Náznaky autismu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
2
31.10.21 21:36

Náznaky autismu

Přeji Vám dobrý den. Rád bych se Vás zeptal, hlavně těch co mají vlastní zkušenosti ohledně náznaky autismu v batolecím věku. Mamě dceru 15 měsíců, je úžasná je to vysmáté dítě plné energie, jen mi děla starosti pár věci a to hlavně že nemá snahu ukazovat na věci lidi na cokoli kolem sebe prstem. Sem tam pro něco v obchodě natáhne ruku ale není to tak že by se tímto gestem s námi chtěla o něco podělit. Co se mluvy týče máma táta umí, i když táta je všechno umí není není a umí ne a ham. Na druhou stranu na povel podej věc podá ale jen když ji má už v ruce jak je veliká umí umí tleskat např. když si vezme věc a pak ji vrátí na místo zatleská si a zasmejě se na nás. Nahání kočky po bytě a mazli se umí mávat, když ji dáme polštář umi dělat hají umí nás krmit že nám dá jídlo do pusy. Co mě zaráží je to ukazování ane vždy se na jméno otočí ( hlavně když se dívá na pohádku ) žvatlání žvatlá spíše sama pro sebe, dále neposlechne i když řeknu důrazné ne nenechá dané věci. Baví ji zviřata na lidi reaguje když ji dáme hlídat pláče. Hraje si s hračkami sama i s námi baví ji pozorovat když si s manželkou hážeme s míčem a hra není není tu je. Prosím o Váš názor a Vaše zkušenosti. Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21912
31.10.21 21:41

Normální dítě není to cvičená opice, né všechny děti ukazují prstem, některé začnou později jiné vůbec a to že se pokaždé neotočí no tak neotočí zajímá jí něco důležitějšího než ty

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8673
31.10.21 21:52

@Hanys90 klid, autismus je videt hlavne na socialnu. Je mala a snadno se rozptyli..tohle nevypada autisticky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3283
31.10.21 21:56

Co je na tom autistickeho? Doporučuju se zaměřit na interpunkci. Nedá se to číst.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4085
31.10.21 21:58

Já tam teda nevidím nic autistického.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1459
31.10.21 22:00

Proč tak malému dítěti pouštíte televizi? Koledujete si o pozdější poruchy pozornosti. Jim to opravdu narušuje mozek a soustředění. Jinak normální dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6445
31.10.21 22:06

Nějakou poruchu intelektu vidím spíš tady v tom textu. To se nedá číst.
Taky mám pocit, že se zaměřujete na naprosto nic neříkající okolnosti. A jakoby jste s ní ani nechodili ven.
Na ten poměrně dlouhý text žádné informace a ty co jsou, tak o ničem nevypovídají.
Snažte se jí rozvíjet. Honit se doma po bytě s kočkou batoleti fakt nestačí.
Tohle je období obrovské akcelerace a pokroky by měly být vidět ve všech směrech vývoje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3753
31.10.21 22:22

Normální dítě 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16283
31.10.21 22:43

Nevidím na ní nic špatného. Na roce a půl budete u dětské vyplňovat nějaký test, který by měl sloužit jako jakýsi screening pro odhalení dětí s ošetřením na poruchy autistického spektra. Ale to, co popisujete, je chování velké spousty batolat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5207
31.10.21 22:45

Normalní dítě.. autisti se moc nesměji… myslim na těch správných místech..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
31.10.21 23:09

Děkuji za info. Velmi se všem co se můj příspěvek někoho dotkl omlouvám se. Napsal jsem to dlouze proto že jsem chtěl popsat chování jako celek. Co se týká mé obavy tak za prvé jsem prvorodič tak se ptám zkušených, za druhé mé obavy vznikly z důvodu že minimálně čtyři články poukazovali že zdravé dítě umí ukazovat do 10 měsíců a v batolecím věku největší příznak je ukazování, proto mne to vystrašilo proto tento dotaz. A nebojte malá se jen nehoní za kočkama chodíme sní ven každý přijatelný den. Všem kdo věcně poradily děkuji a ostatní kdo chce rýpat najděte si kamarády nebo si najděte partnera a pokud ho máte je mi ho líto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
931
31.10.21 23:43

No, vaše dcera toho umí podstatně víc než moje ve stejném věku. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3093
31.10.21 23:48

Limit na ukazovani je 18 mesicu. Do 18 mesicu by mela zacit ukazovat, takze ma jeste 3 mesice cas. Ikdyby nezacala, tak takto jednotlive, bez dalsich priznaku, tak to stejne nejspis nic znamenat nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6445
1.11.21 00:01

Myslím, že je to stále individuální. Ani jedna z dcer nikdy neukazovala. V okamžiku, kdy začaly mluvit, tak obě používaly „divej mami“ a jednoduše popsaly co vidí. Třeba pouze slovo „kočka“, hotovo, stačilo. Rovněž ani jedna nebučela, nemečela ani nemňoukala, či neštěkala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1293
1.11.21 00:54
@Martina84 píše:
Co je na tom autistickeho? Doporučuju se zaměřit na interpunkci. Nedá se to číst.
:lol: :lol: :lol:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat