nechce zeleninu, poradíte?

2114
21.7.05 15:55

nechce zeleninu, poradíte?

Ahojky,

moje 5m holcina nebasti zeleninu. :? Ovocny prikrmy, ovocny stavy, ovocny kase sou OK. Ale jakmile ji do pusy strcim zeleninovy prikrm (zelenina+maso+napr. brambory) no proste cokoli jinyho nez ovoce tak zacne bulit, otacet hlavou a prestane polykat. Jediny co se mi zatim podarilo do ni dopravit byla mrkev ale ta uz ji taky nechutna. :evil: Vite o nake metode jak by to mohla zacit jist :?: Diky. Sany + prte od 1m nekojene.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6545
21.7.05 16:33

No napadaj mě dva způsoby - bud přidávat zeleninu do UM, nejdřív malinko, nebo, jako jsem to udělala já, začala jsem jablíčkem, pak dala jablíčko a mrkev, nakonec jsem měnila poměr tka, že byla jen mrkev a pak jsem mrkev strkala do všeho ostatního, až začala jíst všechno (ovšem to množství, co sní, je celkem zanedbatelné - skleničku máme na 2-3 dny). A hlavně trpělivost, když nechce, třeba zkus za pár dní znova, popř. něco jiného.
Hodně štěstí
Gabča a Barča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
493
21.7.05 16:45

Mně se osvědčilo nabízet několikrát za sebou ty samé chutě. Jogurt například vypadal tragicky - zpočátku spápnul tak max. 5 lžiček. Vytrvala jsem, a on si na tu chuť zvykl. Teď už sní 150g. Přidávání mléka do zeleniny u nás taky pomohlo. Ondrášek dlouhou dobu vypadal jako velký jedlík, teď ale zeleninku taky moc nechce (dneska např. snědl tak 40g).. Nelámu to přes koleno, však on se rozpapá.. Na tvém místě bych si s tím nelámala hlavu, zkoušela bych klidně čtyřikrát za sebou mrkev s mlékem…ono jí to časem zachutná..a kdyby ne, tak určitě hlady neumře :wink: Nakonec, nad plným talířem se těžko hlady umírá.. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38
21.7.05 21:04

Ahojky,

dělala jsem to jako Gábinka, začala jsem s jablkem, do kterého jsem přidávala čím dál víc mrkve. I když je tvoje holčička už mrkví přejezená, v jablku ji nepozná. Já dávám mrkev do všeho, mám ji mraženou v přesnídávkových skleničkách, ale jen tu jarní, čerstvou s natí, je sladší, uvařenou a rozemletou s oliv. olejem. Když občas nestihnu nic rychle ukuchtit, dám jí jen tu mrkev a spokojenost.

Martina a Barborka (za 14 dní rok)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
377
21.7.05 21:13

ahojky Sany,

měli jsme ten samý problém co popisuješ zhruba před měsícem.Niki se mi jednou ze zeleniny/doteď nevím proč/ poblinkala a víc jsem jí do ní nedostala a hotovo.Psala jsem taky dotaz sem a holky mi poradily,abych začala zas jen jedním druhem a rozmixovat jako bramborovou kaši s UM.A světe div se,my baštíme.Např.brambor,mrkev,cuketa+150ml Nutirlonu rozmíchat.Ono jí to s mlíčkem fakt líp klouže do krku a dělám to i řídší,aby z toho nebyla kejda,kde stojí lžíce.To bych neuspěla.
Fakt je to asi přechodné období,teď pro změnu bojkotuje ovoce,lumpice.
Tak hodně štěstí a určitě budete baštit jedna báseň.Ahoj Naďa a Niki skoro 11m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1293
22.7.05 17:54

Ahojky,
naše malá taky zezačátku nechtěla zeleninu. Nutrilon pije od 1. měsíce. Ve 4 měsících mi ze zeleniny snědla jen přislazenou mrkev, a to ještě pouze koupenou (Hami nebo Hipp). Ostatní zeleninu jsem do ní dostávala těžko, spíš vůbec, vztekala se a plivala to.
Poradila bych vydržet a pořád zkoušet - různě, na dudlík, na prst, na lžičku… Nenech se odradit, oni si na to nakonec zvyknou. Ale chce to opatrnost, když uvidíš velký odpor, nenuť ji násilím - zkus to zase druhý den. I kdyby to trvalo třeba měsíc (nebo dva…)
Můžeš zkusit (už to tu někdo psal) do zeleniny přidávat trochu umělého mléka.
Já jsem naši prďulu nalákala tak, že jsem zpočátku zeleninu sladila cukrem (to se obecně moc nedoporučuje, ale co jsem měla dělat, když to jinak nesnědla), pak jsem cukr postupně ubírala a ubírala a v 5 měsících mi to už jedla bez cukru. Teď si na zelenině vyloženě pochutnává, je jí 8 měsíců a má to jako mňamku, i s masem.
Zelenině zdar (a výdrž! :D )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1293
22.7.05 17:56

Jo a ještě jeden tip, který se mně osobně osvědčil: nechat pořádně vyhládnout. Udělala jsem to dva dny po sobě a malá nestíhala otvírat pusu, od té doby se se zeleninou smířila (nejdřív sladkou, pak nesladkou).
Někdo ale říká, že tímhle způsobem se dítě tím spíš naštve a tu novou chuť ještě víc odmítá, je to individuální, můžeš to jednou zkusit, a když to nezabere, zkoušet jinak.
Určitě se rozpapáte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
144
22.7.05 19:19

Ahoj mamči. Mě prcek taky odmítal zeleninu a maso, ale naštěstí miluje bílý jogurt, takže mu ho dávám do polívčiček.Pa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
24.7.05 22:09

Ahoj,

zkus na pár dní vynechat zeleninu přes lžičku a zkus fakt např. do lahve s UM přidat např. trochu mrkve. Další příkrm víc mrkve, další ještě, až si na tu chuť zvykne a pak ti vezme ten příikrm ze lžičky. To samé s další chutí. Tak to fungovalo, když bylo malé 6 m. Pak se někdy později sekla a nejedla vůbec nic přes lžičku. 3 týdny byla jen na lahvích se savičkou, měla od lžičky klid, ale v lahvích měla jak ovoce, tak zeleninu, maso.. vše přídáno k UM. Pak jsme začali příkrmy dělat na lžičku, ale nastavené UM. Ale tak, aby to bylo husté na lžičku, byly tam nejlépe již miniďubky, abyste pak neměli s kousky problémy jako my, když jsme začínali jen s plně mixovaným a v 8 m se jich malá nehodlala vzdát, proto se vlastně zasekla a už přes lžičku nechtěla nic…
Jste malí, tak to chce čas a dát i oddych.
Nyní je malé 12m, baští vše ze lžičky, i dost velké kusy, ale i ty má spojené např. 50ml hustého UM, aby to bylo „slepené“. Pak drtí dásničkami i brambory, mrkev, brokolici apod. Přes den trénuje kousky ovoce či rohlík. Už je to fakt v pohodě, ale krize a zoufání kolem příkrmů zvláště zeleninových byly dvě a dost šílené, fakt jsem si už zoufala.
Nové chutě jsou ztěžka, ale nemůže být vše hned, ne? :-)
Tak hlavu vzhůru, však to zvládnete, jestli plaká a vzteká se, tak nemá cenu to nutit a dát oddych a zkusit to poté „odjinud“.

E. a Eliška, dneska baštící borůvky přímo z keříčku :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama