Nástup do stejné práce a rodičák

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Hakunamatata
Kecalka 220 příspěvků 26.09.18 02:37
Nástup do stejné práce a rodičák

Maminky můžete mi prosím poradit? Vracím se ve 2,5 letech do práce, ale rodicak mám rozložený na 3 roky. Budu u stejného zaměstnavatele, jiná pozice, stejna smlouva, řešena dodatkem. Můžu dal pobírat rodicak do těch 3 let nebo ho musím nějak ukončit? Děkuji moc

Reakce:

ladyhoney
Nováček 10 příspěvků 26.09.18 02:57

Můžeš pobírat dál, výdělečná činnost není omezena, pobyt ve školce po druhých narozeninách také ne.

Russet
Extra třída :D 12136 příspěvků 26.09.18 07:05
@Hakunamatata píše:
Maminky můžete mi prosím poradit? Vracím se ve 2,5 letech do práce, ale rodicak mám rozložený na 3 roky. Budu u stejného zaměstnavatele, jiná pozice, stejna smlouva, řešena dodatkem. Můžu dal pobírat rodicak do těch 3 let nebo ho musím nějak ukončit? Děkuji moc

Měla jsem úplně to samé a nic jsem neukončovala.

smurfka
Nadpozemská drbna 29943 příspěvků 26.09.18 07:36

Ne..můžeš pobírat jak plat tak rodičák. Také jsem to tak měla
Jediné omezení je v OČR..na který musíš ty, protože se vyplácí jen tomu kdo na dítě bere rodičák..tzn kdyby šel na očr manžel, může, ale nebude ho mít placený..

Luboš P
Zasloužilá kecalka 940 příspěvků 26.09.18 07:41
@ladyhoney píše:
Můžeš pobírat dál, výdělečná činnost není omezena, pobyt ve školce po druhých narozeninách také ne.

Russet smurfka Proč tato odpověď nestačí?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63583 příspěvků 3 inzeráty 26.09.18 08:02
@Luboš P píše:

Je to diskuze a kazdy do ni k tematu muze prispet cin chce. Tedy jejich odpověď je na rozdil od tve pripominky k tematu a neco prinasi.

zrcadlo
Kelišová 6954 příspěvků 26.09.18 08:23
@Luboš P píše:

Mimo jiné proto, že kdyby se měl diskutující spoléhat na správnost první odpovědi, mohl by na to v mnohých diskuzích pekelně dojet. Naprosto běžně se tu objevují, obzvlášť v oblasti otázek k legislativě, bludy, které se teprve následně v diskuzi vyvrátí (a většinou autor/ka špatné odpovědi nemá ani tolik slušnosti, aby se omluvil/a a jen podotkne „ale mně to bylo řečeno takhle“ nebo „já to tak ale měl/a“ - co na tom, že za úplně jiných podmínek).

Russet
Extra třída :D 12136 příspěvků 26.09.18 08:26
@Luboš P píše:

Náhodou je je fajn, když odpoví víc žen. Zakladatelka pak vidí, že se fakt nemusí bát :lol:

vulpes
Kelišová 5050 příspěvků 26.09.18 08:42
@Luboš P píše:

protože třeba doplnění @smurfka o OČR je hodně k věci a předtím nezaznělo. Tomuhle faktu s očr se pak hodně lidí hodně diví. Když to bude vědět předem, nebude se pak divit.

vulpes
Kelišová 5050 příspěvků 26.09.18 08:45
@zrcadlo píše:
Mimo jiné proto, že kdyby se měl diskutující spoléhat na správnost první odpovědi, mohl by na to v mnohých diskuzích pekelně dojet. Naprosto běžně se tu objevují, obzvlášť v oblasti otázek k legislativě, bludy, které se teprve následně v diskuzi vyvrátí (a většinou autor/ka špatné odpovědi nemá ani tolik slušnosti, aby se omluvil/a a jen podotkne „ale mně to bylo řečeno takhle“ nebo „já to tak ale měl/a“ - co na tom, že za úplně jiných podmínek).

protože tady 90 % lidí píše to, co SI MYSLÍ a ne to, co VÍ. Hlavně, že si „pokecali/y“ a asi i mají falešný pocit užitečnosti svojí osoby a nikdy jim už nedojde, že šířením zavádějících nebo vyloženě nesprávných informací jsou jen ke škodě. :nevim:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Svoboda ze StarDance má tajemství. Proč nechce mluvit o přítelkyni?

Od poroty získal nejvíc bodů a vyslechl si jen slova chvály. Přesto nakonec... číst dále >

Glosa: Nejhorší je milenka, která nepochopila, že už dávno skončila

Už už se zdálo, že trapné publicitě vyvolané Alicí Kovácsovou (52), bývalou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >

Sedmiletý David žije díky novým játrům od dospělého dárce

Davidu Švestkovi je teprve sedm let a už strávil v nemocnici více času než... číst dále >