Nechce jíst!

60
8.5.05 12:20

Nechce jíst!

Dobrý den maminky - mám jeden problém. Vlastně ani tak né já jako švagrová se svou 2 a půl letou raubířkou Nikolkou. Malá má v tomto věku jen 11 kg a je opravdu velmi drobná. Již od narození do ní byl problém cokoliv dostat. Nechce prostě nic jíst. Dneska si ochotně veme akorát bonbon - ty ji ale nedávají -spíš se to snaží dávat jako motivaci - až to dopapáš dostaneš bonbon - však to znáte. Ale je to opravdu o nervy - denně sní třeba ráno asi půl toho piškotu Kindr (ta známá reklamní svačinka pro děti) a v poledne asi 2 lžíce polévky a tím to mnohdy končí!!!! Prostě brečí a neustále vše odstrkuje se slovy ne nechci. Nedá se ani nijak ošálit … zkoušeli jsem asi všichni všechno. Dokonce ani sirupy na podporu chuti k jídlu nepomáhaly .. nemáte někdo nějaký trik? Zatím nechtějí malou stresovat doktorkou - ale taky mají velký strach aby malé nechyběly vitamíny a aby správně rostla. Díky moc za vaše odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3417
8.5.05 13:03

Odborník na stravu dětí zrovna nejsem, ale pokud dvouapůlleté dítě sní za den tyčinku Kindr (mimochodem bohatou tak leda na cukr a tuk- alespoň podle mého názoru) a dvě lžíce polévky, tak problémy s vitamíny by mít mohlo. Taky bonbón jako odměna by se rozhodně dávat neměl, protože dítě si pak myslí, že jí jenom kvůli tomu bonbónu a ne proto, že má hlad. Ale chápu, že zoufalí rodiče zkouší kde co.
Asi bych se k doktorce vydala. Problém může mít holčička třeba psychický, jestli ji od začátku do jídla nutili, aby nebyla tak drobná nebo hubená. Všimla jsem si, že jakmile začnu děti nutit do jídla, většinou je to ještě horší, než když je nechám být. To si pak řeknou samy (teda hlavně kluk 3 roky. Holka rok a půl spíš ječí, že chce jíst, ta mi s jídlem opravdu nestávkuje. Ale taky se stane, že nemá hlad a pak do ní nic nedostanu, i kdybych se rozkrájela). Takže nejlepší se mi zdá do jídla děti opravdu nenutit, ony samy poznají, že mají hlad.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
108
8.5.05 13:13

Ahoj Dandy! Taky jsem maminkou 2 a půl leté Nikolky. Holčina váží přes 15kg a měří přesně metr. Taky jsme zažili podobné období, kdy nechtěla nic jíst (bylo to loni) a tímto obdobím projde asi každé dítě. Důležité je, aby to období netrvalo příliš dlouho a aby rodiče dítě do jídla příliš nenutili. Když to budou dělat, dítko zjistí, že je jeho stravování pro rodiče důležité a bude stravu odmítat a tak rodiče trápit… Zkouší co si může dovolit, kde je únosná mez nebo jen tak rodiče tímto způsobem vydírá. Pokud je dítko po zdravotní stránce v pořádku (potvrdí doktor), pak dítě do jídla nepřiměřeně nenutit a spíš motivovat. Nabídnout pestré jídlo, pro dítě lákavé… (chléb s máslem a paprikou odmítla, když jsem z papriky vytvořila na chléb panáčka, tak to snědla, aj…) Nesní-li, odnést a nabídnout až další jídlo v obvyklém čase. Mezitím nic. Však až dostane hlad, tak si určitě něco vezme. Zdravé dítě zatím hladem neumřelo, pokud mu jídlo bylo nabízeno… Nedostatek vitamínů v tomto období jsme řešili podáváním Sunaru (tam jsme ustoupili a podávali v kojenecké lahvičce) jinak by mléko nevypila. Přeji pevné nervy. Teď už se mi radí lehce, ale dobře si pamatuji, jak jsem z toho byla vystresovaná…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama