Konec smlouvy na dobu určitou a výpovědní lhůta

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

whitechick
Povídálka 40 příspěvků 20.04.18 13:22
Výpovědní lhůta jde to?

Ahoj vsichni,
Mam jeden mensi problem.. Jsem v praci pul roku a pristi mesic mi konci smlouva (dostala jsem ji na 6 mesicu). Musim dat vypoved a vypovedni lhuta jsou 2 mesice. Mohu tedy odejit az mi skonci smlouva (cca 15. kvetna) nebo musim cekat az do ty 2 mesicni vypovedni lhuty? :think:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Elishka1
Ukecaná baba ;) 2346 příspěvků 20.04.18 13:24

Jestli máš práci na dobu určitou, končí prostě uplynutím té doby, na kterou je práce sjednána.

smurfka
Nadpozemská drbna 28888 příspěvků 20.04.18 13:24

Pokud máš smlouvu na dobu určitou - tzn do určitého dne, tak nic podávat nemusíš..žádnou výpověd. prostě zkončíš ten den a další už nepřijdeš

Svetluska.Lulu
Kecalka 151 příspěvků 20.04.18 13:25

Kdyz ti konci smlouva k 15. kvetnu, tak cus, zadna vypovedni lhuta nebezi.

Aduš8
Zasloužilá kecalka 825 příspěvků 20.04.18 13:28

Jen je slušnost říct to dopředu, že už nepřijdeš, aby si za tebe mohli najít náhradu. Alespoň 3 dny předtím.

Elishka1
Ukecaná baba ;) 2346 příspěvků 20.04.18 13:29
@Aduš8 píše:
Jen je slušnost říct to dopředu, že už nepřijdeš, aby si za tebe mohli najít náhradu. Alespoň 3 dny předtím.

tak slušné by bylo od nich, říct ji, zda by ji to prodloužili či zda nechce

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 61398 příspěvků 3 inzeráty 20.04.18 13:30
@Aduš8 píše:

A proč? Snad slušností zaměstnavatele je včas říct, že má zájem o prodloužení smlouvy, pokud tomu tak je, ale pokud hraje mrtvého brouka, tak nevidím důvod mu cokoliv dopředu oznamovat, on ví úplně stejně dobře, že ta smlouva k danému datu končí.

whitechick
Povídálka 40 příspěvků 20.04.18 13:32

@Aduš8 Také je slušnost se chovat ke svým zaměstnancům hezky. Kdybych dělala tam, kde si to zaslouží nestála by řeč. Tady můžou být rádi že řeknu naschledanou :lol: ;)

smurfka
Nadpozemská drbna 28888 příspěvků 20.04.18 13:35
@Aduš8 píše:

oni ale vědí že končí..snad mají smlouvu pracovní ne? tak kdyby chtěli aby pokračovala tak jí to řeknou..jinak bych nikomu nic neříkala..smlouva mi končí tak je snad jejich povinnost hledat náhradu nebo místo zrušit..nebo si s tím dělat co chtějí..ale abych oznamovala že končím když mám na dobu určitou tak bych si připadala jak pako, že oni na personálním neumí číst :lol:

whitechick
Povídálka 40 příspěvků 20.04.18 13:35

@j.a.n.i1 přesně tak, jedou tu na mě tahy.. Jen proto, že si myslí že mi je 20 a jsem mladá a blbá. :mrgreen:

potvurka89
Ukecaná baba ;) 2298 příspěvků 20.04.18 13:39

Také jsem dělala v práci která byla půl roku na dobu určitou a nikdo se neměl k tomu aby mi řekl že mi ji prodlužují, když jsem šla za účetní jak to tedy vypadá tak řekla že jak odpracuji i kdyby den v dalším měsíci po uplynutí půlroční doby přechází to na dobu neurčitou.

ritterca
Kecalka 101 příspěvků 20.04.18 13:43

Prosím opravte mě, ale není to tak, že když se zaměstnavatel nijak nevyjádří, tak se smlouva automaticky prodlužuje na dobu neurčitou?

P4ja
Závislačka 4505 příspěvků 20.04.18 13:48

@ritterca Jj, je to tak. Když se s tebou zaměstanvatel „nerozloučí“ a ty přijdeš do práce den po uplynutí smlouvy a odpracuješ to, tak bys měla dostat smlouvu na neurčito. JE to na zaměstnavateli, aby si to hlídal.

Aduš8
Zasloužilá kecalka 825 příspěvků 20.04.18 14:14

@whitechick V tom případě ano, to ale z prvního příspěvku nevyplývalo. Já si třeba nenechala prodloužit smlouvu a šla za lepšími penězi a řekla jsem to měsíc dopředu. Ale to byla jiná situace.

Elishka1
Ukecaná baba ;) 2346 příspěvků 20.04.18 14:15
@P4ja píše:
@ritterca Jj, je to tak. Když se s tebou zaměstanvatel „nerozloučí“ a ty přijdeš do práce den po uplynutí smlouvy a odpracuješ to, tak bys měla dostat smlouvu na neurčito. JE to na zaměstnavateli, aby si to hlídal.

sebrat klíče a čipové karty, ať se tam nedostane :D

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Ivana Christová: Obezita jí ničila život, bůh ji osvobodil

Dnes již legendární královna krásy Ivana Christová (47) polovinu života... číst dále >

Narazil do autobusu! Bohumil Klepl měl vážnou nehodu na motorce

Hvězda filmů Účastníci zájezdu nebo Doktor od jezera hrochů, Bohumil Klepl... číst dále >

Články z Ona Dnes

Tajemství krásy herečky Halle Berry: cvičení a silný vývar z kostí

V jednapadesáti letech vypadá Halle Berry stále skvěle, může za to cvičení a... číst dále >

Pět věcí, které chcete vědět o spodním prádle, ale bojíte se zeptat

Existují otázky, na které se stydíte zeptat i důvěrné kamarádky. Přitom o... číst dále >

Reklama