Konec smlouvy na dobu určitou a výpovědní lhůta

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

whitechick
Povídálka 25 příspěvků 20.04.18 13:22
Výpovědní lhůta jde to?

Ahoj vsichni,
Mam jeden mensi problem.. Jsem v praci pul roku a pristi mesic mi konci smlouva (dostala jsem ji na 6 mesicu). Musim dat vypoved a vypovedni lhuta jsou 2 mesice. Mohu tedy odejit az mi skonci smlouva (cca 15. kvetna) nebo musim cekat az do ty 2 mesicni vypovedni lhuty? :think:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Elishka1
Ukecaná baba ;) 2118 příspěvků 20.04.18 13:24

Jestli máš práci na dobu určitou, končí prostě uplynutím té doby, na kterou je práce sjednána.

smurfka
Nadpozemská drbna 28295 příspěvků 20.04.18 13:24

Pokud máš smlouvu na dobu určitou - tzn do určitého dne, tak nic podávat nemusíš..žádnou výpověd. prostě zkončíš ten den a další už nepřijdeš

Svetluska.Lulu
Kecalka 119 příspěvků 20.04.18 13:25

Kdyz ti konci smlouva k 15. kvetnu, tak cus, zadna vypovedni lhuta nebezi.

Aduš8
Kecalka 322 příspěvků 20.04.18 13:28

Jen je slušnost říct to dopředu, že už nepřijdeš, aby si za tebe mohli najít náhradu. Alespoň 3 dny předtím.

Elishka1
Ukecaná baba ;) 2118 příspěvků 20.04.18 13:29
@Aduš8 píše:
Jen je slušnost říct to dopředu, že už nepřijdeš, aby si za tebe mohli najít náhradu. Alespoň 3 dny předtím.

tak slušné by bylo od nich, říct ji, zda by ji to prodloužili či zda nechce

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 60894 příspěvků 3 inzeráty 20.04.18 13:30
@Aduš8 píše:

A proč? Snad slušností zaměstnavatele je včas říct, že má zájem o prodloužení smlouvy, pokud tomu tak je, ale pokud hraje mrtvého brouka, tak nevidím důvod mu cokoliv dopředu oznamovat, on ví úplně stejně dobře, že ta smlouva k danému datu končí.

whitechick
Povídálka 25 příspěvků 20.04.18 13:32

@Aduš8 Také je slušnost se chovat ke svým zaměstnancům hezky. Kdybych dělala tam, kde si to zaslouží nestála by řeč. Tady můžou být rádi že řeknu naschledanou :lol: ;)

smurfka
Nadpozemská drbna 28295 příspěvků 20.04.18 13:35
@Aduš8 píše:

oni ale vědí že končí..snad mají smlouvu pracovní ne? tak kdyby chtěli aby pokračovala tak jí to řeknou..jinak bych nikomu nic neříkala..smlouva mi končí tak je snad jejich povinnost hledat náhradu nebo místo zrušit..nebo si s tím dělat co chtějí..ale abych oznamovala že končím když mám na dobu určitou tak bych si připadala jak pako, že oni na personálním neumí číst :lol:

whitechick
Povídálka 25 příspěvků 20.04.18 13:35

@j.a.n.i1 přesně tak, jedou tu na mě tahy.. Jen proto, že si myslí že mi je 20 a jsem mladá a blbá. :mrgreen:

potvurka89
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 20.04.18 13:39

Také jsem dělala v práci která byla půl roku na dobu určitou a nikdo se neměl k tomu aby mi řekl že mi ji prodlužují, když jsem šla za účetní jak to tedy vypadá tak řekla že jak odpracuji i kdyby den v dalším měsíci po uplynutí půlroční doby přechází to na dobu neurčitou.

ritterca
Stálice 93 příspěvků 20.04.18 13:43

Prosím opravte mě, ale není to tak, že když se zaměstnavatel nijak nevyjádří, tak se smlouva automaticky prodlužuje na dobu neurčitou?

Uživatel je onlineP4ja
Závislačka 3517 příspěvků 20.04.18 13:48

@ritterca Jj, je to tak. Když se s tebou zaměstanvatel „nerozloučí“ a ty přijdeš do práce den po uplynutí smlouvy a odpracuješ to, tak bys měla dostat smlouvu na neurčito. JE to na zaměstnavateli, aby si to hlídal.

Aduš8
Kecalka 322 příspěvků 20.04.18 14:14

@whitechick V tom případě ano, to ale z prvního příspěvku nevyplývalo. Já si třeba nenechala prodloužit smlouvu a šla za lepšími penězi a řekla jsem to měsíc dopředu. Ale to byla jiná situace.

Elishka1
Ukecaná baba ;) 2118 příspěvků 20.04.18 14:15
@P4ja píše:
@ritterca Jj, je to tak. Když se s tebou zaměstanvatel „nerozloučí“ a ty přijdeš do práce den po uplynutí smlouvy a odpracuješ to, tak bys měla dostat smlouvu na neurčito. JE to na zaměstnavateli, aby si to hlídal.

sebrat klíče a čipové karty, ať se tam nedostane :D

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Svatební mejdan: Pippa měla stopku na večírek, zakázali i vtipy na Harryho bývalky!

Svou svatební noc po sobotním obřadu, který dnešní britský tisk nadšeně... číst dále >

Daniela Šinkorová nezdravě ujíždí na FaceAppu: Vypadá to ještě hezky?

Danielu Šinkorovou odnepaměti předchází pověst ženy, která se sama a velmi... číst dále >

Články z Ona Dnes

V druhé půli života jsou muži na ženách citově závislí, říká psycholog

Krize rodiny je podle psychologa Jeronýma Klimeše zákonitá a - jak dokládá... číst dále >

Slavné matky po čtyřicítce se varování odborníků nebojí

Ačkoli gynekologové ženy před mateřstvím ve starším věku spíše varují, matky... číst dále >

Reklama