Účetnictví a daně

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Evalu
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 26.09.08 13:36
Účetnictví a daně

Po dohodě několika z nás, pro které je účetnictví profesí či možností přivýdělku nebo daně strašákem na cestě za samostatným podnikáním, zakládám tuto diskusi. Jaou vítány dotazy, poznatky, zkušenosti i zprávy o nás a našich ratolestech, co nám život přináší. Tak se ozvěte, ať víme, kolik nás tady je.

Eva

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 68 Další »
Reakce:
VeKo
Generální žvanilka 21152 příspěvků 26.09.08 15:52

Hlásím se. Jsem neplodná účetní.....
Podstoupila jsem 2 IVF a zkloubit všechny UTZ a zákroky s daňovými povinostmi byl oříšek. A ještě mě to stále čeká znova!

Potápka
Extra třída :D 10054 příspěvků 26.09.08 20:24

Jsem tu taky :wink:
A hned na začátku se přiznávám, že co jsem na mateřské, tak mi to vůbec nemyslí :roll:

JaSe
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.09.08 21:51

Ahoj,
přidávám se do klubu :D .
Jsem účetní na rodičovské dovolené s tříletými dvojčaty. Jelikož nemáme školku, tak mojí hlavní pracovní náplní je v současnosti péče o tříletý páreček a ve volném čase (kterého moc nemám) se začínám po letech zas věnonovat daňové evidenci 8O
Ahoj
Jana s dvojčaty

Evalu
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 27.09.08 14:55

Tak vítám,

VeKo, hodně štěstí při dalším pokusu, hlavně se moc nenervuj (ani pokusem, ani daněmi).

Potápko - jak dlouho jsi na mateřské? Já až na krátkou pauzu de facto 8 let a s mým myšlením to jde z kopce čím dál víc. Jseš na tom určitě ještě dobře.

JaSe, zdravím.

Holky, napište, jaký máte obor, jakou praxi, co děláte teď, ať víme, na koho se s čím obracet.

Zatím, Eva

tterka
Kelišová 5427 příspěvků 27.09.08 15:24

Ahoj holky,
omlouvám se, že vám lezu do diskuze. Já účetní nejsem, ale moc ráda bych byla. Můžete mi prosím poradit, co k tomu mám podniknout, absolvovat nějaký kurz, naučit se nějaký program???
Moc ráda bych se k účtu dostala, ale vůbec netuším jak. Poradíte mi prosím.
Děkuji

JaSe
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.08 21:36

Ahoj Terko,
chtěla bys dělat podvojné účetnictví, daňovou evidenci (dříve jednoduché účetnictví) nebo obojí? Možná by ses mohla podívat po nějakém rekvalifikačním kurzu. Odkud jsi? Větší města budou určitě nabízet velká množství kurzů. Dneska už bohužel nestačí umět jen účtovat, dobrá účetní se musí orientovat v daních, v právu, ve mzdových záležitostech i v jiných věcech. Na Tvém místě bych se asi podívala po kurzech, které trvají déle, než jen pár dnů, začala bych asi tím účetnictvím (jednoduchým nebo podvojným, ale pozor, jednoduché účetnictví není jednoduché, jak by se dalo usoudit podle jeho názvu :D ) a pak bych navázala nějaké právní minimum, základy daní, případně časem třeba nějakou personalistiku nebo i jiné související věci. Doufám, že jsem Tě neodradila, já jsem začínala s účetnictvím v roce 1993, takže už si to moc nepamatuju, ale určitě jsem chodila nejdřív 2 měsíce (vždy 2× týdně) na podvojné účetnictví, pak další měsíc na právo, další měsíc na daně a postupně jsem si doplňovala znalosti. Je to na delší dobu, za pár týdnů toho člověk moc nenaučí. A pak je důležité vyzkoušet si naučené v praxi.
Ahoj
Jana s dvojčaty

JaSe
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.08 21:48

Ahoj účetní,
tady je můj profesní životopis :D

Před mateřskou jsem dělala jednoduché účetnictví (pak i daňovou evidenci :D ), podvojné účetnictví, mzdy a věci s tím související. Vždycky jsem pracovala u firmy (na ŽL i jako zaměstnanec), kde jsem dělala veškeré účetní práce. Účtovala jsem DTP studio, velkoochod s audio-videou technikou a s nosiči dat, developerskou společnost, na DE jsem měla jen drobotinu, maličké podnikatele. Znala jsem programy PCS (nevím, jestli ještě existuje, dělala jsem v tom PÚ a mzdy), Abra Gold (PÚ a mzdy), Klient (účetnictví) a Syslík (mzdy). Teď jsem si pořídila Účto 2008, v pondělí by mi mělo přijít (na DE).
Jsem už víc než tři roky doma, od nástupu na nemocenskou v těhotenství praxe veškerá žádná, co se dalo zapomenout, to jsem úspěšně zapomněla. Abych se zas dostala do obrazu, zaregistrovala jsem se na Institut Svazu účetních a začala si dělat certifikační zkoušky. Zatím mám složené 2, Statistiku a Ekonomii, ted se rok flákám a příští rok v červnu bych chtěla jít na účetnictví a pak na daně, pak na právo a na další tři zkoušky, které si teď nemůžu vzpomenout.
Zatím se chci v rámci možností věnovat DE, obávám se, že s dvojčaty toho stejně moc neudělám :lol:
Ahoj
Jana s dvojčaty

Potápka
Extra třída :D 10054 příspěvků 27.09.08 22:12

Terko - pokud si chceš udělat kurs DE nebo účetnictví, já doporučuju Svaz účetních. Ty většinou pořádají kursy a jsou dost kvalitní. Alespoń taky u ná - SÚ Pardubice.

A můj profesní životopis. Mám sice vystudovanou střední ekonomku, ale živila jsem se cestovním ruchem. K účtu jsem se dostala jak slepý k houslím a ze začátku v tom i pěkně plavala.
No nicméně jsem se pracně naučila základy a tak jak rostla firma, kde jsem pracovala, tak jsem se i já učila a učila a učila :wink:
Cca 8 let jsem OSVČ, účtuju zatím jen DE. Sice účetnictví ovládám, ale nikdy jsem ho prakticky nedělala a mám trošku strach, jen tak začít. Přeci jen to není žádná sranda, jak si spousta lidí myslí.
Takže účtuju takovou DE, takovou tu klasiku - leasing, spolupracující, sdružení, samozřejmě i DPH, mzdy a všechno okolo.
Na „mateřské“ jsem rok a půl a účtuju asi 10 firem pořád a pak mám takové ty, jak já jim říkám, jednoročky. Lidičky, kteří přijdou jednou za rok, většinou v půlce března :evil: :roll:

Pracuju po nocích, přes den s malou neudělám z účta nic. Jsem ráda, že s ní zvládnu běžný úklid a něco uvařit. :wink:

Evalu
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 28.09.08 19:37

Terko,

já mám vystudovaný úplně jiný obor, cesta k účtu je na dlouhé povídání. Já jsem postupovala tak, že jsem zašla na úřad práce (v době kdy jsem ještě studovala) a chtěla po nich, aby mi nějaký kurs doporučili - ty firmy, které dělají kursy pro ně, by měly mít akreditaci MŠMT aj. , aby rekvalifikace od nich byla platná. Doporučený kurs byl kvalitní a mnohem (cca 3×) levnější, než od Svazu účetních. Nevím, v jaké jsi situaci, pokud by ses mohla nahlásit na pracák a zažádat o rekvalifikaci, budeš to mít předpokládám zdarma a ještě výhodnější podmínky na pracáku.

Jinak obor je to mnohem náročnější, než si člověk „z venku“ představuje (viz příspěvky holek výše), ale pravda, také žádaný a poměrně slušně placený.

Ostatním se omlouvám, píšu jen rychlovku a jdu ukládat.

Eva

Evalu
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 30.09.08 15:59

Tak konečně posílám i svůj účetní životopis:

Jsem na tom podobně jako Potápka. Dělám asi 10 let jen JÚ, dnes daňovou evidenci a klasickou daňařinu pro fyzické osoby. Ono to kolikrát úplně stačí. JaSe, se zapomínáním na mateřské se moc netrap, já říkám, že účetní holavně v daňařině s naší legislativou musí umět víc zapomínat než si pamatovat. Jinak by jim hlava praskla.

Eva

Potápka
Extra třída :D 10054 příspěvků 06.10.08 21:06

Evo - souhlasím s tím, že je lepší si nic nepamatovat. A upřímně se děsím voleb, protože ti kreténi ve vládě zase určitě vymyslí nějaké úžasné daňové zákony :roll: :roll:
Holky a kolik účtujete firem? Teda pokud to není tajný.

JaSe
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.10.08 22:53

Ahoj Potápko,
koukala jsem, že máš práce docela dost. Tolik firem, jak to zvládáš s malou?
Já zatím nabírám jen známé - dělám bráchu kamarádky, ve čtvrtek si jdu domluvit známého kamarádky, má čajovnu, měla bych dělat další známou, ale nevím,kolik toho bude mít, asi moc ne a možná bych měla od začátku roku dělat veterinární ordinaci, ale to zatím není vůbec jisté.
Ale nevím, jak je lepší si za práci účtovat, zatím jsem jela na hodinovou sazbu (ale protože je to pro známé, tak jsem se snažila nebýt sketa a počítala jsem si myslím poměrně málo). Můžete mi, prosím Vás třeba formou SZ napsat, jak si počítáte za práci, jestli za položku,nebo za hodinu a kolik byste si tak přibližně řekly? Nechci znát Vaše přesné ceny, protože mi do nich vůbec nic není.
Na radu evalu jsem si koupila program Účto2008 a zatím se v tom plácám tak, že teď budu DPH toho zatím mého jediného klienta dělat ještě v Excelu.
Ahoj
Jana s dvojčaty

dandenka
Kecalka 145 příspěvků 07.10.08 08:28

Přispěji také troškou o mě. Jsem vyučená v jiném oboru. Večerně jsem si udělala ekonomku a teď 3 roky účtuji ve větší firmě. Mám ale pocit, že je toho ještě hodně, co neumím. Potřebovala bych širší praxi. Chtěla bych si časem udělat ŽL, ale ještě mi chybějí roky. Účto mi baví, děti jsou už větší, tak se poohlížím po nějaké brigádě nebo výpomoci. Zatím se mi nedaří najít vytíženou účetní, která by uvítala pomocnici. No budu hladat dál, není tady někdo takový z Kladna? Podle vašich příspěvků jste všechny otřelé roky praxe a zkušenostmi. Hodně štěstí při skloubení domácích a pracovních povinností. Dandenka

JaSe
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.08 21:44

Ahoj Dandalenko,
zkus se podívat po daňových poradcích nebo auditorech, třeba by někdo z nich potřeboval někoho na výpomoc. Třeba moje kamarádka je daňová poradkyně a auditorka, ale dělá i účetnictví. S tím jí pomáhá její máma, připravuje jí podklady a tak.
V té firmě děláš asi podvojné, ne? Děláš jen něco, nebo účtuješ všechno? Já jsem měla štěstí, že jsem vždycky měla jen firmy, kde jsem dělala všechno včetně mezd, účtovat třeba jenom bankovní výpisy by mě asi zabilo :D . Mám ráda pestrou práci, kdy když mě nebaví přemýšlet, tak dělám rutinní práce a když mě nudí rutina, tak můžu dělat něco, kde se musí myslet :D
Já teď budu dělat DE, ale časem bych raději dělala podvojné účto, je to pro mě zajímavější.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 68 Další »
Váš příspěvek
Reklama