Nechce pít nic kromě MM

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kvetinka56
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.03.11 13:45
Nechce pít nic kromě MM

Malý bude mít rok, odmítá jakékoli tekutiny kromě MM. Nevím, co s tím, nechce pít vodu, čaj ovocný, bylinkový, s cukrem, bez cukru, z flašky, netekoucího hrníčku, kouzelného hrníčku Avent, z klasického hrníčku. Nedostanu do něho vůbec nic kromě MM. Teď je nemocný, má málo tekutin (poznám podle plínky) a čaj do něho lijeme přes stříkačku násilím. Už nevím, co s tím, vůbec nic nezabírá a já jsem na konci se silami. Jídlu taky moc nedá, ale to je na další diskuzi. Nejraději by byl přisátý jenom u prsa, ale mě to už začíná vadit a přemýšlím nad tím, že ho úplně odstavím.

Reakce:
zuzouš
Extra třída :D 10365 příspěvků 09.03.11 14:09

Pokud je nemocný, je normální, že nechce jíst ani pít, tak spíš bu´d ráda, že alespoň to mm chce :-) S nějakým učením na normální pití bych počkala, až bude zdravý. A pak budeš muset zkoušet všechno možný, projet znovu všechny savičky a hrníčky, brčko, sladký, nesladký, pít s ním (např.jako že si přiťuknete), nebo jednoduše prso vzít a už nedat a čekat co bude, cpát vodnatým ovocem, polívkama..nojo teorie by mi šla, z praxe o tom vim kulový, ale snad ti to i tak k něčemu bude :wink:

Panuška
Neúnavná pisatelka 17045 příspěvků 09.03.11 14:12

no mě akorát napadlo, ale nevím jak jsi na tom s odsáváním, jestli něco v tomhle věku ještě odsaješ - odsát mm a zkusit nějakou lahvičku jestli se chytne na to. Pokud ano tak ředit postupně vodou.

My jsme ted takto přešli na obyč kravské mléko, každý den jsem ubírala z nutrilonu jednu odměrku a nahrazovala obyč mlíkem a najednou to jde.do té doby ho nechtěla. :nevim:

je to trochu na palici to uznávám, ale třeba by to zabralo. JInak diskusí o tom jak děti nepijí je tu mraky a většinou je to o tom vydržet. :wink:

kvetinka56
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.03.11 14:53
Panuška píše:
no mě akorát napadlo, ale nevím jak jsi na tom s odsáváním, jestli něco v tomhle věku ještě odsaješ - odsát mm a zkusit nějakou lahvičku jestli se chytne na to. Pokud ano tak ředit postupně vodou.

My jsme ted takto přešli na obyč kravské mléko, každý den jsem ubírala z nutrilonu jednu odměrku a nahrazovala obyč mlíkem a najednou to jde.do té doby ho nechtěla. :nevim:

je to trochu na palici to uznávám, ale třeba by to zabralo. JInak diskusí o tom jak děti nepijí je tu mraky a většinou je to o tom vydržet. :wink:

Jo, vetsinou jsou o tom, ze nechteji pit z hrnicku misto flasky a pod. Misa nechce pit nic a z niceho, v tom je ten problem, ze on tu flasku nebo pititko ani neveme do pusy, takze ani neochutna.

kvetinka56
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.03.11 14:54
zuzouš píše:
Pokud je nemocný, je normální, že nechce jíst ani pít, tak spíš bu´d ráda, že alespoň to mm chce :-) S nějakým učením na normální pití bych počkala, až bude zdravý. A pak budeš muset zkoušet všechno možný, projet znovu všechny savičky a hrníčky, brčko, sladký, nesladký, pít s ním (např.jako že si přiťuknete), nebo jednoduše prso vzít a už nedat a čekat co bude, cpát vodnatým ovocem, polívkama..nojo teorie by mi šla, z praxe o tom vim kulový, ale snad ti to i tak k něčemu bude :wink:

To neni zpusobeno nemoci, on odmita pit i kdyz je zdravy. Vsechno jsem uz zkousela, nic zatim nezabralo

Golinka
Kecalka 211 příspěvků 09.03.11 14:55

My jsme měli úspěch až když jsme dala jablečný čaj přislazaný glukopurem :nevim:

Panuška
Neúnavná pisatelka 17045 příspěvků 09.03.11 15:30
kvetinka56 píše:
Panuška píše:

je to trochu na palici to uznávám, ale třeba by to zabralo. JInak diskusí o tom jak děti nepijí je tu mraky a většinou je to o tom vydržet. :wink:
Jo, vetsinou jsou o tom, ze nechteji pit z hrnicku misto flasky a pod. Misa nechce pit nic a z niceho, v tom je ten problem, ze on tu flasku nebo pititko ani neveme do pusy, takze ani neochutna.

no tak v tom případě asi jen zkoušet azkoušet a obrnět se trpělivostí :lol:

dada1511
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.03.11 15:32

Do roku jsem kromě MM jiné tekutiny nedávala,až po roku s odstavením.Jestli je nemocný,nechala bych to na později,a zatím přikládala jak potřebuje.

vvero
Ukecaná baba ;) 1113 příspěvků 09.03.11 15:41

U nás byl stejný problém, pití jsem tedy podávala injekční stříkačkou (v nemoci) a zkoušeli jsme různá pítka, nakonec se osvědčil obyč. hrneček z Ikei a ještě pítko Lovi: http://www.letajicisen.cz/…itko-LOVI-6m
Líbilo se mu, jak je měkké, hryzal do něj zoubkama a občas se i napil. Dávala jsem vodu, neslazený čaj. Mléko mi nepije do teď nikdy a z ničeho, jak ucítí tu chuť, okamžitě odmítá (zkoušela jsem různé druhy i příchutě, dokonce i koktejl s banánem, s kakaem - nic), dá si jen MM :nevim:

Terrýsek
Povídálka 23 příspěvků 12.03.11 12:53

máme stejný problém, ale už se nám ho daří vyřešit.(jídlo také nechce), je jí 9 měsíců a lahev nechce od začátku. Připadá jí zábavné pít 1,5l lahve vodu, krásně se u toho zleje, bublá do ní a při tom i pije, to samé s hrnkem, mám obrovský 1,5l hrnek, zakousne se do něj, bublá, plive mi do MÉHO čaje, ale pije. asi se cítí víc jeko dospělák, máme asi 10 různých lahviček, pítek, saviček a všeho možného a oprtavdu tekutiny přijímá jen tímto způsoběm. Jinak žije jen na MM.

kvetinka56
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.11 15:16
Terrýsek píše:
máme stejný problém, ale už se nám ho daří vyřešit.(jídlo také nechce), je jí 9 měsíců a lahev nechce od začátku. Připadá jí zábavné pít 1,5l lahve vodu, krásně se u toho zleje, bublá do ní a při tom i pije, to samé s hrnkem, mám obrovský 1,5l hrnek, zakousne se do něj, bublá, plive mi do MÉHO čaje, ale pije. asi se cítí víc jeko dospělák, máme asi 10 různých lahviček, pítek, saviček a všeho možného a oprtavdu tekutiny přijímá jen tímto způsoběm. Jinak žije jen na MM.

To je zajimave, asi vyzkousim. Jinak jidlo uz take moc nechce, jak je ted nemocny, to chapu, ale on toho sni minimum i kdyz je zdravy. A co s tim, utnout mu MM, ze ktereho v podstate zije? Nevim, co dal :roll:

Terrýsek
Povídálka 23 příspěvků 12.03.11 18:56

Naše mládě chce vše ochutnat, ale pouze1-2 lžičky, dál zavře pusu a je neoblomná..jogurty a přesnídávky vůbec, nejraději má vývar s nudličkami (to sní třeba i3 polévkové lžíce) a kuře s bramborama (tak ty 3kávové lžičky), jinak okusuje piškot a vanilkové křupinky.A toť vše. Každé 3 hoďky si dá mléko a v noci je přisátá jak pijavice, skoro každou hodinu a ve 4 vstává..Takže už jsem také přemýšlela, že to skončíme, ale nemám na to, kojení máme obě rády a co by člověk pro děti neudělal, že?Hlavně nikde neí psáno, že skončením kojení se to vyřeší..což semi riskovat nechce.Držím palce a hlavně ať se brzo uzdraví. Je to strašná beznaděj, vidět jak jsou nešťastní, když jsounemocní.

Bimbiček
Kelišová 6929 příspěvků 16.03.11 16:44

Ahojda, u nás je to úplně to samé jako přes kopírák, Emě je 9 měsíců a nedostanu do ní nic kromě MM. Zkoušela jsem všechny možné druhy lahviček, hrnečků, saviček, různé druhy čajů, šťáv a moštů, prostě si dá jednu lžičku a další už plive. To samé lahvičky a hrnečky, ona to umí potáhnout, ale jakmile cítí něco tekutého v puse, tak okamžitě plive všechno ven. Kojím jí tak 6× za 24 hod, takže tekutin má zatím dost a doktorka mi tvrdí, že prostě nemá žízeň, že jinak by se napila, tak nevím :nevim: :nevim: :nevim:

kvetinka56
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.03.11 19:15

Misovi je uz lip, takze zacal uz i jist a pit. No jedna davka u neho je cca 50 g jidla a asi 50ml denne. Kojim 3× denne, postupne budu ubirat a je mozne, ze az ho odstavim uplne, zizen ho donuti pit. Alespon doufam, jinak nevim :-?

8petule8
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.03.11 08:47

Aha :-D Tak to je super že se tatínek takhle zapojuje :palec:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Mámu mu vzal terorista: Syn Nadi Čižmár má problémy ve škole, pomáhá mu psycholog

Horší teroristický útok Německo nezažilo. Když radikální islamista Anis Amri... číst dále >

Nejhorší věc na pákistánské base? „Vadí mi turecké záchody,“ vzkázala Tereza

Pašeračka Tereza v pondělí opět stanula před pákistánským soudem, po pár... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >