Nástup do práce

22.10.08 11:44

nástup do práce

ahoj, je mi skoro 33 let, v pondělí jsem po 6 letech mateřské (mám dvě holčičky - 6 a 2 a3/4 roku) nastoupila do práce. do té původní, ale jen na 6 hodin. jsou na mě hodní, práce je dobrá, peněz dost. ale já se s tím pořád nějak nemůžu vyrovnat. protože ta mladší musela do jesliček a kdykoliv vidím rodiče s malým dítětem tak bulím, že jsem ji okradla ještě o rok života pouze s maminkou.. do práce jsem totiž původně měla jít až příští podzim, ale potřebovali mě, tak jsem se nechala ukecat. a teď toho lituju… malá nechce v jesličkách vůbec nic jíst, tak je celej den hlady a nají se až doma. no já jsem na tom tak podobně, obědvám jen proto, že vím, že se to musí a stačí mi třeba rohlík..
všichni mě uklidňujou, že v lednu už elišce budou 3, že to už je normální, když se odpoutáme.. ale já mám pocit, že ji vidím hrozně málo. děsně se mi po ní stýská… samozřejmě i po té starší, ale tam mě trochu uklidňuje, že je ve školce naprosto spokojená a stejně by tam chtěla být..
byly jste na tom někdo taky tak? říkám si, jestil nejsem nějak divná, protože všechny kámošky mi říkaly, jak se do práce už těšily, že už toho měly doma dost.. ale já byla naprosto spokojená. vlastně vůbec nechápu, proč jsem souhlasila, že to ukončím, protože mateřská bylo moje nejšťastnější období v životě…
nejradši bych to rozhodnutí vzala zpátky.. jenže to už bych se s tímhle místem mohla asi rozloučit…
ach jooooooooooooooooooooooooo
trpici naivni kacatko

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
22.10.08 12:01

Taky trpím! Připadám si jako krkavčí matka a to dělám 3 měsíce. A nástup do školky jsem oplakala. Teď jsem byla s Jendou 2 dny doma - měl rýmu a tak krásně jsme si to užívali - čtení knížek, procházky v lese apod. Všechny ty věci kterých jsem si „nevážila“.
Jednou to ale nastat muselo. S tím se musíme smířit.
Neboj to zvládnem :-)
Bosorka

• Nahlásit
  • Citovat
17220
22.10.08 12:14

Ahoj kačátkooooooo !

Ráda tě tu po letech zase vidím.
Já už pracuju dva roky, ale měla jsem to jinak, protože už jsem to s dětma nemohla vydržet, mít je doma celý den. Hanička šla do školky ve 3 letech a moc s ní problém nebyl. Spíš se starším Jírou, tehdy 4-letým. Dnes už jsou mazáci a jsou o.k. oba.
Uvidíš, že si to sedne, zvyknete si obě, aspoň se budeš těšit na víkend, že budete spolu.

Hele jaktože je ti 33, myslela jsem, že jsi 3 roky ode mne a mně už bude 38? Asi si to špatně pamatuju, nebo mi naskakujou rychleji :o))

A jak je jinak?

Papa Jiřina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.10.08 12:40

caoo jirinkooooooo, sotva jsem si nacetla emimino, jako prvni jsem si vzpomnela na tebe, co asi delas, zrovna jsem chtela patrat po nejakym seznamu uzivatelu :)))
no hele, zrovna jsem rozmejslela, jestli chceme treti mimco, kdyz mi sefove volali… a ted se mi do nej chce, ale manzel je stejne proti, ze prej dve staci.. hmmmmmmmmp
ale jinak na nic jinyho zatim nemam myslenky. vsichni rikaji, ze si zvyknu, ze mi nic jinyho nezbejva… ale kdyz o tom premyslim, tak to je prece hrozny?? zit celej zbytek zivota.. proboha treba i 50 let s pomyslenim, ze nic jinyho mi nezbejva a ze nejak se to zvladne… to je pekne nechutny…
tyyyyyjo ja chci, aby mel tomas aspon dvojnasobnou vejplatu a nebudu muset chodit do prace a budu radsi kazdej den cidit kachlicky v koupelne nez se tady vybavovat s nejakejma otrapama..
ten entuziazmus, se kterym jsme tu zacinaly, je najednou nejak fuc.. pripadam si vycucla jak duchodkyne ..
promin, jirinko,zrovna nic veselyho ze me nevypadne ach joooo

jo a vazne mi za 14 dni bude 33, ty vole nekecaaaaaaaaaaaaaaam 8)

kacatko stejne naivni jako kdysi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17220
22.10.08 13:03

kacatko,
já teď píšu do deníčku Maminkou s eMiminem už pár let, se stejným nadšením jako kdysi :o)) z těch co znáš, kdo kdysi dávno před sto lety psaly do naivního kačátka, je tam asi jen Ivča (Ivik), pamatuješ si ji?

Je to všechno už hrozně dávno.
Papa Jiřina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7572
22.10.08 15:38

Ahoj!
To je jakoby jsi mi psala z duše…Peťka má 2 roky a kousek.Já se teď dostala na odvolání na školu,je to dálkově, každý pátek a sobota a první,co bylo,tak jsem brečela,že jsem matka krkavec,když moje beruška bude se svojí babičkou a svým tatínkem téměř 2 dny SAMA beze mě!!! :-( Ale další vzdělání ke svému zaměstnání potřebuju,jednou by mě to čekalo,a pak mi došlo,že mladá bude naprosto spokojená,jen mě bude smutno.A to od ledna nastupuju ještě ke všemu do práce,o půl roku dříve…
Tož tak,ale jsem ráda,že nejsem sama,kdo je takový zavislák na dětech. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.6.12 18:28

Dobrý večer, stojím před rozhodnutím a to musím učinit do zítřka do 11 hodin. Vím, že se musím rozhodnout sama, manžel už raději šel na chvíli do garáže, protože se mnou vedl řeč dvě hodiny a očividně toho má dost. :mrgreen: V září se mám vrátit po rodičovské do práce, nabídli mi vedoucí místo, dobře placené, práce mě baví, pružná pracovní doba, nic lepšího si snad nemůžu z pracovního hlediska přát. ALE, dva měsíce jsme se začali snažit o druhé mimčo, já bych určitě chtěla dvě děti, jen tedy jak se rozhodnout. Plánuju, že bych v té práci byla tak dva roky, abych zase byla doma, když dcera bude v první třídě, pokud by nám to tak vyšlo. Na druhou stranu jsem si teď druhé dítě přála, aby nebyly děti od sebe tak daleko. Takže mám v hlavě už guláš, rodina je pro mě hodně důležitá, ale zase odmítnout tak dobrou nabídku aspoň na chvíli, opravdu nevím, ještě mám pár hodin na rozmyšlenou, jak byste to řešily vy? Třeba mi něco pomůže v rozhodnutí nebo aspoň pokecám, manžel už očividně nebude večer chtít dál rozvíjet naši diskusi, hodně to nechává na mě, ví, že je to moje práce a i když s dítětem hodně pomáhá, tak je ta žena přece jen více k němu upoutaná.

• Nahlásit
  • Citovat
3480
27.6.12 18:51

Já bych to vzala. Aspoň na chvíli ;) Ale jak říkáš, rozhodnout se musíš sama..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5230
27.6.12 18:53

Já bych do toho šla. Normálka nastoupíš do práce a až otěhotníš, tak půjdeš zase na mateřskou. Nevidím v tom až takový dilema.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4386
27.6.12 19:06
@Temaho píše:
Já bych do toho šla. Normálka nastoupíš do práce a až otěhotníš, tak půjdeš zase na mateřskou. Nevidím v tom až takový dilema.

Presne tak, ja by som to urcite zobrala :D. Ale otehotniet by som sa nesnazila…aspon rok…aby to zas voci zamestnavatelovi nebolo podrazacke. Ked otehoties po roku, tak je to podla mna v pohode :mrgreen:
Aj ja sa chystam vratit do prace a tak po roku otehotniet :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.6.12 19:09

Tak přesně tak jsem si to říkala, pokud tu smlouvu podepíšu, že bych ten rok tam určitě chtěla zůstat. Pořád mi hlodá v hlavě jak v mém okolí do mě hustí všichni jak když děti zase budou daleko od sebe, tak je to pro ně o ničem, a tak mě to asi díky tomu odrazovalo, ale asi tu práci vezmu. S mimčem si dáme chvíli pauzu, přece jen i ty peníze?

• Nahlásit
  • Citovat
4386
27.6.12 20:14
@Anonymní píše:
Tak přesně tak jsem si to říkala, pokud tu smlouvu podepíšu, že bych ten rok tam určitě chtěla zůstat. Pořád mi hlodá v hlavě jak v mém okolí do mě hustí všichni jak když děti zase budou daleko od sebe, tak je to pro ně o ničem, a tak mě to asi díky tomu odrazovalo, ale asi tu práci vezmu. S mimčem si dáme chvíli pauzu, přece jen i ty peníze?

Ale na okolie sa vykasli. Mne pride, ze to je teraz take „moderne“ mat 2 deti hned za sebou…ja to tak napriklad urcite nechcem…uz len kvoli sebe…ist z materskej do materskej by ma fakt nebavilo :lol: a pride mi, ze by som si deti ani tak neuzila, lebo by som behala vystresovana od jedneho k druhemu :lol: Okrem ineho zavisi aku budu mat deti povahu…poznam vela pripadov, kde su deti rok od seba a kazdy je iny tj. vobec si nerozumeju, kazdy ma iny svet…takze podla mna mat deti blizko pri sebe vobec nie je zaruka, ze si budu rozumiet :lol:
Tak ze za mna 100% to zober :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
72104
27.6.12 20:30

Na druhou stranu, píšeš, že je to pozice vedoucí s pružnou pracovní dobou, tak to nevypadá, že by měla být nevhodná práce pro těhotnou, takže bych to nijak nehrotila, nastoupila a snažila se klidně dál, koneckonců vždyť než bys šla na mateřskou, to bude za dlouho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.6.12 20:34

@j.a.n.i1 To je taky pravda, ale teď přes prázdniny to odložíme a začnem se snažit cíleně jak budu v práci a uvidíme. Pokud je vše ok, tak neschopenka není třeba.

• Nahlásit
  • Citovat
7
28.6.12 09:29

Mít děti s malým věkovým rozdílem není špatné, taky jsem si z tohoto důvodu pořídila prcka brzy. Mezi klukama je rozdíl dva roky a můžu ti říct, že jsem z toho někdy na palici :) Často se hádají, perou, berou si hračky, pošťuchují se. Mít mimi po 2 letech je docela náročné a vyčerpávající. Já bych klidně být tebou počkala ty dva roky, šla do práce a nespěchala.
Starší už bude ve škole, bude Ti pomáhat s malým.
Toť můj názor :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama