Nástup do první třídy v osmi letech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
zlatko
Zasloužilá kecalka 624 příspěvků 13.04.19 23:55
Nastup do prvni tridy v osmi letech

Dobry vecer, chci si nechat poradit. Mam dceru 6,5 let. V rijnu ji bude sedm. Ucitelka ze školky me v lednu rekla, ze by Anicka mohla zustat jeste ve skolce, ze je nesoustredena a trochu hyperaktivni a mala. Nebylo by to na ni videt. Je pravda ma asi 110 cm a 17 kg. Byla jsem s toho spatna, necekala jsem to. Nikdy jsme s ni nic neresili. U zapisu v pohode a v PPP nam rekli, ze je nezrala, ale rozhodnuti je na nas. Ja vim, ze jsou odbornici, ale jit do prvni tridy v osmi letech me prijde moc. Mate nekdo podobnou zkusenost v tomto veku. Diky za nazory.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.04.19 00:02

@zlatko ano mam, znama dala odklad klukovi, ktery uz tak byl vetsi nez vrstevnici. No a ve skole se nudi a otravuje ostatni. Ale pokud vam rekli v ppp, ze je nezrala drzela bych se toho.

pedigka
Ukecaná baba ;) 1960 příspěvků 14.04.19 00:03

Jestli to dobře chápu, tak by nastupovala do 1. třídy v 7 letech a až v říjnu, by ji bylo 8. Je to tak?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.04.19 00:05

@zlatko já šla v 8 letech a bylo to moc. Svému dítěti bych to neuděla. Ten věkový rozdíl kdy já nejstarší pak 2 spolužáci o rok mladší a zbytek o 2 roky to byla dost velká propast co se vztahu týče

AnastazieB
Echt Kelišová 8609 příspěvků 14.04.19 00:12

Nedala bych říjnovému dítěti odklad, pokud není opravdu nějaké hodně „zaostalé“. Mám takový pocit, že v PPP nikomu neřeknou, že by byl přichystaný na školu. Jinak u syna ve třídě je holčička, která je také velmi malá (syn je taky drobnější a hubený, ona je proti němu ještě o hlavu menší) a zvládá vše dobře.

Russet
Neúnavná pisatelka 15102 příspěvků 14.04.19 00:13
@zlatko píše:
Dobry vecer, chci si nechat poradit. Mam dceru 6,5 let. V rijnu ji bude sedm. Ucitelka ze školky me v lednu rekla, ze by Anicka mohla zustat jeste ve skolce, ze je nesoustredena a trochu hyperaktivni a mala. Nebylo by to na ni videt. Je pravda ma asi 110 cm a 17 kg. Byla jsem s toho spatna, necekala jsem to. Nikdy jsme s ni nic neresili. U zapisu v pohode a v PPP nam rekli, ze je nezrala, ale rozhodnuti je na nas. Ja vim, ze jsou odbornici, ale jit do prvni tridy v osmi letech me prijde moc. Mate nekdo podobnou zkusenost v tomto veku. Diky za nazory.

Dala bych do školy. Poradila se, jak s dítětem pracovat a trochu ji připravit.

Kfětoslava
Ukecaná baba ;) 2467 příspěvků 14.04.19 00:13

@zlatko Do září jsou ještě 4 měsíce, děti dělají pokroky skokově, nedělala bych teď závěry a rozhodla se o prázdninách. A doporučila bych chodit na předškoláka, u nás to bylo jednou týdně, tam by taky leccos poznali.

smajlik345
Zasloužilá kecalka 638 příspěvků 14.04.19 00:18

@zlatko vy máte jestli jsem dobře pochopila dvojčata?
V tom případě bych už je vůbec nedělila

zlatko
Zasloužilá kecalka 624 příspěvků 14.04.19 00:18

@pedigka.. Tento rok by dostala odklad a pristi zari by nastupila do školy a v rijnu by ji bylo osm. Kdybych do PPP nesla, tak by v zari narukovala. Ted se bojim aby to nebyla chyba. Ona je mensi i nez o rok mladsi deti je i trochu vic detska, ale nikdy me nenapadlo ze by nesla do skoly.

zlatko
Zasloužilá kecalka 624 příspěvků 14.04.19 00:21
_.Emilyyy
Kecalka 347 příspěvků 14.04.19 00:39

Vyska v tomhle nehraje roli, ma dcera, kdyz sla do 1.trudy byla velmi drobna, ale zvladla to vse v pohode.

stinga
Kelišová 5871 příspěvků 3 inzeráty 14.04.19 00:42

@zlatko já bych odklad už nedávala, pokud dcera není nějak výrazně „zaostalá“, což asi není, spíš bych se připravila na to, že v té 1. třídě se s ní budu muset víc učit a věnovat se jí, což bude složité, když jsou děti dvojčata :srdce:

_.Emilyyy
Kecalka 347 příspěvků 14.04.19 00:48

Ale jinak za mě já bych jí odklad nedávala, myslim si, ze to nebude příjemné pro dceru, ze je o 2 roky starsi nez jeji spoluzaci.
Jenom kdyby byla opravdu hodne nesoustredena a hodne hyperaktivní. Áe nikdy bych nedela diteti odklad, které je narozené v zari-v prosinci

beruska9
Extra třída :D 11006 příspěvků 14.04.19 00:57

Tak kvuli velikosti bych neodkladala, co je zase tohle za argument? Ma jsem spoluzacku vyrazne podprumerne vysky, ta by asi timhle stylem nebyla sla do skoly vubec. Jestli nema opravdu nejaky vyrazny problem, tak bych neodkladala, mirne nesoustredene je snad kazde dite dnes. Souhlasim s @Russet, zkusila bych hledat cesty, jak ji pomoct se pripravit, ale neodkladala bych.

Markéta80
Hvězda diskuse 43221 příspěvků 14.04.19 00:58

@zlatko a ty si myslíš co? Pokud to řekla školka i i doporučila poradna tak bych hodně zvážila. Syn je lednový a odklad měl a ten rok mu hodně pomohl. Než aby se tam dítě trápilo, nešlo mu to je lepší rok počkat. Dcera má taky odklad, je teda květnová a ten rok je prostě znát :palec: Neřešila bych věk, ale jak na tom je. Co z toho že nastoupí a budou problémy :? To co řekli učitelky vidíš stejně nebo myslíš že je na školu zralá?

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama