Nikdo se se mnou nekamarádí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Holka254
Nováček 6 příspěvků 07.09.19 01:24
Nechce se se mnou nikdo bavit

Ahoj,
Mam takovy problem na zakladce jsem mela 1 dobrou kamosku, ktere jsem mohla rict cokoliv jenze ja jsem takovy ten introvertni typ a tak se ta kamoska zacala vic bavit s partou holek ze tridy a ja jsem sla trochu stranou takze kdyz nekam sli o prestavkach a tak, tak ja jsem zustala trcet v lavici sama.No a ted jsem na stredni. Takze o kamaradku, kterou jsem aspon trochu zajimala byla pryc a ja si nedokazu najit kamarady a tak se na te stredni vsichni zkamaradili a se mnou se nechteji nejak bavit, ale ja bych chtela jenze kdyz porad drzim hubu tak asi tezko se se mnou bude chtit nekdo bavit.Po nocich hodne brecim protoze nemam kamarady a kdyz je nemam tak se nemuzu nikomu sverit, nemam s kym jit ven,… Chce se mi brecet i kdyz do te skoly jedu protoze vim ze zase budu sama tam nekde sedet. Nemam kvuli tomu vubec zadne sebevedomi. Nejradsi bych si za to vypleskala ze s ostatnima nepromluvim, ale proste to nejde jakobych mela v sobe nejakou prekazku kdyz chci neco rict a ta prekazka me proste zastavi. Je to hrozne. Proc vubec ziju? Nechci byt na svete, jsem prece uplne zbytecna. :,( :,(

Reakce:
Dee10
Kecalka 361 příspěvků 07.09.19 02:23

@Holka254 zkus se víc zapojit do kolektivu, vím, že to není asi snadné a na střední asi vůbec ne, když tam nikoho moc neznáš. Oni na tebe třeba nemluví? Nesnaží se s tebou nějak navázat kontakt?
Držím palce :palec: :hug:

filemoncg
Nováček 5 příspěvků 07.09.19 03:09

To je takový začarovaný kruh. Čim míň se s tebou ostatní baví, tím víc jsi z toho smutná. A naopak. Čím víc jsi smutná, tím míň se s tebou baví. Takže začni u sebe. Buď veselá. To se mi to řekne, že? Ale není to tak těžké, jak to vypadá. Když se na tebe někdo usmívá, je ti to příjemné. Myslí klidně jen na to, co tě těší, na své koníčky, na cokoliv hezkého. Např. skvělá, veselá hudba. Když jdeš do školy, zpívej si v duchu tu krásnou píseň. Když přijdeš, tak se usmívej, jako když máš dobrou náladu. Cvič si klidně úsměv před zrcadlem. Koukej lidem víc do očí a usmívej se. Záměř pohled někam mimo spolužáky, vzpomeň si třeba na tvůj oblíbený vtip a pak se s tím úsměvem jen tak mimochodem rozhlédni po spolužácích.
Zdrav lidi. Na ulici a všude. Na koho chceš, na toho se usměj.
To je všechno takové cvičení. Cvičení nemusí být snadné. Ale od toho je cvičení. Stačí to zkusit a opakovat. Určitě brzy uvidíš, jak si tě začínají spolužáci všímat. Čím víc na sobě pracuješ, tím víc si sebe vážíš. Lidé mají radi veselé lidi a tu dobrou náladu od nich čerpají.
Přeji ti, ať se daří. :hug:

Uživatel je onlinemrav
Vesmírná mluvilka 32337 příspěvků 07.09.19 04:32

Ahoj. Začni se se spolužáky bavit- o čemkoliv. Co ráda děláš ve svém volném čase a podobně. Hlavně nebuď zakřiknuta a určitě si najdeš kamarádky. Držím ti palce. :mavam:

PepiKo
Ukecaná baba ;) 1211 příspěvků 07.09.19 04:49

Ahojky, a vy nepojedete na nějaký adaptační kurz na par dni? :think: za nás se jezdilo buď hned z kraje začátku školního roku nebo jeďte na konci prázdnin. Bylo to plný různých společných her a akci zaměřených prave na seznámeni se, poznání… jinak s kým sedíš v lavici? Zkus navázat kontakt aspoň s ní/s ním… a opravdu se usmívej, buď veselá :) ono to pak k tobě ostatní přitáhne. A neboj se, určitě si v novém kolektivu někoho najdeš, jen to někdy déle trvá :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.09.19 06:54

Ahoj, pokud chceš mít kamarády, musíš mezi vrstevníky. Třeba si ostatní myslí, že o ně nestojíš. Já mám dceru 15 let, nyní nastoupila na SŠ a byla týden na adaptačním kurzu. Když jsem se jí ptala, co spolužáci, řekla že ok, jen 2 holky jsou divný, protože se s nikým nebavily a do ničeho nezapojily. Takhle to prostě vnímala, a to moje dcera rozhodně není bavič a extrovert…Zkus se třeba připojit, když někam půjdou, aby začali vnímat, že jsi, držím ti palce…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.09.19 06:57

Zlaticko, treba kdyz nebudes necemu rozumet, zkus udelat prvni krok a zeptat se holek, ktere ti jsou nejvice sympaticke, tim idelat prvni krok ze na ne poprve promluvis ;) :kytka: :hug: :srdce:

lachtanice86
Echt Kelišová 8994 příspěvků 07.09.19 06:59

Taky jsem na střední neměla kamarády. Navíc já měla školu v jiném městě, tak jsem byla po škole sama, jsem introvert. Ale mne to tak vyhovuje. Pokud tobě ne, musíš se zapojit. Nikdo sám od sebe za tebou nepřijde.

Heivka
Závislačka 4383 příspěvků 07.09.19 08:10

@Holka254 Pokud ti samota nevyhovuje, tak holka nebudeš introvert, ale spíš nesmělá nebo sociálně neohrabaná. Introvert se nebojí mluvit, kolikrát introverta mezi ostatními nepoznáš, jenom ho vysoká míra komunikace vyčerpává a dobíjí se o samotě. A netrápí ho to že je často sám protože je mu ten stav příjemný. Pokud máš až takové zábrany a jsi nešťastná tak zajdi za školním poradcem (nebo psychologem pokud ho vaše škola má) který může poradit kam se obrátit o pomoc.

Ou
Echt Kelišová 9024 příspěvků 07.09.19 08:20

Hele doplač a pak začni zkoumat, jak to dělat jinak.

Především si pořiď (třeba z knihovny) tuhle knížku aby si dokázala vnímat i pozitivní aspekty toho, že si introvertní

https://obchod.portal.cz/…/ticha-sila/

No a pak je kniha která přímo řeší tvůj problém

https://obchod.portal.cz/…am-kamarady/

Obecně potřebuješ ve škole najít někoho, jednoho s kým se pokusíš nějak bavit - bez toho abys riskla něco říct to moc nejde, no.

Snazší než ve škole to ale bude mimo ní - hledej nějaký kroužek, oddíl či skupinu, která se věnuje tomu co tě zajímá a najdi odvahu se k nim přidat. Pokud máte společný zájem, tak se hovoří snáz.

Naprosto ideální pro takovou příležitost jsou třeba víkendovky s Brontosaurem - počítá se s tím, že lidi co tam jedou se neznají a obecně tam jezdí hodní lidé a je tam spousta plachých introvertů, co překonají svůj strach a najdou svoje lidi. A i kdyby nic, tak uděláš něco užitečného - pro přírodu a nebo pro památky.

https://www.brontosaurus.cz/…olnicke-akce?…

Ou
Echt Kelišová 9024 příspěvků 07.09.19 08:21
@Heivka píše:
@Holka254 Pokud ti samota nevyhovuje, tak holka nebudeš introvert, ale spíš nesmělá nebo sociálně neohrabaná. Introvert se nebojí mluvit, kolikrát introverta mezi ostatními nepoznáš, jenom ho vysoká míra komunikace vyčerpává a dobíjí se o samotě. A netrápí ho to že je často sám protože je mu ten stav příjemný. Pokud máš až takové zábrany a jsi nešťastná tak zajdi za školním poradcem (nebo psychologem pokud ho vaše škola má) který může poradit kam se obrátit o pomoc.

Samozřejmě že introverti můžou být taky plaší, úzkostní a nebo cokoliv dalšího. Naopak - jsou k tomu dost predisponovnaí.

Heivka
Závislačka 4383 příspěvků 07.09.19 08:48

@Ou Samozřejmě že mohou jenom mi vadí že se všude klade rovnice mezi úzkosti, plachost,… a introverzi. Bohužel jsou na tom dost bití introverti jako já, protože (podle okolí) jsem velice zábavná společnice, ale ve společnosti se vyskytuji sporadicky (ze své vlastní vůle) a když padne otázka proč jsem nebyla tam a tam, tak většinou po nějaké době se dojde k tomu že jsem introvert a většinou následuje rada že na to jsou určitě nějaké léky (kdybych za tuto otázku měla pokaždé dostat korunu tak už mám pěkně těžký pytel korun) právě kvůli zaměňování introverze a sociální fobie. Ale stejně tak sociálními fobiemi a úzkostmi mohou trpět i extroverti a z logiky věci to pro ně musí být mnohem horší protože se jim nedostává lidského kontaktu, který nutně potřebují. Když má introvert slabší sociální fóbii tak si toho ani nemusí všimnout protože ke spokojené existenci tolik lidí nepotřebuje. :mrgreen:

Ou
Echt Kelišová 9024 příspěvků 07.09.19 11:15

@Heivka njn, lidstvo je věc mdlá, nemocná a hlúpá. jak říkal Tomáš Chelčický :-D

Ale jinak introverze je vrozená a to nejlepší co se s tím dá dělat je přijmout se takový jaký člověk je, nejít proti své podstatě a ocenit to co přináší - a je toho hodně.

Úzkost oproti tomu je z velké části naučená, byť kořeny leží někde v dětství a i s vrozenou dispozicí k vyšší citlivosti vůči úzkosti se dá pracovat a dost si ulevit.

Holka254
Nováček 6 příspěvků 07.09.19 12:51

@PepiKo no my jsme byli na adaptaku jen 1den takze mi to moc nepomohlo
A v lavici prave nesedim a nikym :(

Holka254
Nováček 6 příspěvků 07.09.19 12:55
@Anonymní píše: …Zkus se třeba připojit, když někam půjdou, aby začali vnímat, že jsi, držím ti palce…

Ja se k nim bojim pripojit kdyz nekam jdou, protoze si myslim, ze by si o mne mysleli ze se vtiram. :/

Váš příspěvek
Reklama