Nechce být přikrytý - jak udržet dítě pod dekou?

125
25.9.20 08:36

nechce být přikrytý

Ahoj Dámy, začíná nám ošklivé počasí a já začínám řešit otázku, jak udržet dítě pod dekou. spaci pytel u nas neprochází, tak právě přemýšlím jak ho budu přikrývat? mám doma péřovou deku, ale to se mi nechce malému dávat, jelikož je těžká a malému vadí, ale zase ty slabší a lehčí ze sebe sundá během chvíle. teď nemáme ještě takový chladno, ale v zimě v ložnici netopíme a máme tam cca. 19 stupňů. spinká v overalu v bavlněném. máte některá radu jak to udělat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1618
25.9.20 08:40

@Barba94 My budeme kupovat toto: http://www.zapnap.cz/

Je to spaci pytel, ale s nozickama a myslim, ze si vůbec nevšimne, že je opravdu v pytli. Nebo hodně maminky kupují takove ty „chlupaté“ teple overalky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1809
25.9.20 08:48

Dcera (ted uz 12 let) NIKDY nechtela byt prikryta. Jako miminko jsem ji trapila ve spacim pytli, plakala, ja nevedela proc. Pozdeji jsem pochopila. Prikryvat se poradne nezacala, vecne spi bez periny i ted. Tak treba mate podobny exemplar. Nevim, jak je dite stare, ale nechala bych mu nejakou perinu, kdyby mu byla zima, nejak ji najde i ve spani :mrgreen: Jestli to tedy neni novorozenec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51107
25.9.20 08:51

Já astávám názor, že děti nejsou blbé a když je jim zima, tak to dají vědět. Moje dítě spí vedle mě a striktně trvá na nepřikrytí, aspoň bude otužilejší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9526
25.9.20 08:53

Ano, pokud nechce být přikrytý, tak bych ho nechala. Max. bych mu tam dala nějakou tenkou deku nebo třeba povlak od peřinky. Chlupatý overal bych nedávala, to je strašně teplé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.9.20 08:55

Kolik ma?
Poradny overal, vcetne zakrytych nozek by to mohl vyresit. Dcera je pul na pul, nekdy spi se zakrytou hlavou, a jindy na sebe tu perinu/deku proste neda :) ten overal to u nas minulou zimu vyresil, a nikdy se nevzbudila studena, nebo nedejboze prochladla. Taky mame v loznici chladno :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15875
25.9.20 08:57
@Barba94 píše:
Ahoj Dámy, začíná nám ošklivé počasí a já začínám řešit otázku, jak udržet dítě pod dekou. spaci pytel u nas neprochází, tak právě přemýšlím jak ho budu přikrývat? mám doma péřovou deku, ale to se mi nechce malému dávat, jelikož je těžká a malému vadí, ale zase ty slabší a lehčí ze sebe sundá během chvíle. teď nemáme ještě takový chladno, ale v zimě v ložnici netopíme a máme tam cca. 19 stupňů. spinká v overalu v bavlněném. máte některá radu jak to udělat?

Řešili jsme buď spacím pytlem nebo - pokud nebyla možnost - teplejším pyžamkem s dlouhými nohavicemi i rukávy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
485
25.9.20 08:57

Řešíme ten samý problém, malý taky odmítá být přikrytý, ale do pytle ho zapínat nechci, nemá to rád. Koupím prostě teplejší pižámko a hotovo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
900
25.9.20 08:58

Syn se nechal prikryt az kolem 3let, ted uz se v noci prikryje sam kdyz je mu zima. Mladsi nesnese na prikryti ani plinu. Tak do ted jsem to neresila, ale budu ji davat teplejsi pyzamo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2477
25.9.20 09:03

Moje děti taky spí věčně odkryté. Mají jen teplejší pyžamo na zimu, jinak nic a zima jim není, i když já jsem po krk pod peřinou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
835
25.9.20 09:03

Tak záleží, kolik je jí let. Syn má 3 roky a od narození odmítá spát přikrytý, ani tenkou deku nesnese. Do 2 let jsem mu kupovala na spaní overaly, které kryly i chodidlo (výborné overaly má Pleas). Teď už spí v klasickém dvoudílném pyžamu a když je mu zima, tak si nohy zavrtá pod peřinu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4834
25.9.20 09:04

19-21 stupňů je normalni pokojová teplota. To jen lidi jsou rozmazlenyho z hicu. Byt tebou tu teplotu udrzuju všude, nebo bude mít chudák rýmu z těch změn teplot. Děti nejsou blby, ony si řeknou kdyz jim je teplo nebo zima.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
125
25.9.20 09:08

Úplně jsem zapomněla zmínit věk :zed: je mu 15 měsíců, on se kolikrát už vzbudil a měl studené ručičky, obličej, nožičky i zátylek.. ale spinkal celou noc, vzbudil se az v pul 9.. takže zimou se nebudí.. ale jde mi o to, aby jsme pak zbytečně nemarodili.. deku ma stále v postýlce, tu mu ani nevytahuji, max když peru a to mu dám zase jinou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13954
25.9.20 09:08

19 stupňů je úplně normální teplota na spaní a rozhodně nepotřebuje duchnu. Moje děti se odkopávají odmalička i při nižších teplotách. Pamatuju (krom kempování) jediný případ, kdy se chumlaly dobrovolně - a to bylo na nevytopené chatě, kde jsme spali v 10st :mrgreen: Tak do 3 let jsem to řešila teplejšími overálky (aby netáhlo na záda a bříško), pak už vůbec :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13954
25.9.20 09:11
@Barba94 píše: Úplně jsem zapomněla zmínit věk :zed: je mu 15 měsíců, on se kolikrát už vzbudil a měl studené ručičky, obličej, nožičky i zátylek.. ale spinkal celou noc, vzbudil se az v pul 9.. takže zimou se nebudí.. ale jde mi o to, aby jsme pak zbytečně nemarodili.. deku ma stále v postýlce, tu mu ani nevytahuji, max když peru a to mu dám zase jinou…

Právě naopak! Spaní v chladnější teplotě úžasně posiluje imunitu - podle mě je to nejdůležitější faktor - a pokud se nebudí, tak značka ideál :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama