Naučit spát v postýlce bez plakání?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.18 08:51
Naucit spat v postylce bez plakani?

Prosim anonym. Diky.
ackoliv jsem to nikdy nechtela, syn spi semnou v posteli. Ne uplne od mala, ale uz asi 4 mesice v postylce nebyl.
Je mu 9 mes.
Chci ho tam naucit spat
Spim s nim rada.. o to nejde. Ale bojim se, aby neupadl. Mame hodne vysokou postel a pokazde kdyz se vzbudi trnu aby nevymyslel. Sam se neposadi, ale ma k tomu pouze krucek.
Problem je, ze ho nechci nechat plakat. Ma vadu srdce a ceka ho za asi 3,4/roky operace..ale mam strach jak by hrozne brecel… ze se mu zrychli tep a to srdce musi pracovat vic.. proste mam z toho nedobry pocit.

nikdy ho plakat nenechavam, i kdyz je hooodne narocny, neni vyjimka, ze se budi na kojeni 15/x za noc… aspon to spani, kdy ja nejsem v loznici bych chtela, aby zvladl v postylce.
Mate nejake tipy?

Dekuji.

Reakce:
PHV
Kecalka 382 příspěvků 12.10.18 08:56

Dcera to měla stejně a taky jsem nikdy nenechávala vybrečet. Když už jsem cítila, že to zvládne, pořídila jsem postýlku s kolečky a drncala a byla ta, s ní dokud neusnula. To jí nevadilo. Pak jsem si vzala karimatku po delší době a lehla si k ní na zem, jako že jdu taky spát. Docela to pochopila a pak jsem se samozřejmě vždy zdejchla. No a pak už jsem řekla třeba že mám práci, jdu čůrat, cokoli.. to už jí byl přes rok. A řekla jsem že hned přijdu, nepřišla a ona mezitím čekáním usnula. Takhle nenásilně mi to vyšlo :-D Teď už je to dvou a půlletá slečna, co spí sama ve velké posteli v pokojíčku :hug:

Tichošlápek
Extra třída :D 10912 příspěvků 12.10.18 08:57

Pokud mate vysokou postel, tak bych k ni prirazila dětskou postýlku se sundanou bocnici a naučila ho nejprve spát v postýlce, ale u tebe

Valkýra88
Kecalka 107 příspěvků 12.10.18 09:02

A co udelat zabranu na tvou postel? Dcera take se mnou spala od cca 3 mesice v posteli, vzdycky jsem byla odpurce tohodle ale pak mala zkoncila v nemocnici s 6 nemoci a pak po te nemoci,chtela byt porad u me, jen jsem ji odlozila do postylky a uz strasnej plac. Tak jsem si ji vzala k sobe a koupila jsem zabrany na postel. No a ted spi se mnou do ted v posteli a to ji budou 3 roky.

P4ja
Kelišová 6611 příspěvků 12.10.18 09:04

Máme postýlku přiraženou hned u mé postele, takže malou uspávám a ležím vedle ní. A v noci jí pohladním nebo chytnu za ruku, když se budí.

Gosi
Kelišová 5794 příspěvků 12.10.18 09:35
@Tichošlápek píše:
Pokud mate vysokou postel, tak bych k ni prirazila dětskou postýlku se sundanou bocnici a naučila ho nejprve spát v postýlce, ale u tebe

Tak jsme to taky meli, pripadne oblozit postel molitany a matracemi, nebo prirazit postel ke zdi…

ŽabkaLucka
Nováček 8 příspěvků 12.10.18 10:30

Dobrý den, jako byste mluvila o nás. Já jsem též odpůrce společného spaní dětí s rodiči. A dopadla jsem jako Vy. Do prvních zubů spala malá v postýlce. Pak se začala budit po 20 minutách, věděla jsem, že za stěnou spí soused, postýlku jsem nikam jinam dát nemohla a když jsem malou položila k sobě do postele tak spala v kuse třeba 5 hodin. Takže jsem vyměkla. Samozřejmě jsem zkoušela dceru vracet do postýlky. Ale když hodinu hystericky plakala, pokadila se a vypadalo to, že se i poblinká tak jsem to vždy vzdala. Zkoušela jsem na chalupě postýlku přirazit k mé posteli - nepomohlo, zkoušela jsem jinou postýlku - zabralo to asi na týden, zkoušela jsem dát do velké postele (když jí bylo 13 m.) se zábranou - 3 dny. Kolem 6. měsíce věku jsem koupila takovou tu dětskou zábranu proti padání dětí z postele, stála asi 800, malá má už 12 kilo, stoupne si, opírá se o ní plnou silou a zatím zábrana drží. Malá mi spadla z postele zatím jen jednou když jsem zábranu sundala. Budu nadále zkoušet dceru dávat do vlastní postele, vždy každý měsíc, fakt bych už chtěla zase spát s manželem v posteli. :zed:

Kukacka123
Ukecaná baba ;) 2485 příspěvků 12.10.18 10:34

Mam postylku u postele a kdyz se v noci stracha, pohladim nebo chytnu za rucicku. Usina mi ale u prsa pri kojeni v me posteli, pak prendam do postylky a neni problem ;) budi se obcas jednou za noc, nekdy spi celou noc :srdce:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.18 12:59

dekuji. a. jak vam spi 9/mes. deti pres den?
nas pouze pri houpani 2× 15 min. nekdy vic. Vyjimecne :zed:

Valkýra88
Kecalka 107 příspěvků 12.10.18 13:04
@Anonymní píše:
dekuji. a. jak vam spi 9/mes. deti pres den?
nas pouze pri houpani 2× 15 min. nekdy vic. Vyjimecne :zed:

No me mala prestala spat pres den uz kolem roku, tak ze to bylo docela narocny :roll:

kikeciperka
Kecalka 108 příspěvků 5 inzerátů 15.10.18 17:41

My jsme s tím taky ze začátku bojkovali, protože jsem si malou brala k sobě do postýlky, ted jelikož už má svůj vlastní pokojiček tak už tolik neřveme, koupat jdeme okolo 19:15 po koupani jdeme si lehnou do postýlky dostane mlíčko do ručičky a u mléka mi usne, občas se stane že ještě si povídá a nebo pláče, pustím ji medvídka který hraje dám ji dudlík přikrýju ji a do chvilky mi usne.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Zapomeňte na Evropu, doma buďte, vzkázal muslimům egyptský prezident

Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí (64) zaskočil všechny muslimy, kteří... číst dále >

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >