Názor na úzkostný stav

7
20.6.21 11:01

Názor na úzkostný stav

Ahoj, chtěl jsem se zeptat lidí, který si tím už prošli. Trpěl jsem úzkostmi a PA cca 6 let, posledních pár měsíců sem si, začal uvědomovat čím to je. Především řešením zbytečných věcí, a neustálím stressem. Tyhle věci sem začal eliminovat a je mě mnohem lépe…. PA už se u mě neobjevuje, kontrolují to dýchacíma technikama cca 3-4× denně celkově sem klidnější. Pořád ve mě ale zůstávají strachy a různé zamrznutí, přijde mě jako bych se už nemohl posunout dál a dost mě to omezuje. Vždy se tomu snažím jít naproti, ale někdy si chce třeba prcek hrát a já jen stojím a koukam jak blbec, buď zúžený strachem, nebo obavami které jsou absolutně zbytečné. To samé mám třeba s tučným jídlem, vždy jsem z toho špatný, protože redukuji váhu dietou. Každopádně, mám tu antidepresiva trittico prolonge. Nikdy sem je nebral a chci se tomu vyhnout, protoze problém je v moji hlavě a já si musím nastolit pořádek… otázka tedy zní, má cenu je brát? Pomůže me to v moji cestě nebo me to spíše uškodi? Četl jsem hodně článku a všude jsou na to názorné diskuze. Proto mě zajímá názor lidi co s tím měli nějakou zkušenost. Mockrát děkuji a všem co se stim snaží bojovat držím palce :palec: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17
20.6.21 15:23
@Houhouu píše:
Ahoj, chtěl jsem se zeptat lidí, který si tím už prošli. Trpěl jsem úzkostmi a PA cca 6 let, posledních pár měsíců sem si, začal uvědomovat čím to je. Především řešením zbytečných věcí, a neustálím stressem. Tyhle věci sem začal eliminovat a je mě mnohem lépe…. PA už se u mě neobjevuje, kontrolují to dýchacíma technikama cca 3-4× denně celkově sem klidnější. Pořád ve mě ale zůstávají strachy a různé zamrznutí, přijde mě jako bych se už nemohl posunout dál a dost mě to omezuje. Vždy se tomu snažím jít naproti, ale někdy si chce třeba prcek hrát a já jen stojím a koukam jak blbec, buď zúžený strachem, nebo obavami které jsou absolutně zbytečné. To samé mám třeba s tučným jídlem, vždy jsem z toho špatný, protože redukuji váhu dietou. Každopádně, mám tu antidepresiva trittico prolonge. Nikdy sem je nebral a chci se tomu vyhnout, protoze problém je v moji hlavě a já si musím nastolit pořádek… otázka tedy zní, má cenu je brát? Pomůže me to v moji cestě nebo me to spíše uškodi? Četl jsem hodně článku a všude jsou na to názorné diskuze. Proto mě zajímá názor lidi co s tím měli nějakou zkušenost. Mockrát děkuji a všem co se stim snaží bojovat držím palce :palec: :srdce:

Ahoj, já beru AD 3 měsíce, problémy mám už asi 4 roky, ale teprve před 3 měsíci po všemožných vyšetřeních a návštěvách doktora napadlo, že se jedna o panickou poruchu a úzkostné stavy. AD jsem se bal, ale byl jsem ve stavu kdy mně to omezovalo a nemohl jsem ani jezdit do práce. Doktor mně upozornil na to, že se muže stav ještě zhoršit než si tělo zvykne a měl pravdu, asi 10 dni hrůza, ale pak se začalo srovnávat. Po 3 měsících mám pocit, že funguji, dokážu ataky i úzkosti ovládat, rozdýchat. Nicméně byl jsem také na první návštěvě u psychologa a budu v tom pokračovat a chystám se i na KBT terapii. Možná by odborník pomohl, nasměroval tě. Mne ty stavy dříve taky vždy odezněly a byl třeba půl roku klid, ale pak se to vrátilo. Držím palce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
20.6.21 16:20
@Marcolio píše:
Ahoj, já beru AD 3 měsíce, problémy mám už asi 4 roky, ale teprve před 3 měsíci po všemožných vyšetřeních a návštěvách doktora napadlo, že se jedna o panickou poruchu a úzkostné stavy. AD jsem se bal, ale byl jsem ve stavu kdy mně to omezovalo a nemohl jsem ani jezdit do práce. Doktor mně upozornil na to, že se muže stav ještě zhoršit než si tělo zvykne a měl pravdu, asi 10 dni hrůza, ale pak se začalo srovnávat. Po 3 měsících mám pocit, že funguji, dokážu ataky i úzkosti ovládat, rozdýchat. Nicméně byl jsem také na první návštěvě u psychologa a budu v tom pokračovat a chystám se i na KBT terapii. Možná by odborník pomohl, nasměroval tě. Mne ty stavy dříve taky vždy odezněly a byl třeba půl roku klid, ale pak se to vrátilo. Držím palce

Toho já se právě bojim, hlavně těch vedlejších účinků první dny nebo i více dnů. Potřebuju fungovat, to by mě mohlo vyřadit na x týdnů :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
20.6.21 16:34
@Houhouu píše:
Toho já se právě bojim, hlavně těch vedlejších účinků první dny nebo i více dnů. Potřebuju fungovat, to by mě mohlo vyřadit na x týdnů :?

Já byl 10 doma pak už jsem šel do práce, nebylo to ono, ale dalo se to. Nicméně na každého to účinkuje jinak, někdo má jen lehkou nevolnost. Já začal AD Elicea 10mg a teď už jsem měsíc na 20mg a v pohodě. Pokud to ale zvládáš bez AD tak bych ti doporučil psychologa, i když se to nezdá muže hodně pomoct, ale hlavně je to vše na tobě a pak uvidíš, když to nepůjde tak bych zkusil AD. Ono AD tě z toho nevyléčí, ale srovná se to či má a zmírní příznaky, pak je důležité odstranit příčiny. Já si uvědomil, že je to jen v moji hlavě a co mi hodně pomohlo je nebráním se tomu když to přijde, čím více jsem se tomu bránil tím to bylo horší, bušení srdce, tlak 150/130. Teď to jen rozdýchávám a beru to tak, že se něco děje, ale přejde to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
21.6.21 07:34
@Marcolio píše:
Já byl 10 doma pak už jsem šel do práce, nebylo to ono, ale dalo se to. Nicméně na každého to účinkuje jinak, někdo má jen lehkou nevolnost. Já začal AD Elicea 10mg a teď už jsem měsíc na 20mg a v pohodě. Pokud to ale zvládáš bez AD tak bych ti doporučil psychologa, i když se to nezdá muže hodně pomoct, ale hlavně je to vše na tobě a pak uvidíš, když to nepůjde tak bych zkusil AD. Ono AD tě z toho nevyléčí, ale srovná se to či má a zmírní příznaky, pak je důležité odstranit příčiny. Já si uvědomil, že je to jen v moji hlavě a co mi hodně pomohlo je nebráním se tomu když to přijde, čím více jsem se tomu bránil tím to bylo horší, bušení srdce, tlak 150/130. Teď to jen rozdýchávám a beru to tak, že se něco děje, ale přejde to.

Díky za radu a názor :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat