Nechce pít UM ze savičky

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
110
16.5.22 09:11

Nechce pít UM že savičky

Dobrý den, do kdy jste prosím dávaly dětem UM? Syn bude mít 2 a půl roku a nějak nechce pít mléko z láhve se savičkou. Nevím, do čeho mu to připravit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
804
16.5.22 09:14

Hrneček, hrneček s pitkem/brčkem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
110
16.5.22 09:17

@Atisia
Nechce žádné brčka. A v normálním hrnečku mám pocit, že to UM dobře nerozmicham

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2183
16.5.22 09:20

A je ještě um ve 2,5 roku nutné?
Co zkusit takové ty lahvičky s pítkem, jak v něm byl jupík, nebo teď to dělá rajec.
A kdyby ne, tak stačí do normálního hrnečku. Um můžeš připravit jak si zvyklá a jen přelít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9711
16.5.22 09:21

Hrneček. Tak ho rozmíchej v něčem jiném a přelij.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7588
16.5.22 09:27
@saphir píše:
Dobrý den, do kdy jste prosím dávaly dětem UM? Syn bude mít 2 a půl roku a nějak nechce pít mléko z láhve se savičkou. Nevím, do čeho mu to připravit.

Dcera pila UM do tří let, a cca od roku a půl, dvou už nevím, ho pila ze zdravé láhve.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56917
16.5.22 09:45

Dva a půl roku, ne měsíce? Pak když ho nebude pít vůbec, nestane se nic. Ale jinak hrnek, no :nevim: Nebo cokoliv, z čeho pije vodu, musí se to dát ale pořádně vyčistit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1585
16.5.22 09:51
@saphir píše:
@Atisia
Nechce žádné brčka. A v normálním hrnečku mám pocit, že to UM dobře nerozmicham

Tak to rozmíchej v lahvičce se savičkou, jako jsi zvyklá, a přelej do hrnečku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2465
16.5.22 09:51

Když ho pit nebude, tak se ais nic nestane

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27647
16.5.22 09:54

Takhle staré dítě UM nepotřebuje vůbec, natož z lahvičky se savičkou. Můžeš dát klasicky do hrnečku/skleničky nebo prostě tak, jak je zvyklý pít, ale když ho mít nebude, tak se taky nic nestane. Já v tomto věku už dávala klasické čerstvé plnotučné mléko. Hrneček k večeři.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1585
16.5.22 09:58

@unuděná UM určitě k životu nepotřebuje, ale přece jen je obohaceno o různé vitaminy oproti klasickému kravskému mléku. Nám doktorka doporučila dávat UM do 3 let, pokud ho dítě bude chtít. Ale bude-li “jen” na jogurtech a hrnku kravského mléka, tak se mu samozřejmě nic nestane :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27647
16.5.22 10:01
@Thomassss píše:
@unuděná UM určitě k životu nepotřebuje, ale přece jen je obohaceno o různé vitaminy oproti klasickému kravskému mléku. Nám doktorka doporučila dávat UM do 3 let, pokud ho dítě bude chtít. Ale bude-li “jen” na jogurtech a hrnku kravského mléka, tak se mu samozřejmě nic nestane :)

Hele, záleží, jak dítě jí. Moje měly krom toho zmíněného jogurtu přes den většinou i sýr, lučinu, někdy tvaroh nebo kefír, jindy smetanovou zmrzku atd. prostě pestrou stravu s dostatkem mléčných výrobků a upřímně, ten význam UM ve věku kolem 2-3 let je za mě hodně přeceňovaný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1585
16.5.22 10:05

@unuděná ano, to určitě stačí, když je dostatek mléčných výrobků, není pak potřeba ani hrnek UM ani hrnek mléka. Jen za mě, já dávám večer do postýlky lahev s mlékem a tam dávám raději UM než klasické mléko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27647
16.5.22 10:08
@Thomassss píše:
@unuděná ano, to určitě stačí, když je dostatek mléčných výrobků, není pak potřeba ani hrnek UM ani hrnek mléka. Jen za mě, já dávám večer do postýlky lahev s mlékem a tam dávám raději UM než klasické mléko.

To si pak ještě jde čistit zuby, nebo u toho vytuhne? Protože tohle usínání u lahve vnímám jako největší průšvih na zuby..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1585
16.5.22 10:10

@unuděná nene, to už je má vyčištěný. Vypije to tak za 2 minuty a lahev pak odnáším. Ale pak už nečistíme. Snad se zuby nebudou kazit :think: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat