se vrátilo po čase do normálu. Muž říkal, že to bylo uvnitř jak křečovitě stažené.

Prosím o zachování anonymu, pro mě to jsou citlivé údaje.

HandulkaK
Ukecaná baba ;) 1634 příspěvků 1 inzerát 29.01.19 14:31

Ja jsem měla nastrih, ale i natrzeni.
Celkem jsem měla více jak 21 stehu - zvenku.
Obojí se hojilo dobre, jen se mi blbě sedelo. :)

Barush
Ukecaná baba ;) 1415 příspěvků 29.01.19 14:32

Tri porody prirozene, bez nastrizeni a trikrat bez nutnosti jedineho stehu. Max. male odderky o kterych jsem ani nevedela ze mam. Snad to tak bude aj napoctvrte :kytka:

Anitramm
Zasloužilá kecalka 841 příspěvků 29.01.19 14:36

Nástřih jsem nechtěla, ale ve chvíli, kdy jsem už tlačila, nešlo to a malýmu najednou hodně spadly ozvy, mi to bylo upřímně úplně šumafuk, jestli mě nastřihnou, na prvním místě je přece zdravý dítě a když se to prostě bez nástřihu neobejde, tak co..nenaděláš nic. :nevim: Preventivně mi ho rozhodně nedělali. :kytka: Sedla jsem si sice pořádně až tak po 2 měsících, ale dalo se to přežít. :kytka:

zelenoockaa19
Zasloužilá kecalka 983 příspěvků 29.01.19 14:37

Odmítla jsem nástřih, měla jsem maličkou miniprasklinu na 2 stehy, druhý den už jsem běhala po oddělení jak kdybych nerodila.

Lelio
Kelišová 5948 příspěvků 29.01.19 14:43

V prirovnani s latkou me napada ještě jedno. Vezmi papír, vystrihni diru a opatrne pres ni dostan o něco větší těleso. Pak ji „nastrihni“ a proces opakuj. Kdy bude větší zranění? U nastrihu je riziko, ze se tlakem bude trhat dal. Mimo vsechna ostatni rizika.
Důležité je nerodit na zádech, zkus mrknout na videa na netu, krásné má na toto tema Anička Kohutova. A pak se sama rozhodni :). U druhého porodu měla sestra super poznamku: „no joo, vy nechcete ten nastrih, co?“ a posmesne zvedla obočí. Nechtěla jsem. Porodila jsem bez poranění.

tininas
Ukecaná baba ;) 1643 příspěvků 29.01.19 14:49
@Lelio píše:
V prirovnani s latkou me napada ještě jedno. Vezmi papír, vystrihni diru a opatrne pres ni dostan o něco větší těleso. Pak ji „nastrihni“ a proces opakuj. Kdy bude větší zranění? U nastrihu je riziko, ze se tlakem bude trhat dal. Mimo vsechna ostatni rizika.
Důležité je nerodit na zádech, zkus mrknout na videa na netu, krásné má na toto tema Anička Kohutova. A pak se sama rozhodni :). U druhého porodu měla sestra super poznamku: „no joo, vy nechcete ten nastrih, co?“ a posmesne zvedla obočí. Nechtěla jsem. Porodila jsem bez poranění.

Ahoj.

Nechci se hádat, ale to Tvé přirovnání trošku pokulhává. Zatím jsem se nesetkala s ženou, která by byla nastřižená a zároveň i potrhaná. :)

Lelio
Kelišová 5948 příspěvků 29.01.19 14:50

@tininas ja ano.

tininas
Ukecaná baba ;) 1643 příspěvků 29.01.19 14:53
@zelenoockaa19 píše:
Odmítla jsem nástřih, měla jsem maličkou miniprasklinu na 2 stehy, druhý den už jsem běhala po oddělení jak kdybych nerodila.

Tak tohle jsem měla i já s nástřihem. :) A to zhruba tři hodiny po porodě. Musela jsem jít nutně „vyreklamovat“ na sesternu boty, protože mi omylem do pokoje přinesli kromě mých i něčí cizí. :)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Vyznání lásky Karla a Lilie: Jak doopravdy číst tohle duchovno zahlazující nevěru?

Karel Janeček chtěl být na svátek všech zamilovaných romantický, a tak svou... číst dále >

Lidé na mě plivou kvůli roli v Ordinaci, postěžoval si nám Ján Jackuliak

Lidé v Česku znají slovenského herce Jána Jackuliaka (40) především jako... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >