Zvláštní křeč/tik u ročního chlapečka

Anonymní
22.9.20 13:27

Zvlastni krec/tik u rocniho chlapecka

Ahoj maminky, uz delsi dobu na synovi, kteremu je 13 mesicu, pozoruji takove zvlastni krece/tiky. Nevim uplne, jak to popsat.. je to jak kdyby krec ve spodni celisti, vyceni u toho spodni zoubky a nekdy propne prstiky na rukou.. podle toho, jestli neco drzi v rucickach. Dela to cca od 7 mesice. Vsichni mi od zacatku rikali, at to neresim, ze to je jen spojene s rustem zubu, nebo dela blbosti a zkousi co dokaze s oblicejem.. ale posledni dobou se mi to nezda. Nekdy to udela 3× denne, pak zase treba dva dny nic. Snazila jsem se vypozorovat, jestli to nema spojitost s jidlem, emoci, radosti, bolesti.. ale nevypozorovala. Udela to kdykoliv a kdekoliv behem dne. Nase dr. nam rekla, ze to muze byt cokoliv, ale pro jistotu nas poslala na neurologii, kam jdeme az za dva tydny. Nemuzu myslet na nic jineho, jen jestli je ten nas maly cvrcek v poradku :( Na youtube je spoustu videi pod nazvem Shuddering attacks, coz vypada hoodne podobne tomu, co dela nas maly. Nasla jsem tu podobny dotaz, ale x let stary a tam mi nikdo nereagoval. Pokud by jste mely s necim podobnym zkusenost, prosim o zpravu. Moc dekuji :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
22.9.20 13:35

Je divný že jdete na tu neurologii až tak pozdě, syn měl to stejné a šli jsme rovnou do nemocnice na hospitalizaci a hlavně EEG.
Vám určitě udělají EEG a podle výsledku se uvidí.
U nás to „nic“ nebylo, prostě reakce na jeho vnitřní emoce, že se tak zatne. Ale to se bez EEG nepozná, takže teď by to u vás bylo čistě hádání co to může být.

• Citovat
  • Nahlásit
4311
22.9.20 13:41

Mám stejné starou dceru a dělá něco asi podobného. Ona zatne všechny svaly v obliceji, vyceni zuby, ruce v pěst a třepe se. Myslím, že to jsou prostě emoce, které v tu chvíli nedokáže zpracovat. Žádnou přímou souvislost jsem nevypozorovala, ale myslím, že to snad nikdy neudělala bez důvodu. Vždy se před tím něco „stalo“, lekla se, dostala oblíbené jídlo, našla oblíbenou hračku… nenapadlo mě to řešit. Ale samozřejmě za konzultaci u doktora nic nedáš, obzvlášť pokud jsi opravdu nevypozorovala žádnou souvislost s ničím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.9.20 13:50

Nevim, asi to Dr. neprijde jako nejaky problem… On je celkove strasne sikovny. Od 11m chodi, od malicka krasne papa, porad neco zvatla, je sikovny na ruce, ma rad lidi kolem sebe, hodne spolecensky.. je pravda, ze jsme meli docela osklivy porod, ale jak rikas.. jen hadam, co to muze byt a cim to muze byt zpusobene.

Tezko rict, co se mu v te hlavicce honi, mozna si myslim, ze to neni s nicim spojene a pritom nejake emoce zrovna proziva.. Byli jsme u more a sli po plazi a z niceho nic to udelal.. potom jsme byli v cukrarne a prinesli nam pohar a zase (mozna tou radosti), vcera to udelal po probuzeni, kdyz sedel na sedacce a nic se zrovna nedelo.. netusim.. Doufam, ze to bude v poradku :(
Moc diky za zpravy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1612
22.9.20 20:45

@Anezka1029 Zkus to natocit a pak na neuro ukázat. I kdyz nevíš, kdy to zrovna udělá, tak treba do 2 týdnu, než půjdete na neuro, se zadari a natočís ho zrovna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.9.20 20:53

@suzka1 Mame to natocene, ukazovala jsem to prave i Dr. a ta uznala, ze je treba to zkontrolovat, ale ze ji to prijde zvlastni jen na jednom ze tri videi, co jsem ji ukazovala.. tak uvidime za ty dva tydny, co nam rekne odbornik a ne jen prakticka.. Musim na to porad myslet :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
115
23.9.20 09:18

Zakladatelko, asi nic, co napisem, ta neukludni, ale verim, ze to nic nie je. Zrovna tie „shuddering attacks“ su aspon podla google bezne a casom same odozneju. Je super, ze idete na vysetrenie, pre pokoj duse. Ale skus sa zamerat na nieco ine.

My sme s malym na eeg boli tiez (kvoli inym veciam teda) a u vasho doktora to moze byt inak, ale… Od prvej navstevy neurologa az kym sme mali vysledky, ubehol mesiac. To by si sa este nastresovala vela a hlavne tym teraz nic nezmenis. Bude dobre :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.9.20 09:43

@jaia00 dekuji :srdce: Je fakt, ze kamaradka take chodila s dcerou po vysetrenich a vzdy cekali na vysledky pekne dlouho.. Ale podle Dr. to asi nic akutniho neni, tak budu doufat, ze ma pravdu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama