Novorozenecká žloutenka trvá dál

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
9139
30.10.21 18:56

Novorozenecká žloutenka - trvá dál

Ahoj, jsem týden a půl po porodu a prtě má novorozeneckou žloutenku. Já jsem RH mínus, tatínek RH plus a naše děti jsou plus po tatínkovi. Z porodnice nás pouštěli s hodnotou bilirubinu něco kolem 230 s tím, že pod světlo dávají až od 260. Pustili nás v pátek a v pondělí jsme byli poprvé u pediatra, který tím měřákem na hrudníčku naměřil vyšší hodnoty a odeslal nás do nemocnice na fototerapii. Tam naměřili 288 - svítilo noc a den, spadlo to na 209 a s tím nás pustili domů teď ve středu. V pondělí máme jít zase na krev a já se předem klepu jaká bude hodnota, protože bělmo je žluté, hlavička a hrudníček taky :,( Jinak bříško a nožičky se mi zdají v pohodě.

Teď je venku spíš mlha, sluníčko vyleze na chvilku, takže jakmile vidím paprsek, už pochoduju s postýlkou po bytě a vystavuju miminko jen v plínce sluníčku. V tomto ročním období to ale není žádné terno. Doktorka, když nás propouštěla, ta věštila, že se spíš brzy vrátíme, že se to rádo zhoršuje. Kdy se toho zbavíme? Měl jste to někdo u miminka taky takhle nahoru dolu? :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17870
30.10.21 19:05

Měla, u syna, nemáme s chlapem RH ani jeden. pouštěli nás s hodnotou kolem 185 nebo tak nějak, hraniční na propuštění, chodila jsem s ním k dětské a byl žlutý podle fotek tak 3 měsíce minimálně. po propuštění hodnota vzrostla, na měření jsem byla tak po měsíci, jen tim přístrojem (což je nepřený), hodnotu si nepamatuju přesně, ale byla podobná té propouštěcí. Na svícení nebyl, doma jsem nijak nesvítila, odešlo to samo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28022
30.10.21 19:08

@MartinaCV já rodila také v říjnu, propustili nás s hraničními hodnotami, a co nejvíc jsem jezdila s kočárem po venku se sundanou střechou, ono stačí to denní světlo, nemusí být přímo slunce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9139
30.10.21 19:11
@stinga píše:
@MartinaCV já rodila také v říjnu, propustili nás s hraničními hodnotami, a co nejvíc jsem jezdila s kočárem po venku se sundanou střechou, ono stačí to denní světlo, nemusí být přímo slunce

Nechávám ho v plínce v postýlce u okna, ale mám pocit, že třeba přes noc, když je tma, tak víc zežloutne. :think: Na koníkovi je diskuze, kde holky píšou, že prý to dělá i mateřské mléko a že proto radši přešly na umělé. To se mi tedy nechce…kojím plně. Je fakt, že to mlezivo bylo tak žluté, že s tím má problém i Wanish. Zůstávají na látkových plenách fleky. Teď už je mléko ale bílé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
508
30.10.21 19:31

Kojené děti jsou žluté déle, ale vůbec ničemu to nevadí. Když je žloutenka nebezpečná, tak se změní stolice do bíla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
552
30.10.21 19:34
@MartinaCV píše:
Nechávám ho v plínce v postýlce u okna, ale mám pocit, že třeba přes noc, když je tma, tak víc zežloutne. :think: Na koníkovi je diskuze, kde holky píšou, že prý to dělá i mateřské mléko a že proto radši přešly na umělé. To se mi tedy nechce…kojím plně. Je fakt, že to mlezivo bylo tak žluté, že s tím má problém i Wanish. Zůstávají na látkových plenách fleky. Teď už je mléko ale bílé.

Ahoj, můj syn měl také vysoké hodnoty poměrně dlouho, když to trvalo tři měsíce, doporučila nám dětská doktorka na víkend vysadit mateřské mléko, to se mi nechtělo, protože syn krásně pil. Tak na doporučení dětské jsem odsávala a převařovala MM (už si přesně nepamatuji zdůvodnění, ale tuším, že v nepřevařeném MM jsou enzymy, které brání odbourávání bilirubinu). Opravdu po cca třech dnech hodnoty klesly, můžeš vyzkoušet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
975
30.10.21 19:40

Nas pousteli s hodnotou 230, byl oranzovy jak pomeranc, na zadne odbery nas hned neposlali a oranzovy byl tri mesice, uplne odzloutnul az ctvrty mesic. Hodnotu jednou doktorka nabirala a rikala, ze klesa, takze dobry.. ale ze kojene deti to odbouravaji dyl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5817
30.10.21 19:45

Není to ničím neobvyklým, u kojených dětí může žloutenka přetrvávat i 3 měsíce (byť v menší intenzitě).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17269
30.10.21 19:48

Dle fotek asi tři měsíce. Ale nikdo z toho vědu nedělal

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
617
30.10.21 20:16

Syn měl též novorozeneckou žloutenku, v porodnici se svítil cca 43 hodin. Já jsem Rh negativní manžel Rh pozitivní syn je Rh negativní po mě. S jakou hodnotou bilirubinu jsme šli domů Vám už neřeknu ale měl ji snad tři čtyři měsíce než úplně odezněla…byl díky ní hodně spavý a na kojení jsme ho museli co dvě hodiny budit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4132
30.10.21 20:19

@MartinaCV nas teda z pprodnice pustili az 9ty den a od druhyho dne byla pod svetlem.Bylo to sileny, kazd, rano jsem mela nervy z mereni protoze jsem hrozne chtela domu na Vanoce, no nepovedlo se. Dokonce jsem. musela v porodnici mliko odstrikavat, prevarit a pak ji nakrmit.Kdyz jsem v porodnici brecela ze chci domu na Vanoce tak me doktor jeste,,serval" ze oni se snazi aby nemusela na transfuzi krve(coz dodnes nechspu, protoze jsem o tom nikdy neslysela co se tyce zloutenky).Kazdopadne doma jsem hned presla na UM a na kontrolnim mereni uz byla v pohode.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9139
30.10.21 21:05
@Ivana 85 píše:
@MartinaCV nas teda z pprodnice pustili az 9ty den a od druhyho dne byla pod svetlem.Bylo to sileny, kazd, rano jsem mela nervy z mereni protoze jsem hrozne chtela domu na Vanoce, no nepovedlo se. Dokonce jsem. musela v porodnici mliko odstrikavat, prevarit a pak ji nakrmit.Kdyz jsem v porodnici brecela ze chci domu na Vanoce tak me doktor jeste,,serval" ze oni se snazi aby nemusela na transfuzi krve(coz dodnes nechspu, protoze jsem o tom nikdy neslysela co se tyce zloutenky).Kazdopadne doma jsem hned presla na UM a na kontrolnim mereni uz byla v pohode.

Vím, že se v ojedinělých případech transfuze dává :( Koukám, že to převařování mateřského mléka se tedy doporučuje… :think: V pondělí se na to zeptám při odběrech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9139
30.10.21 21:09

@Doctus A jak se zbavit tech vyssich hodnot nad 200? :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9139
30.10.21 21:12
@mag12 píše:
Ahoj, můj syn měl také vysoké hodnoty poměrně dlouho, když to trvalo tři měsíce, doporučila nám dětská doktorka na víkend vysadit mateřské mléko, to se mi nechtělo, protože syn krásně pil. Tak na doporučení dětské jsem odsávala a převařovala MM (už si přesně nepamatuji zdůvodnění, ale tuším, že v nepřevařeném MM jsou enzymy, které brání odbourávání bilirubinu). Opravdu po cca třech dnech hodnoty klesly, můžeš vyzkoušet.

Ja to fakt vyzkousim, kdyz vidim jak casto se to dela. Takze odsaju a dam varit na jak dlouho?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5817
30.10.21 21:20

@MartinaCV
To bude klesat postupně, na svícení by bylo dítko při hodnotách přes 300.

Takže co největší plochu těla vystavit dennímu světlu, nemusí na miminko svítit přímé slunce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat