Nechce sát

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Uživatel je onlinegeileenka
Extra třída :D 12456 příspěvků 15.02.13 08:20
Nechce sát

Ahoj holky, ptám se za kamarádku, která sem nechodí. Má týden starou holčičku, která se prostě odmítá přisát. Myslíme si, že to pokazili v porodnici, protože se jí první 2 dny pořádně nikdo nevěnoval, neuměla malou přiložit, nikdo jí nepomohl, prso odmítala, pak dostala mlíčko jen hadičkou, aby alespoň něco měla. Další den s ní již zkoušeli všechny možné polohy pro kojení, ale malá se vůbec nechtěla přisát, pořád se vztekala, prý ji násilně přimačkávali hlavu a to ji rozčilovalo a odtahovala se. Teď už se nepřisaje vůbec. Kamarádka odsává a dává hadičkou. Přikládat zkouší, ale bez úspěchu. Včera jsem to s ní zkoušela i já, ale taky se nepodařilo. Malá se prostě nechce přisát, vzteká se. Vyzkoušely jsme i kloboučky - nejprve jsme jí daly samotný klobouček s kapkou mlíčka, aby zjistila, že to teče, to si chytla v pohodě a vytáhla, ale jak jsme pod klobouček daly bradavku, tak vypila jenom mlíčko v kloboučku a vztekání, protože dál to už nebylo bez práce. Nahřívání a odstříkání před kojením jsme taky zkoušely, fakt si už nevíme rady. Nemáte někdo nějakou zkušenost, radu?

Reakce:
obrazek
Echt Kelišová 9868 příspěvků 15.02.13 08:44

Me se nechteli prisat obe deti. obe byly nedonoseny ( Vojta 33 tyden, Bara 36 tyden).
oba se zacali prisavat az za mesic porodu a pak bylo uz vse okolo sani ok!
do te doby jsem jim davala mliko lahvickou. odsavala jsem svoje.
a nasledne jsem kojila oba pres pul roku.

takze to chce trpelivost, odsavat, aby mliko neztratila.

mohl by pomoct finger tip nebo suplementor ( oboje medela, oboje stale jeste mam, kdyby chtela) http://www.medela.cz/…b-vyzivy.php

u Barunky mi pomohl pozdeji figl, kdyz se naucila sat z lahvicky ( musela mit tu malickou savicku co ma treba medela, vubec nezvladala usat treba Avent) tak jsem si tu savicku dala na bradavku jako kloboucek - a tak se to pak naucila.

Suplak jsem pouzivala u Vojty, u Barunky uz tolik ne. ten mi prodlouzil kojeni o 3 mesice.

ircav
Kecalka 478 příspěvků 15.02.13 09:05

Mně se nechtěla přisát dcerka, nechtěla ani pít, musela jsem odstříkávat a krmit lahví, pak se sice chytla, ale stejně pila málo, no, vydržela jsem odstříkávat cca 3 měsíce, pak musela na sunar, ale zas jsme byly spokojené obě a bez stresu

badela
Echt Kelišová 8927 příspěvků 15.02.13 09:57

Určitě ať kamarádka zavolá nejbližší laktační poradkyni viz seznam na www.kojeni.cz. Miminko se to potřebuje naučit. Ať nepolevuje v přikládání, je v klidu sama a okolo ní také klid a pohodlí. Určitě bych doporučila suplementor, nebo levnější variantu hadičku se stříkačkou (dodá lakt. por.) - hadička se dá k bradavce a dítě saje mléko ze stříkačky, časem si zvykne a naučí se sát normálně. Možná by byla vhodná i lahvička Calma od Medely (je docela fuška z toho něco vytáhnout). Zatím ať kamarádka odsává a krmí alternativně, dokud se to mimi nenaučí. Tahle se špatně radí, ať si určitě najde lakt. poradkyni.

Uživatel je onlinegeileenka
Extra třída :D 12456 příspěvků 15.02.13 10:19

Laktacni poradkyni ma v planu dnes zavolat.Ona krmi prave pres tu hadicku se strikackou, to dostala v porodnici.Saje to pres prst, ale jakmile si to da k bradavce, tak ji to mala plive.

obrazek
Echt Kelišová 9868 příspěvků 15.02.13 11:29

Pres prst - bude zakratko mit prdiky. dost se u toho naloka vzduchu.
calmu nedoporucuju pro tak male miminko, ktere neumi sat!
prave proto, ze je z ni velmi tezke neco dostat. Barunka z ni zacala pit az nekdy ve 3 mesicich snad…
byla to zbytecna investice.

Váš příspěvek
Reklama