Nástup učitele - červenec/srpen

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
holomkovaklara13
Nováček 4 příspěvky 23.04.18 09:46
Nástup učitele - červenec/srpen

Dobrý den,

v létě bych měla nastupovat do nové školy jako učitelka. Ve čtvrtek mám jít podepisovat smlouvu. Ptala jsem se paní ředitelky, kdy by byl nástup a říkala mi, že klasicky je poslední týden v srpnu, ale že by mě moc chtěla a ať si řeknu, že mě nechá nastoupit klidně už na začátek srpna nebo i jindy a já pudu klasicky pracovat až s ostatními ten poslední týden. Také mi ale říkala, že je ředitelkou teprve druhý rok, neřešila tuto situaci ještě a musí se podívat, zda je možné, aby učitel nastoupil na prázdniny nebo v jejich půlce.
Situace je taková, že mám kombinaci, se kterou mám nabídek víc než dost, proto by mi to chtěla umožnit, abych vzala práci u nich. A mně se to hodí, protože nebudu muset na celé léto shánět brigádu… nájem z něčeho platit musím, že :) (zatím studuji a u toho mám částečný úvazek, ale pouze do června) Od července bych si o zaměstnání určitě neřekla, bylo by mi to blbé, ale o začátku srpna uvažuji… Nevíte, zda by to šlo? Pokud bych občas do té školy chodila, dělala si přípravy apod a neseděla celý měsíc doma?

Reakce:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63702 příspěvků 3 inzeráty 23.04.18 09:52

@holomkovaklara13 Já si myslím, že by to určitě šlo, protože jako pedagogický pracovník máš nárok na 40 dnů dovolené a pokud nastoupíš k 1.8. tak to bude cca 16,5 dne dovolené a zákoník práce umožňuje čerpat dovolenou i když na ni nevznikl nárok, pokud se dá předpokládat, že do konce roku nárok vznikne.

cecetka
Kelišová 7467 příspěvků 23.04.18 10:02

@holomkovaklara13 Ano, jde to. Znama taky nastupovala 1.8.

PupuP
Zasloužilá kecalka 513 příspěvků 23.04.18 10:15

Ano, mě taky nabízeli od 1.8. ale já to odmítla, připadala bych si blbě, že začínám v práci dovolenou. na prázdniny brigádu taky nemám, ale ještě studují, tak aspoň to pojištění za mě plati stát… ale klidně to tak udělej, jim je to asi jedno

holomkovaklara13
Nováček 4 příspěvky 23.04.18 14:56

Děkuji moc za odpovědi… jen se ještě optám, páč se nevyznám… pokud státnicuji v květnu, tak mi bylo řečeno, že ještě následující měsíc zdravotko+sociálko platit nemusím.. tedy červen by měl být v pohodě. Za červenec ho musím uhradit a tím, že bych nastoupila do práce již od 1.8., tak by to tak mohlo zůstat jen na ten jeden placený měsíc, že? :)

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63702 příspěvků 3 inzeráty 23.04.18 17:16

@holomkovaklara13 Ano, jen s tím upřesněním, že sociální za tebe stát neplatí a ani ty nemusíš, to není povinné.

neumisa
Neúnavná pisatelka 19407 příspěvků 23.04.18 17:38

Já jsem nastupovala k 1. 8. a vybírala jsem si dovolenou (předem). Do ústavu jsem se dostavila osobně poslední týden v srpnu.

holomkovaklara13
Nováček 4 příspěvky 23.04.18 21:16

@neumisa takže např, poté o podzimních prázdninách to znamená být v práci? :) v té dovolené u učitelů se celkem ztrácím… beru to tam vše jako určené

neumisa
Neúnavná pisatelka 19407 příspěvků 23.04.18 21:28

@holomkovaklara13

já mám o podzimních prázdninách buď „homeoffice“ nebo samostudium. Na některých školách mívají školení a jsou na pracovišti. Jak kde.

holomkovaklara13
Nováček 4 příspěvky 23.04.18 21:52

@neumisa Děkuju moc za odpovědi :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Výhrůžný vzkaz radikálů: Na těchto místech o Vánocích zaútočíme znovu!

V posledních měsících a letech se začínalo zdát, že aktivita islámských... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >