Názor na náš život

Anonymní
9.6.21 19:49

Názor na náš život

Ahoj,

tentokrát píše tatínek :) zajímá mě pohled maminek a žen co mají rodinky :)

Je mi 29 jsem mladý, slušný, nekouřím, nepiju, nikam moc nechodím jen podnikám:)) :D vydělávám velmi slušné peníze..

Mám přítelkyni, která je doma na rodičovské a máme 4 letou dceru.

Já jako otec platím absolutně všechno, když píšu absolutně tak absolutně. Od nájmu k tomu hypotéku ( stavíme dům), jídla, hraček, nafty, aut, dovolených absolutně vše.

Měsíčně mě nákladově celá rodina vyjde na cca 60 - 70K

Přijde mě, že tak trochu si toho moje přítelkyně neváží a jediné co celé dny dělá, tak leží s telefonem, občas uvaří, stará se o dceru, ale jinak se o nic nezajímá.

Vše musím řešit já, vše musím iniciovat já ( kam pojedeme na výlety, dovolenou ) jak bude vypadat dům, jak bude vybavený. Bohužel, spolu neumíme moc komunikovat.

Přijde mě, že celý vztah a tíhu starostí, financí řeším já.

To stejné její rodina, nikdo nevnímá, že v mém věku jsou lidé co končí po škole a já už řeším takové problémy starosti a berou to jako absolutní samozřejmost, že se máme dobře.

Více méně si začínám všímat, že jsme spolu kvůli dceři, ale nikdy jsem nechtěl udělat ten krok a rozejít se, protože chci aby měla úplnou rodinu a bylo o ni královsky postarané.

Co by jste dělali Vy na mém místě? Vážíte si svého partnera?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
9.6.21 19:54

Mám přesně to stejné, ale z druhé strany. Manžel teda pracuje, ale vydělává mnohem míň, není schopný udělat vůbec nic a platím taky všechno sama. Je neuvěřitelně líný, nevděčný a vážit si ho už dávno neumím. Rozvod zvažuju každý den…

• Citovat
  • Nahlásit
8436
9.6.21 19:57

Já bych ji hnal do práce. Ale jinak věřím, že tvoje partnerka je spíš obří kotva, co tě drží na místě a táhne ke dnu. Musíte se spolu naučit mluvit. Třeba ji taky něco vadí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
139
9.6.21 19:59
@Anonymní píše:
Ahoj,

Je mi 29 jsem mladý, slušný, nekouřím, nepiju, nikam moc nechodím jen podnikám:)) :D vydělávám velmi slušné peníze..

Já jako otec platím absolutně všechno, když píšu absolutně tak absolutně. Od nájmu k tomu hypotéku ( stavíme dům), jídla, hraček, nafty, aut, dovolených absolutně vše.

Přijde mě, že tak trochu si toho moje přítelkyně neváží a jediné co celé dny dělá, tak leží s telefonem, občas uvaří, stará se o dceru, ale jinak se o nic nezajímá.

Vše musím řešit já, vše musím iniciovat já ( kam pojedeme na výlety, dovolenou ) jak bude vypadat dům, jak bude vybavený. Bohužel, spolu neumíme moc komunikovat.

To stejné její rodina, nikdo nevnímá, že v mém věku jsou lidé co končí po škole a já už řeším takové problémy starosti a berou to jako absolutní samozřejmost, že se máme dobře.

Více méně si začínám všímat, že jsme spolu kvůli dceři, ale nikdy jsem nechtěl udělat ten krok a rozejít se, protože chci aby měla úplnou rodinu a bylo o ni královsky postarané.

Ahoj reknu to asi tak u nás pracuje jen manžel já jsem doma se 2 dětmi dcera 6 let a syn 7 mesicu varim uklizim stará se o vše on jen o práci myslím ze by to tak mělo fungovat že vy chlapi toho máte za celý den tak vic jak dost tak proč vám nepomoc a trochu neodlehcit drž se a hlavne si o tom promluv s partnerkou zkuste třeba manželskou poradnu :palec: ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1181

Jaký si to uděláš, takový to máš. 🎶
Jó nechal jsi to zajít daleko a teď bude hodně těžké to upravit ke svému obrazu. Hodně štěstí a pevné nervy!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Promluvila bych si s ní o tom.
Partnera si vážím. Chci slyšet cokoliv co ho trápí ohledně naseho vztahu a pokusit se najít řešení, aby byli oba spokojení.
Pokud si tohle nechávaš pro sebe a jí si to neřekl, těžko s tím ona něco udělá. Řekni vše a uvidíš reakci. A stůj si za svým, nenech se zmanipulovat.
A taky se prostě nepřepínej. Kdyby se ti cokoliv stalo (už nebudeš vydělávat 60 tisíc, ale 20 a rodina se bude muset omezit) tak to je ta vhodná chvíle proto, aby druhý ukázal, jestli tě má opravdu rád. Nemusíš ji zařídit “dokonalý život” vždyť můžete mít dost penez, ale onemocnět… Tvoje povinnost není být Matka Tereza

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.6.21 20:00

Mam ti take jen z druhe strany, jen s tim, ze financne jsme na tom i a stejne, ake u nej to zacina a konci praci, vse ostatni je na me, kdyz je potreba financne vic zabrat, jsem to ja, kdo si najde brigadu. Starost o deti, lekari, skolka, skola, uceni, ucty, pojistky, vse vyrizuji ja. Kdyz se neco pokazi dima, jsem to ja kdo zajistuje instalatera apod..rodina to taky nevnima, naopak, co ory mam, dnes vyzvedl starsi ze skoly, no to chce potlesk…mne uz je to fuk, ja rezignovala, zvazuji odchod, resp jak..nrma cenu byt ve vztahu kdy jeden dela vse a druhy se veze a jeste si toho nevazi..

• Citovat
  • Nahlásit
1691
9.6.21 20:06

Se ctyrletym dítětem nemá co dělat doma. Ať jde hezky do práce, toto fakt nechápu. Tedy, pokud se nedomluvite, že bude v domácnosti, ale to nepíšeš. U nás taky většinu platí manžel, ale to proto že on má normální příjem a já je rodicak, z toho se fakt moc platit nedá. Máme 3 děti. Já platím běžné nákupy, v podstatě vše pro děti (boty, oblečení, hračky, kroužky, tábory…). Samozřejmě když mi to nevyjde, platí muž. Stejně tak já jemu někdy něco pošlu, když jsou větší výdaje. A vaří on, já zas vrtam :) správně je cokoliv, co vyhovuje oběma stranám. To u vás není, takže se musite domluvit na nějakém kompromisu. Bud ať je žena kompletně paní v domácnosti (ale dle toho to taky musí vypadat, ze), nebo ať jde do práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2435
9.6.21 20:06

Nejvetsi problem je teda asi komunikace..zkuste poradnu.. nebo jak to je, ty jsi tohle vsechno rekl a ona na to reaguje jak? Proc vse platis ty, na tom jste se dohodly? (Jasne z rodicaku toho moc neutahne, ale aspon pliny jo) Proc se 4 letou nejde do prace a je doma, na tom jste se dohodly? Travite spolu cas jako rodina a mas pocit, ze jste stastni, nebo jste na sebe protivni? Proc si myslis, ze si toho nevazi a co by mela delat, abys to vnimal? Ma ti to obcas rict, nebo nachystat svacinu do prace? Treba se pletes… Ona muze mit jiny dojem..ze treba jsi porad v praci, nevazis si, ze ti obcas uvaris, ze je na dcerz porad sama, treba dela jine veci, ktere uz nevnimas..nevim, pere, uklizi…ja se treba venuji dceri maximalne, nejaky uklid a vareni pocka, nebo se zaridi jinak, nebo delam s dcerou, pak to ovsem neni perfektni, chci byt s dcerou s manzelem jsme v tom zajedno :nevim:… proste pokud si nepromluvite, tak to nevyresite..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
343
9.6.21 20:07
@Anonymní píše:
Ahoj,

Co bych dělala… chybí ti ocenění tvé snahy, měla bych ji za líný a hloupý hovadko, který si neuvědomuje co vše děláš…rupli by mě nervy a vše bych ji řekla…a podle reakce jednala dál…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9779
9.6.21 20:07

Ať jde do práce. Ono ji to flákání přejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11426
9.6.21 20:08

Ty se citis nedoceneny, co se tyce penez a domu, ale kolem ditete je tech starosti taky mega - doktori, velikost obleceni, boty, krouzky, skola, skolka, sportovni vybaveni, tabory, zdrave jidlo, vitaminy, prospivani, kamaradi atd atd. Jenom to neni vubec videt.
Zkus zenu trochu ocenit, i kdyz nechodi do prace.

A neres to, „kdo toho dela vic a je vetsi chudak“, jako spis tu komunikaci, bez te se opravdu nehnete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21539
9.6.21 20:15

Promluvte si spolu, jak to vidí každý z vás. A čtyřleté dítě patří do školky aspoň na dopoledne a přítelkyně by měla jít do práce. Peníze nerostou na stromě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
987
9.6.21 20:16
@Anonymní píše:
Ahoj,

1. Špatně sis vybral ženskou. Řešení téhle chyby bude bohužel nepříjemné, bolestné a drahé.
2. Špatně sis vybral stránky, kam to napsat. Sem se píše o líných chlapech s lahváčem na gauči a sedřených ženských, co se celý den nezastaví, co si to dovoluješ takhle otáčet role :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1298
9.6.21 20:17

Tak ve 4 letech uz muze jit dite do skolky a tvoje pani do prace ne? Pokud vydelavas hezky penize, tak je fajn, ze platis domacnost atd ale na svoje vydaje by si mohla tvoje zena vydelat sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat