Návrat do práce přes nesouhlas partnera

1102
13.9.11 13:57

návrat do práce

Očekávám solidní bitvu a chtěla bych znát váš názor..
Jsem doma 7. rokem dceře už půjde brzy do školky a mě čeká návra do práce…což je zásadní problém..manžel mě chce mít doma, zvykl si na to pohodlí, bezstarostnost..viz přijedu dlouho z práce a doma je všechno připravený, uklizíno, navaříno o děti postaráno. Chci se vrátit zpět do práce, která je na směny 12 hodinové..a nastává u nás při jakékoliv zmínce bouřlivá výměna názorů.....nejspíš jsem si ho rozmazlila.....ale jak udržet klidné manželství a udržet si svojí vlastní hlavu..jsem v začarovaném kruhu. Upozorňují že argumenty viz peníze u nás moc neuspějí manžel se schopnej se strhat ..a nijak mu to nevadí..a je děsně žárlivý.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13124
13.9.11 13:59

co potřeba seberealizace, být mezi lidmi, rozšiřovat svou kvalifikaci…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12980
13.9.11 14:02

No jsi dospělá a máš svůj rozum ne??
On může sice nesouhlasit, ale to je asi tak všechno co s tím může dělat..
Pochybuji, že tě připoutá k topení.
Takže jestli opravdu budeš stát o návrat do práce, tak se tam vrátíš..
Jestli se chceš do smrti bát svého muže a být submisivní, tak zůstaň doma..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28793
13.9.11 14:04

Nezbývá nic jiného, než si postavit hlavu a jít si za svým..
Já bych ale zvážila, jestli je nutné se vracet do práce na 12 hodinové směny, když z finančních důvodů nemusím a manžel vás finančně zabezpečí..

Otázka je, kde je problém, jestli je chlap extrémně žárlivý a zvyklý na dokonalý servis, že Tě nechce „pustit z domu“, nebo rozumně argumentuje příp. se vzteká k vůli návratu do této konkrétní práce(s tím se dá i souhlasit)..

Taky bych vzala v potaz skutečné schopnosti chlapa - dokáže se postarat o děti, když Ty budeš v práci? Dokáže si s nimi hrát, jít s nimi ven, učit se později do školy?

Dobře bych si to rozmyslela. Ne každá žena má tu možnost být ještě doma, když jde dítě do školky a věřím, že je hodně žen, které by chtěly, ale z fin. důvodů nemůžou..Co kompromis najít si novou práci na zkrácený úvazek?

Já osobně bych se s dětmi na dvanáctihodinové směny nevracela. A to si uvědomuji, jaká situace dnes je..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3513

No v první řadě tě obdivuji práce na směnu 12h 8-o , já jsem šla do práce po mateřské na normální směnu, a myslím si že pak doma nic nestíham, když příjdu z práce :-( . Jde si dohodnout kratší pracovní doba, pokud ano šla bych do toho, nechápu proč udáváš, že manžel je žárlivý, ty máš v práci někoho na koho by měl žárlit? A jestli nemusíš do práce tak nechoĎ nebo se domluv někde jen na částečný úvazek, aby jsi přišla mezi lidi :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13134

ahoj
chápu tvou touhu po práci, moje zaměstnání mi bolestně schází, ono by i šlo částečně, ale není hlídání. Takže seberealizace, zapojení mezi společnost, izolovanost s dětma, sociální kontakty, Bohnice :lol: , nárok na důchod a taky že nejsi jenom máma a manželka, ale normální člověk

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1102
13.9.11 14:05

myslím že mi hodně kleslo sebevědomí cojsem doma..nedávno jsem potkala kamardku která byla v údivu jaktože já pslouchám manžela když donedávna poslouchal on mě…potřebovala bych nakopnout nějakoku sebedůvěřovací bombou enmáte nějakou :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12980
13.9.11 14:05

Tedy já osobně bych se válela raději doma a na dvanáctky bych se fakt netěšila ,ale mít doma žárlivce , který mi řídí život, o to bych nestála..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1102
13.9.11 14:06
jizvíková píše:
ahoj
chápu tvou touhu po práci, moje zaměstnání mi bolestně schází, ono by i šlo částečně, ale není hlídání. Takže seberealizace, zapojení mezi společnost, izolovanost s dětma, sociální kontakty, Bohnice :lol: , nárok na důchod a taky že nejsi jenom máma a manželka, ale normální člověk

souhlas asi tak nějak to vidím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1102
13.9.11 14:07
Lizbeth píše:
Tedy já osobně bych se válela raději doma a na dvanáctky bych se fakt netěšila ,ale mít doma žárlivce , který mi řídí život, o to bych nestála..

já ho pořád omlouvám poslední domou mě to příjde spíš nějaká krize asi jen zmojí strany..naprostá rezignace k čemukoliv

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1102
13.9.11 14:10
katyca píše:
No v první řadě tě obdivuji práce na směnu 12h 8-o , já jsem šla do práce po mateřské na normální směnu, a myslím si že pak doma nic nestíham, když příjdu z práce :-( . Jde si dohodnout kratší pracovní doba, pokud ano šla bych do toho, nechápu proč udáváš, že manžel je žárlivý, ty máš v práci někoho na koho by měl žárlit? A jestli nemusíš do práce tak nechoĎ nebo se domluv někde jen na částečný úvazek, aby jsi přišla mezi lidi :palec: řárlivost-sehnala jsem si odvoz a dovoz do práce je to dost z ruky …viz jeho argument hodně projedeš…a on na to že přece nebudu jezdit s chlapama do práce… :nevim:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3513
13.9.11 14:11

A proč žárlí? Ty mu dáváš příčinu nebo prostě jen, že vidí, že se na tebe koukne jinej chlap? :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1102
13.9.11 14:14

ne příčiny mu fakt nedávám nepatřím mezi kokety a popravdě od té doby co mám děti mě nějak ostatní chapy nezajímaj jsme spolu 11 let já nikdy neměla potřebu mít jinýho chlapa..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
232
13.9.11 14:20

No to co píšou holky,že máš svou hlavu a mezi lidi,seberealizace…to vše je pravda,ale pokud ti chlap taky nevyjde vstříc,tak asi těžko s dětma budeš moc pracovat na 12,vím o čem mluvím,dělala jsem jen 8 hodin ale na 3 směnny a domluva doma mazec,kdyby né babiček,jsem namydlená..No,záleží na tom,jestli ti má kdo pomoct a jestli tvůj manža bude ochotnej se zapojit.Být doma má svoje klady a stejně tak jít se do práce odreagovat.Ale je to pro maminy fakt záhul..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3513
13.9.11 14:20

Tak to budeš mít opravdu dost těžké, navykl si , že tě má doma pod kontrolou. Přeji ti, aby bylo líp a ty mohla s jeho povolení :roll: do práce. Jde vidět, že s ním jen tak nehneš, ale neboj on se stím bude muset smířit. On je přeci také s ženskými. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama