koupel z otrub

123
20.7.05 20:29

koupel z otrub

Ahoj holky,
naší Aničce se začiná dělat ekzém :cry: ,tak jsem si koupila mleté otruby, abych ji mohla dělat koupele. Bohužel nevím, jak se koupel připravuje, jaké množstvi se dáva v poměru s vodou.
Můžete mi někdo poradit?
Děkuji moc,
Ivana a Anička 9m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

20
20.7.05 21:17

Ahoj Ivčo.

Vím že otrubová koupel je dobrá proti lupům a ta se děla z 1/2 kg pšeničných nebo ovesných otrub ve dvou litrech vody. Řekla bych ale, že na normální koupel je to docela dost, takže bych asi dala víc vody. A nebo to můžeš udělat přesně takhle a pak celý ty dva litry nalít do koupele :) . Asi sem moc neporadila, co :roll: .
Ať ekzém brzo zmizí :lol:
Sandra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
86
20.7.05 21:54

Ahojky Ivčo,
ohledně otrub ti teď neporadím. Kamarádka ale koupel z otrub na exém malému připravuje, tak se ti zeptám a ještě písnu :)
Ale mám jinou vychytávku.
Na radu děckařky jsme si koupily na exém v lékárně Dubovou kůru a dělaly z ní odvar. To jsme přidávaly do vany. Opravdu to pomohlo, a exém Kačce do 10 dnů zmizel. Sáček dubovky stojí cca 25 Kč, je toho 100 g.
Příprava je:1 polévková lžíce se přidá do 1 litru vařící vody, nechá se 10 min vařit a pak ještě 15 min louhovat. To se scedí a přidá do koupele. Kolik přesně litrů jsme ve vaně měly ti neřeknu - koupeme Kačku ve velké vaně na lehátku. Vody je tolik, aby měla hlavičku nad vodou.
Dá se taky udělat nálev na obklady - ty se přikládají několikrát denně na postižené místo.

Přejeme, aby Aničce exém brzy zmizel :)

Anera a Kačka 5m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
123
21.7.05 17:12

holky,
děkuji moc za odpovědi. tu dubovou kuru jsem koupila taky, tak ji taky zkusim.
pa ivana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
vilik
4.3.10 22:11

Pozor ale, dubová kůra se nesmí užívat vnitřně. Upozornila mě na to dětská lékařka.
Já dělám otrubovou koupel takto…na 1 litr vody dám 3-4 pol. lžíce otrub a asi 10min. vařím. Potom scedím, naředím studenou vodou a vlažné leju do koupele. Nebo se dá přímo koupit …když se v lékárně nebo v krámcích se zdravou výživou zeptáte na ovesné nebo otrubové koupele..stojí to kolem 110kč. Samotné otruby jsou levnější, ale tamto je rychlé.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama